همه ی کسانی که چاق هستند واز رژیم های لاغری استفاده می کنند تجربه کرده اند که گاهی در میانه ی راه انگیزه ی کافی را از دست می دهند و قطع امید می کنند و با خود فکر می کنند لاغر نخواهند شد و بهتر از همه می دانند که داشتن انگیزه ی کافی چقدر راه گشاست . کاهش وزن؛ فراتر از انتخاب یک رژیم غذایی و برنامه ورزشی است. موفقیت شما صد درصد بستگی به حفظ انگیزه و پابرجا ماندن تان دارد. رژیم غذایی غلط قطعاً فرصت کاهش وزن را از شما می گیرد و همچنین ورزش نامناسب هم می تواند شما را به وزن قبل و عقب برگرداند و یا حتی ممکن است باعث آسیب دیدگی شود و مجبور باشید به طور کامل از این قضیه صرف نظر کنید . مهم تر از همه این که ذهن شما نیز باید کاملاً استوار و محکم باشد.

برای داشتن اندام دلخواه و لاغری بدون جراحی و بیهوشی و عوارض کلیک کنید.

باید برای خود اهداف کوتاه مدت تعیین کنید: می دانید که اهداف بلند مدت قطعاً سخت تر به دست می آیند. اگر اهداف کوتاه مدتی را در این مسیر برای خود مشخص کنید و این اهداف هفتگی و ماهانه باشند، حس اعتماد به نفس و انگیزه شما در این مسیر افزایش پیدا خواهد کرد.

سعی کنید همواره ثابت قدم باشید

گاهی اوقات واقعاً خسته هستید و اصلاً نمی خواهید ادامه دهید اما به نظر شما در چنین شرایطی باید چه اقداماتی انجام داد؟ اگر احساس کردید، واقعا خسته شده اید و می خواهید دست بکشید، سوالات زیر را خیلی جدی از خودتان بپرسید اگر اکنون تسلیم شوید، آیا دوباره می توانید به هدفتان برسید اگر از هدفتان دست بکشید، زندگی برایتان چگونه خواهد شد شش ماه دیگر در چه جایگاهی هستید و چه احساسی دارید با پاسخ دادن به این سوالات می فهمید که تسلیم شدن اصلاً کار درستی نیست و چه بهتر که کارتان را پیش ببرید و هرگز کم نیاورید.

از پیشرفت خود در کاهش وزن عکس بگیرید

زمانی که ورزش کنید و غذای سالم بخورید، قطعاً تغییرات در شما ایجاد خواهد شد که این تغییرات بسیار آهسته هستند. به همین دلیل باید چند وقت یک بار از خودتان عکس بگیرید تا همین تغییرات ریز را در خودتان متوجه شوید و انگیزه تان را بالا ببرید. این تغییرات به شدت ریز هستند و اگر آن ها را در عکس به ثبت برسانید، متوجهشان خواهید شد. از همین امروز عادات خود را مثبت کنید. اگر می خواهید سبک زندگی سالم و فعال داشته باشید، همین امروز شرایط و محیط را برای انجام چنین اقداماتی فراهم کنید. حتی شده لباس ها، خودرو ، محل کار و هر چیزی را متناسب با آنچه که می خواهید، تغییر دهید.

در مقابل شکست های خود تسلیم نشوید

همه ما تمایل داریم که در هر هدفی که تعیین کرده ایم، کامل و عالی باشیم اما مشکل این جاست که همیشه شکست هایی در مسیر رسیدن به موفقیت وجود دارد بنابراین باید اجازه دهید که این عقب نشینی ها و ضعف ها خودشان را نشان دهند. سپس برای بهبود آن ها برنامه ریزی نمایید. شما سوپرمن نیستید، گاهی اوقات نیاز به توقف دارید. ذهن خود را برای این شکست ها و تسلیم شدن ها آماده کنید تا راحت تر با آن ها کنار بیایید.

هدف خود را برای کوتاه مدت قرار ندهید

اگر هدف شما کاهش وزن است و می خواهید بعد از رسیدن به آن کاهش وزن، دوباره به زندگی قبلی خود برگردید، پس بدانید که زمان تان را هدر داده اید. کاهش وزن یک راه حل کوتاه مدت نیست بلکه سبک زندگی شما باید به طور دائمی عوض شود زیرا اگر دوباره به روال قبلی برگردید، حتماً نتیجه شما نیز مانند قبل خواهد شد ؛ پس باید زندگی تان را به طور دائم بهبود ببخشید.

به لباس هایی که بعداز کاهش وزن می توانید بپوشید فکر کنید

اگر می توانید لباسی را که خیلی دوست دارید و به دلیل افزایش وزن نمی توانید بپوشید را مدام نگاه کنید و به ان فکر کنید که وزن تان را کم کرده و ان را پوشیده اید . انگیزه کاهش وزن می تواند به افسردگی غلبه کند و باعث شود که به خودتان ارزش بیشتری بدهید. اهداف شما قطعاً بسیار بزرگ و قابل احترام هستند و اگر به آن ها برسید، زندگی سالم تری خواهید داشت و زمان خود را با کیفیت بیشتری در کنار دیگران سپری می کنید. پس هر چیزی که شما را به هیجان در می آورد را در ذهنتان نگه دارید و برای آن برنامه بریزید و روی آن ها تمرکز کنید.

اهل رقابت باشید

باید تمایل داشته باشید که در هر زمینه ای بهترین باشید کاهش وزن رقابتی در یک کار گروهی قطعاً بیست درصد پیشرفت بیشتری نسبت به انجام این کار به تنهایی دارد. پس سعی کنید با گروهی که ورزش می کنید، رقابت داشته باشید و یک رقابت سالم داشته باشید تا محدودیت ها را کنار بزنید و سریع تر به اهداف خود برسید.

وابستگی های خود راکم کنید

می دانید که انسان ها معمولاً در زندگی با محیط اطراف خود سازگاری پیدا می کنند. به طور مثال اگر کار شما پشت میز نشینی باشد، قطعاً عادت می کنید که همیشه این کار را انجام دهید اما مراقب باشید که این سازگاری در شما ایجاد نشود. هر روز کار های جدید انجام دهید و از یکنواختی جلوگیری کنید و مدام در حال رشد و پیشرفت باشید. سعی کنید کار خود را در یک فضای جدیدتر انجام دهید که با انجام چنین روشی سطح خلاقیت شما افزایش پیدا می کند و کمتر هم خسته خواهید شد.

با عادات بد غذایی خود مبارزه کنید و ان ها را به عادات خوب تبدیل کنید

توجه کنید که اگر در این مسیر اشتباه کردید و هر غذا یا ماده ناسالمی را مصرف کردید، بهتر است با خودتان عهد ببندید که یک عادت و یا غذای سالم را جایگزین کنید.

از مطالب ورزشی ونکات تغذیه ای استفاده کنید

توجه کنید که داشتن ژورنال های ورزشی باعث می شود که به روتین عادت های سالم خود پایبند باشید، انگیزه ای برای ادامه مسیر پیدا کنید، برنامه ریزی کرده و ذهن خودتان را آماده کنید.

برای داشتن اندام دلخواه و لاغری بدون جراحی و بیهوشی و عوارض کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یک =