سوپرمدل ها چگونه تغذیه می کنند ؟Reviewed by Mehdi kh on May 12Rating: 5.0

حتما برای تان پیش آمده که یک سوپر مدل را ببینید و در دل حسرت بخورید که چگونه می شود اینقدر متناسب بود و ماند و هرگز چاق نشد . باید بدانید که این افراد برای حفظ تناسب اندام خود بسیار تلاش می کنند هم در تغذیه و هم در ورزش هایی که انجام می دهند بسیار دقت و وسواس به خرج می دهند . در این مقاله از لایف استایل سوپر مدل ها بیشتر برایتان می گوییم شما هم اگر اضافه وزن دارید می توانید این روش ها پیش گرفته و لاغر شوید .

برای رهایی از چاقی با ما مشورت کنید

سوپرمدل ها منوی غذایی خود را هوشمندانه انتخاب می کنند 

باید بدانید که برای داشتن یک برنامه ی غذایی خوب و هوشمندانه باید مشخص کنید که هر روز قرار است چه غذایی بخورید و کالری دریافتی را در نظر داشته باشید . سوپر مدل ها می دانند قرار است در طول هفته چه بخورند با چه اندازه کالری .

سوپرمدل ها همه ی زندگی خود را در حالت ورزش کردن نمی گذرانند

زیرا توجه بیش از حد به ورزش باعث حساسیت شما می شود زمانی که احساس کردید برای شکستن روتین کاهش وزن خود وسوسه شده اید ، افکار خود را روی کاغذ پیاده کنید و دوباره به هدفتان فکر کنید . این کار مانعی برای شکستن رژیم می باشد .

سوپرمدل هادر برنامه ی غذایی خود کربوهیدرات ها را کاهش می دهند

باید توجه داشته باشید که یک سوپر مدل برای صبحانه مقدار زیادی کیک و غذاهای با کربوهیدرات بالا نمی خورد . این روش ها به کاهش وزن شما هم کمک می کند . پس باید سعی کنید تا حد امکان میزان مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهید به این ترتیب نه تنها به تناسب اندام خود بلکه در کنترل فشار خون هم کمک کرده اید .

یک سوپر مدل باید خود باور باشد

شاید تصور کنید که این افراد بسیار خاص و استثنایی هستند اما اینگونه نیست این افراد به خودباوری رسیده و برای سلامت و تناسب اندام خود تلاش می کنند اینگونه نیست که هر غذایی بخواهند بخورندو به هر مقدار این افراد هم بسیاری موارد را رعایت می کنند . شما هم برای کم کردن وزن باید به توانایی های خود ایمان داشته باشید و با اراده و پیگیری به نتیجه برسید. اصلاً مهم نیست که چند بار تصمیم به کاهش وزن داشتید و از این کار صرف نظر کرده اید و نتوانستید در آن موفق شوید . به فرصتی که هم اکنون دارید، به عنوان یک فرصت  نگاه کنید . انگار اولین بار است که تصمیم به انجام آن می گیرید و مطمئن باشید که به زودی به هدف دست پیدا می کنید .

اگر اهل میان وعده هستید مانند سوپر مدل ها مواد غذایی سالم و کم کالری را در دسترس خود قرار دهید

  مثلا برای میان وعده ، تخم مرغ پخته یا میان وعده های سالم فریز شده یا ماست و میوه  داشته باشید تا هر زمان که گرسنه شدید از آن ها استفاده کنید . از پنیر های کم چرب ، میوه ، ماست و سبزیجات برای یک میان وعده سالم استفاده کنید.

یک سوپر مدل به حجم غذاهای خود بسیار دقت می کند

شما هم اولین کاری که برای موفقیت در کاهش وزن باید انجام دهید  ، کاهش حجم وعده های غذایی است . هر پنج روز یکبار حذف وعده های غذایی خود را کاهش دهید و تاثیر مثبت آن را در پروسه کاهش وزن خود مشاهده کنید .

یک سوپر مدل همواره مقدار کالری مصرفی را محاسبه می کند

  شما هم برای کاهش وزن باید به کالری مصرفی خود دقت زیادی داشته باشید . کاهش تدریجی اما پیوسته کالری به شدت در کاهش وزن شما موثر است . برای این کار می توانید از این متخصص تغذیه کمک بگیرید و یا کالری روی بسته های مواد غذایی را مطالعه کرده و خودتان آن ها را محاسبه کنید و از مقداری که باید بیشتر کالری مصرف نکنید .

سوپر مدل ها غذاهای سالم را انتخاب می کنند

 بایداز یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید . این رژیم غذایی شما باید حاوی پروتئین ، سبزیجات و چربی های سالم مثل آووکادو باشد . به طور مثال مواد خوراکی مثل سیب زمینی شیرین ، برنج قهوه ای یا کوینوآ در هر وعده غذایی بسیار کمک کننده است . نوشیدن آب و مایعات را فراموش نکنید و تا می توانید میوه و سبزیجات مصرف کنید زیرا کالری پایینی دارند . اگر همیشه هنگام بیکاری به غذا خوردن رو می آوردید ، اکنون باید یک سرگرمی جدید را جایگزین آن کنید تا با مشکلاتی مثل استرس و افسردگی دور شوید .

سوپرمدل ها متنوع ورزش می کنند

نباید فقط از یک ورزش پیروی کنید . سعی کنید که ورزش های مختلف مثل شنا ، پیلاتس بدنسازی و یوگا و … را امتحان کنید و تنوع داشته باشید تا از آن دلزده  نشوید بلکه از انجام ان لذت ببرید .  حتماً باید به طور روزانه تمرین های ورزشی انجام داده و به آن پایبند باشید . تمرین ها را مدیریت کنید. به این کار عشق بورزید و برای خود هدف تعیین کنید . هنگام ورزش کردن در ذهنتان تصور کنید که در حال کاهش چربی های بدنتان هستید و از این کار نهایت لذت را ببرید .

 یک سوپر مدل مصرف فست فودها را به حداقل می رساند

اگر به دنبال لاغری هستید باید فست فوده کمتر مصرف کنید اگر امکان دارد از برنامه ی غذایی خود حذف کنید تا وزن کم کنید . فست فودها کالری بسیار بالا و مضری دارند . تا جایی که می توانید مصرف آن ها را کاهش دهید تا سریع تر به وزن ایده آل خود برسید .  خوب است بدانیدکه مصرف غذا های ادویه دار یا غذاهای تند به افزایش متابولیسم بدن شما و کالری سوزی کمک می کند .

یک سوپر مدل برنامه ی بیداری و خواب مرتبی دارد

می دانید که خواب می تواند در کنار یک رژیم غذایی سالم تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن شما داشته باشد . پس حتماً شب ها زود به رختخواب بروید و یک سبک زندگی سالم را برای همیشه در خودتان به وجود بیاورید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =