نکات طلایی برای حفظ سلامت بعد از رژیم های مونو و سختReviewed by Mehdi kh on Jun 26Rating: 5.0

گاهی با گرفتن رژیم های غلط و مونو و سخت به جای کم کردن وزن به بدن و سلامتی تان ضربه می زنید و بعضی اوقات این صدمات هرگز جبران نخواند شد اما ما دراین مقاله نکاتی را می گوییم که بهتر است اگر دچار اشتباه شده و از رژیم های سخت استفاده کرده اید این نکات را رعایت کنید تا اسیب دیدگی تان کمتر شود .متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن یکی از عملکردهای بدن برای مصرف انرژی می باشد کند بودن متابولیسم بدن یکی از مواردی است که باعث چاقی می شود پس مهم است روش افزایش متابولیسم بدن را بدانیم.

برای رهایی از مشکلات چاقی با ما تماس بگیرید .

نکات طلایی که برای حفظ سلامت تان بعد از رژیم های سخت و مونو باید رعایت کنید :

ورزش را جزء جدا نشدنی زندگی خود کنید : میدانید که ورزش و تحرک باعث عضله سازی می شود چیزی که رژیم های مونو از بین می برند ورزش به طور کلی سطح متابولیسم بدن رابالا می برد اما وزنه زدن یا انجام تمرین مقاومتی به هر شکلی سرعت متابولیسم بدن را بالا می برد زیرا داشتن عضله بیشتر باعث چربی سوزی بیشتری نیز می شود شما هر کاری برای ساخت عضلات تان انجام می دهید اما نتایجی نمی بینید تا زمانی که بدن خود را با تغذیه ی مناسب همراه با مواد مغذی پر نکنید دائما از خودتان ناراحت هستید که چرا با تمام تلاش تان هنوز هم بدن تان همان سایز است و تاثیری در شما ایجاد نمی شود . پس از تمرین به دلیل اینکه ذخایر انرژی تان مصرف می شود در نتیجه ذخایر تان خالی شده بسیار اهمیت دارد که دوباره ذخایر تان خالی شده بسیار اهمیت دارد که دوباره  ذخایر خود را با مواد مغذی بازسازی کنید زیرا این مواد مغذی در رشد عضله ساخت پروتئین ترمیم بافت ها در نتیجه عضله سازی و تامین انرژی از دست رفته نقش دارند. متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن یکی از عملکردهای بدن برای مصرف انرژی می باشد کند بودن متابولیسم بدن یکی از مواردی است که باعث چاقی می شود پس مهم است روش افزایش متابولیسم بدن را بدانیم . همچنین بسیاری با رعایت رژیم های به صورت نادرست نه تنها نتیجه ی درست نگرفته اند بلکه سلامت خود را هم به خطر انداخته اند پس باید رژیمی که انتخاب می کنید با مشورت پزشک باشد و سلامت کامل شما هم طی رژیم حفظ شود با این مقاله همراه باشید تا با رژیم گرفتن در سلامت کامل و چگونگی افزایش متابولیسم بیشتر آشنا شویم . خوب است بدانید که سوخت و ساز بدن در حالت استراحت است یعنی زمانی که ما در حال استراحت هستیم نشسته یا ایستاده ایم . اثر گرمایی غذا ، وقتی غذا می خوریم بدن باید دمای سیستم گوارشی را به منظور انجام فرایند هضم و جذب غذا بالا ببرد .مصرف انرزی در فعالیت ها ی جسمانی ،  انرژی است که هنگام ورزش کردن یا هرگونه فعالیت فیزیکی مصرف می کنید. 

مواد غذایی را با معیار پی اف سی انتخاب ومصرف کنید : می دانیم که سه گروه از مواد غذایی وجود دارد که هر ماده ی خوراکی در هر کدام از این گروه ها قرار دارد و متابولیسم بدن را افزایش می دهد . پروتئین چربی کربوهیدرات بهتر است برای کنترل  چربی ها مخصوصا چربی های دور شکم هر سه را به صورت متعادل و متناسب با هم مصرف کنید .

از چای سبز یا اولانگ استفاده کنید تا انتی اکسیدان ها ی بیشتری به بدن تان برسانید : اولانگ پیش از خشک کردن تخمیر شده است حاوی کاتچین است همان آنتی اکسیدان موجود در چای سبز که میزان متابولسیم بدن را دو ساعت پس از نوشیدن افزایش می دهد این چای دارای انواع طعم ها ی مختلف است و دارای کافئین بسیار کم است . چای سبز هم بیشتر از چای اولانگ انتی اکسیدان دارد یادتان باشد در مصرف ان ها زیاده روی نکنید .

مصرف پروتئین های غنی را فراموش نکنید : می دانید که مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین به دلیل دیر هضم بودن آن باعث افزایش متابولیسم می شود کسانی که می خواهند وزن کم کنند بهتر است این توصیه توجه کنند چون هم باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شود و هم اینکه از تحلیل بافت عضلات جلوگیری می کند . و اسیب های وارد شد ه به بدن تان را کاور می کند .

باید بدن خود را هیدراته نگه دارید : برای هیدراته نگه داشتن بدن تان بهترین نوشیدنی اب است . آب آشامیدنی در حقیقت تنها راه شما برای رسیدن به هدف تان یعنی تقویت میزان متابولیسم و همچنین کسب سایر فواید آب بر بدن است باید نوشابه و سایر نوشیدنی های دارای شیرین کننده های مصنوعی اضافی را از رژیم غذایی خود حذف کنید زیرا ارزش غذای که ندارند  و معمولا دارای کالری غیرضروری بسیار زیادی هستند . هیدراته نگه داشتن بدن تان به طور روزانه سبب افزایش مصرف انرژی در طول روز می شود بدان معناکه حتی در زمان استراحت کالری بیشتری می سوزانید هیدراتاسیون خوب عملکرد گوارشرا تقویت می کندتا به صورت سالم عمل کند و مواد زائد را از بدن خارج کرده و سم زدایی می کند .

از غذاهای تند کمتر استفاده کنید :  از خوردن مواد غذایی و غذاهای تند پرهیز کنید .مواد غذایی تند باعث افزایش متابولیسم می شوند به عنوان مثال فلفل های خیل تند حاوی یک ترکیب شیمیایی به نام کپسایسین هستند که عملکرد سوخت و ساز بدن را سرعت می بخشد با افزایش حرارت بدن نقش مهمی را در افزایش ضربان قلب ایفا می کند.

از مکمل آهن و مکمل های دیگر مانند کلسیم استفاده کنید :می دانیدکه مصرف مکمل باید زیر نظر پزشک باشد . خوب است بدانید که مقدار بیشتر آهن باعث افزایش گردش اکسیژن در عضلات که برای سوختن چربی استفاده می کنند می شود  اسفناج یک پیشنهاد خوب است .

مصرف شیر و ماست را بیشتر کنید : باید شیر و ماست و کشک بیشتر استفاده کنید می دانید که رژیم های مونو باعث کمبود کلسیم می شوند کلسیم موجود در لبنیات به تنظیم متابولیسم کمک می کند بررسی ها نشان داده است کمبود کلسیم در بدن باعث کند شدن متابولیسم می شود بنابراین مصرف روزانه 3 لیوان شیر و یک ونیم لیوان ماست برای تامین کلسیم مورد نیاز بدن ضروری است .

برای رهایی از مشکلات چاقی و اضافه وزن با ما مشورت کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دوازده =