شاید بارها از خود پرسیده باشید که این روزها با پیشرفت های بسیار در علم تغذیه و تکنولوژی ها و دستگاه های جدید چگونه به کاهش وزن سریع برسید. می دانید که امروزه به دلیل وجود فست فود ها و زندگی ماشینی و ورزش نکردن و کارمند بودن و عدم تحرک آمار چاقی در جامعه بسیار بالا است امروزه کودکانمان نیز از چاقی رنج می برند در این مقاله سعی کرده ایم به طور خلاصه روش های مدرن کاهش وزن که امروزه برای لاغری استفاده می شوند را نام ببریم با مقاله ی ما همراه شوید .

کاهش وزن سریع با استفاده از دارو :

قرص متفورمین

یکی از مواردی که برای کاهش وزن سریع این روزها استفاده می شود همین داروها ی لاغری هستند می دانیم که داروهایی که برای سرعت بخشیدن به پروسه ی چاقی وجود دارند و داروهایی که موجب لاغری می شوند این داروها ‌عبارتند از:  داروهای دیورتیک : این داروها با افزایش دفع ادرار باعث کاهش آب بدن و کاهش وزن می‌شود. ‌ولی این روش پایدار نیست زیرا با نوشیدن آب و مایعات بلافاصله وزن به حالت قبلی بر می‌گردد. مسهل ها : این داروها با سرعت تخلیه باعث کاهش جذب و در نتیجه سبب لاغری می‌شود. استفاده از این روش مضر و غیر علمی است.

داروهای ضداشتها:  این داروها اثرات جانبی زیادی دارند از جمله اثرات جانبی این داروها افزایش ضربان قلب، فشار خون، بی خوابی، ‌فراموشی، افسردگی و اختلال در نظم است. به همین سب نباید از چنین روشی استفاده کرد. داروهای هورمونی :  استفاده از این دارو بدن را دچار عدم تعادل می‌کند و به جای چربی ها عضلات را آب می‌کند. از نظر پزشکی استفاده از این داروها خطرناک است و به علت داشتن ضررهای جانبی فراوان سلامت انسان را به خطر می‌اندازد.

کاهش وزن سریع با آب درمانی 

جالب است بدانید که این روش را یک پزشک از اهالی شوروی سابق برای رهایی از بیماریهای خود ابداع کرد. او خوردن غذا را به مدت ۴۰ روز کاملا ترک کرد و فقط از آب، ویتامینها و مواد معدنی استفاده می‌کرد. او در این مدت ۲۰ کیلوگرم کم کرد ‌و براساس آنچه در کتاب خود نوشت  بعد ازدو ماه مجدداً به وزن اولیه اش بازگشت  علم پزشکی به هیچ وجه چنین روشی را قبول نمی‌کند. زیرا ضررهای فراوانی به دنبال دارد. علم پزشکی تأکید دارد نباید طی یک هفته بیش از یک کیلوگرم از وزن بدن کم کرد.

رژیم های مدرن و به روز لاغری :

دستگاه لاغری اسکالپشور

امروزه رژیم های مختلف و متفاوتی برای سریعتر لاغر شدن وجود دارند شاید فکر کنید رژیم های متعددی وجود دارند و بسیار متنوع هستند این درست است اما باید بدانیدکه می توان رژیم های غذایی را در 5 دسته ی متفاوت تقسیم بندی کرد :  دسته ی اول قطع کامل استفاده از کربوهیدرات دسته ی دوم  استفاده از پودرهای آماده شده در غذای رژیم گیرنده که این پودرها معمولا از پست ترین انواع پروتئین هستند. مصرف خیلی از آنها در کشور سازنده منع شده است، دسته ی سوم استفاده از پروتئین خالص و حذف کامل کربوهیدارت و دسته ی چهارم استفاده از رژیم چربی خالص و حذف کامل کربوهیدرات و پروتئین و دسته ی اخر استفاده از هر ۳ گروه غذائی  .

کاهش وزن با گوشواره های لاغری :

جالب است بدانید که در حال حاضر دو نوع از این گوشواره ها در بازار وجود دارند : نوع اول: متأسفانه بیشتر گوشواره های موجود تقلبی اند و از همین رو هیچ اثری ندارند. نوع دوم: این نوع روی مرکز تنظیم اشتها در هیپوتالاموس مغز اثر می‌گذارد و اشتها را کم می‌کند. همان طور که می‌دانید هیپوتالاموس کار کنترل و تنظیم درجه حرارت بدن، تعادل آب، فعالیت غده هیپوفیز و ترشحات معده را به عهده دارد. اما طی بررسی به عمل آمده از این افراد، آنها در دراز مدت دچار عوارضی مانند سرگیجه شده اند. لذا استفاده از این روش توصیه نمی‌شود.

کاهش وزن با مکش چربی ها :

این روش مشکلات فراوانی برای شما به وجود می اورد . یکی از این مشکلات خطر آمبولی است  (شایعترین و خطرناکترین عارضه می‌باشد) و متأسفانه تا حدی که ممکن است منجر به مرگ بیمار شود.  نامنظمی‌هایی که بعد از عمل جراحی روی سطح پوست ایجاد می‌گردد.  برگشت سریع چربیها حتی بیشتر از قبل  منطقه محل عمل سفت، ناهموار و دردناک می‌شود.  .

کاهش وزن با کمربندهای  لاغری :

امروزه از این کمربندها هم  استفاده می شود .این وسیله با ایجاد گرمای بیشتر، باعث از دست رفتن آب بدن می‌شود و چنان که گفته شد، ‌پس از استفاده از مایعات، دوباره وزن به حالت سابق باز می‌گردد. بنابراین کمربند لاغری تأثیری در کاهش مقدار چربی ندارد ولی استفاده از بعضی انواع آن پس از کاهش وزن کمکی در برطرف کردن چروکها دارند.

دستگاه های برقی :

توجه کنید که دستگاههای برقی مانند تشک برقی و امثال آن ، باعث می‌شوند که وزن بدن در اثر کاهش شدید آب، کاهش یابد ولی هیچ تأثیری در کاهش مقدار چربی ندارند.  پس بهتر است سراغ ان ها نروید

کاهش وزن با استفاده از دستگاه های مدرن لاغری 

کرایولیپولیز

جالب است توجه کنید که امروزه با پیشرفت علم مهندسی پزشکی و کلا پیشرفت بی امان علم استفاده از دستگاه های مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته است که بسیاری از ان ها در درمان چاقی موضعی بسیار مفید بوده اند و از این امتحان پیروز بیرون امده اند ، اما نکته ای که ما به آن ایمان داریم، استفاده صحیح از تکنولوژی مناسب است. در زمینه لاغری سیستم های بسیار مدرنی در آمریکا، فرانسه و اسپانیا ساخته شده است که پس ازتحقیقات فراوان اثرات سودمند درمانی و نداشتن عارضه در آنها به اثبات رسیده است. برای اولین بار در سطح خاورمیانه مجموعه ای کامل در ایران گردهم آمده است.

روش کار به این صورت است با شروع رژیم لاغری و یا چاقی یک سری تغییراتی در بدن و به خصوص در پوست و لایه های چربی زیر آن پدید می‌آید. به وسیله این سیستم ها با تحریک سوخت و ساز، میزان مصرف چربی در سلول ها بیشتر می‌شوند (چربی بیشتری می‌سوزد). از سوی دیگر با افزایش جریان خون و لنف مواد زاید و ادم موجود در لایه های زیرین پوست توسط جریان خون، لنف و کلیه ها دفع می‌گردد. سلول های سازنده اسکلت پوست نیز در طی این روند تحریک شده و سبب تقویت و نوسازی اسکلت پوست می‌شوند. از شل شدن و افتادگی و ایجاد ترک های پوستی جلوگیری می‌کنند.

عارضه دیگر در رژیم های لاغر کننده که بسیار بدمنظره است شل شدن عضلات است. سیستم مدرنی تهیه شده است که با ایجاد تحریکات عضلانی منظم و برنامه ریزی شده عضلات را به طرز بسیار موثری تقویت می‌کند. خوب است بدانیدکه یکی از این روش های بسیار جدیدو موثر و بی خطر روش کرایولیپولیز است که با استفاده از یخ و سرما چربی های اضافه را شکم و پهلو به خصوص از بین می برد و به سادگی و بدون عمل جراحی و عمل تهاجمی یکی از این دستگاه ها ی مدرن که در کل اروپا و امریکا امروزه برای کاهش چربی های مقاوم از ان استفاده می کنند و موثر بودن ان اثبات شده است کرایولیپولیز است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *