میدانیم که استفاده از موبایل ها جزئی از زندگی ما شده است . همه ما روزانه به طور متوسط، حدود 2 ساعت و 55 دقیقه به تلفن های هوشمند خود خیره می شویم به همین دلیل درحالی که قوز می کنیم و سرشانه هایمان رو به پایین است، ممکن است به مرور حالت بدن مان تغییر کند

که می تواند منجر به مشکلات سلامتی غیر منتظره ای چون سوزش معده و بی ارادگی شود در این مقاله قصد ردایم شما را با حرکات اصلاحی بیشتر اشنا کنیم تا اگر مدت زیاد از مبایلتان استفاده می کنید بتوانید با انجام این حرکات مشکلاتی را که برای بدن تان ممکن است پیش بیاد را اصلاح کنید یا از به وجود امدن ان ها جلوگیری کنید .با مقاله ی ما همراه شوید .

موبایل

برای داشتن اندام دلخواهتان و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

حرکات اصلاحی – کشش عضله ی لواتور :

این حرکت بسیار مفید است که می توانید این تمرین را هم درحالت نشسته و هم ایستاده انجام دهید سر تان را به آرامی به سمت چپ متمایل کنید و با دست چپ بالای سر خود را بگیرید و شروع به اعمال نیروی خفیفی با سر به سمت چپ کنید تا بتوانید کمی مقاومت را احساس کنید . به مدت 20 ثانیه در این حالت بمانید و این کار را با سمت مخالف نیز انجام دهید. برای هر طرف 3 مرتبه این کار را تکرار کنید.

حرکات اصلاحی – حرکت سر به جلو :

برای انجام ان باید ابتدا پاهایتان را به عرض شانه باز کنید. دستان تان را پشت سرتان قرار دهید طوری که آرنج ها روبه روی یکدیگر باشد. زانوهایتان را کمی خم کنید. پشت تان را صاف نگه دارید و سرتان را کمی به سمت جلو متمایل کنید و به پایین نگاه کنید . گردن خود را محکم کرده و شروع به هل دادن سر خود برخلاف دستان تان کنید و دقت کنید که سر نباید به عقب برگردد. به مدت 20 ثانیه در این وضعیت بمانید

حرکات اصلاحی – تمرینات لیفت آف:

این حرکت یک حرکت بسیار موثر و عالی است . ابتدا با گردنی کشیده و صاف بایستید. سر خود را کج نکنید و مستقیم به جلو نگاه کنید. دستان تان را پشت سر خود بگذارید و یک کف دست تان را بر روی دیگری قرار دهید، در این حالت بازوها باید کمی در قسمت آرنج خم شوند . هنگام بازدم، درحالی که دستان خود را از باسن کمی بالا تر می برید به عقب فشار دهید، باید کمی تنش را احساس کنید و بعد مجددا به موقعیت اولیه برگردید این تمرین را به مدت30 ثانیه تکرار کنید و سپس دستان خود را عوض کنید.

تحرکات اصلاحی – تمرین  مقاومتی گردن با استفاده از حوله :

این حرکت می تواند بسیار موثر باشد . یک حوله لوله شده را دور گردن خود قرار دهید و دو انتهای آن را با دستانتان بگیرید و تا جایی که می توانید به بالا نگاه کنید و سرخود را روی حوله بچرخانید. این کار را به آرامی انجام دهید هنگامی که سر تان را به عقب می کشید فشار ملایمی بر روی حوله وارد کنید و در نهایت به موقعیت اولیه برگردید و این تمرین را 10 مرتبه تکرار کنید .

حرکات اصلاحی –  حرکت اکستنشن کمر:

وقتی از مبایل زیاد استفاده می کنید ساعات ها روی کمر نشسته وبی تفاوت به پوزیشن خود غرق کار کردن با مبایلتان می شود خوب است که حرکات مربوط به کمر را هم هرازگاهی انجام دهید تا گرفتار مشکلاتی در مهره های کمر خود نشوید حتما وقتی از مبایل استفاده می کنید سعی کنید هرازگاهی به پوزیشن نشستن خود دقت کنید

مبادا اشتباه یا کج و کوله نشسته باشید و سریع خود را اصلاح کنید انجام حرکات اصلاحی را هم فراموش نکنید جالب است بدانید که این تمرین کالری سوزی و قدرت بخشی بسیار بالایی دارد و اگر در آن حرفه ای شوید، احتمال کمر درد و آسیب دیدگی در این قسمت تا حد زیادی پایین می اید برای انجام این تمرین، باید دمر روی زمین دراز بکشید و دست هایتان در امتداد بدن صاف باشد و پاهای شما کاملا صاف باشند و سپس سر و شانه را بالا نگه دارید و 5 ثانیه در این حالت بمانید.این حرکت را 15 بار تکرار کنید

حرکات اصلاحی – ایروبیک :

شاید تعجب کنید که چرا ایروبیک و چرا ایروبیک یک ورزش اصلاحی … باید بدانید که ایروبیک باعث تقویت باسن ، ساق پا و هسته بدنی شما می شود .  حالت های بد نشستنو های طولانی و استفاده از مبایل می تواند مشکلاتی را در نواحی مختلف بدن که حتی فکرش را نمی کنید ایجاد کند بهتر است ایروبیک را حتما در روز انجام دهید تا تحرک کافی داشته باشید و درکنا ر تحرکت که لازمه  ی زندگی ماشنی است بتوانید عضلات نام برده را هم تقویت کنید .

حرکات اصلاحی – تمرین چین تاک :

این حرکت که به جمع و فشرده کردن چانه هم معروف است اینگونه است که ابتدا باید بصورت کاملا صاف بنشینید یا بایستید و مستقیم به جلو نگاه کنید. حال انگشت اشاره تان را روی چانه قرار دهید و به آرامی سر خود را به عقب هل دهید. باید در قسمت سر و بالای گردن کشش خوبی را احساس کنید. این وضعیت را به مدت ده ثانیه حفظ کنید و مجدد به حالت اولیه برگردید. این تمرین را مجموعا ده مرتبه تکرار کنید.

حرکت اصلاحی-  پل :

باید بدانید که تمرین پل از ساده ترین و عالی ترین ها تمرین ها برای خانم ها می باشد زیرا می تواند قدرت بدنی را افزایش دهد و افراد را باریک تر از همیشه نشان دهد برای انجام این حرکت ساده باید روی زمین دراز بکشید و زانو های خود را خم کنید و سپس سعی کنید که باسن تان را بالا ببرید و بعد سعی کنید که 30 ثانیه در این وضعیت باقی بمانید.

حرکات اصلاحی –  حرکات ایزومتریک گردن :

باید ابتدا کف هر دو دست تان را روی پیشانی قرار دهید و بدون آن که سرتان را حرکت دهید به آن فشار وارد کنید. به مدت 10 ثانیه در این حالت بمانید و 5 مرتبه آن را تکرار کنید. اکنون این فشار را به کنار سرتان وارد کنید و 5 مرتبه تکرار کنید و طرفین را عوض کنید. همین تمرین را برای پشت سر نیز تکرار کنید و 5 مرتبه آن را انجام دهید.

برای داشتن اندام دلخواهتان و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =