قبل از اینکه بخواهید از رژیم های سخت استفاده کنید و سریع لاغر شوید باید ذهن را اماده کنید و این کار باعث موفقیت شما در رژیم تان خواهد شد . سوزاندن کالری که وارد بدن می شود و کسری کالری دو گزینه بسیار مهم در برنامه های غذایی موفق می باشند که مستلزم رژیم غذایی در کنار تمرینات ورزشی بوده و تنها با ترکیب این دو میسر می شود. ولی نکته ای که در این میان حائز اهمیت می باشد این است که در این راه بایستی قدم به قدم و آهسته و پیوسته رو به جلو پیش رفت خوب است بدانید که علت این که وزن کم نمی کنیداین است که بدن شما در روزهای ابتدایی دوره رژیم شروع به واکنش نشان دادن به تغییرات کرده و سعی بر ساز مخالف زدن می کند بالاخص وقتی که با تمایلات شدید غذایی و حس گرسنگی مواجه می شوید.بنابراین تنها رازی که در یک رژیم غذایی موفق نهفته و دخیل است اراده مصمم فرد می باشد.

آمادگی ذهن برای رژیم

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

باید قبل از هر چیز ذهن خود را با روند رژیم غذایی خود اشنا کنید . باید بدانید هر اندازه که میزان آمادگی شما نسبت به مواجه شدن با این مبارزه بالا تر باشد همان اندازه نیز درصد موفقیت شما افزایش می یابد

به وجود آوردن یک انگیزه ی قوی در خود

آمادگی ذهن برای رژیم

همانطور که می دانیم انجام و شروع هر کاری انگیزه می خواهد که می تواند همانند موتور محرک عمل کند . انگیزه یکی از مهم ترین مولفه هایی می باشد که بایستی حتما در وجود شما حاضر باشد تا شما بتوانید عادات دراز مدت خود را که شروع یک رژیم غذایی سالم است تغییر دهید بنابراین در وهله اول و نخستین گام مثبتی که نیاز است بردارید این است که شما باید نیازهای قابل تغییر خود را بشناسید و مهم تر از همه به بررسی دقیق خود در رویارویی با این مبارزه بپردازید .

هنگام غذا خوردن جلوی آینه بنشینید

شاید تعجب کنید اما این روش واقعا جواب داده است .یک روش عالی برای کم کردن وزن غذا خوردن مقابل آینه است طبق بررسی های انجام شده ثابت شده است که با این ترفند می توانید تا یک سوم غذا را می توانید کاهش دهید،به اعتقاد دانشمندان با این روش افراد می توانند خود را مورد قضاوت عینی قرار داده و روی عادات اشتباه غذایی خود کنترل بیشتری داشته باشند ممکن است جلوی اینه احساس عذاب وجدان کرده و مزه غذاهارا خوب ندانید بهتر است که غذاها و خوراکی هایی که غیر مغذی و چاق کنند ه هستند و پر از کالری را جلوی اینه بخورید .

همواره در آرامش غذا بخورید

آمادگی ذهن برای رژیم

هموراه خود را متوجه ی این نکته کنید که از آنجایی که قرار است در طول چند ماه تغییر و تحولات بزرگی در زندگی شما رخ دهد بنابراین انتخاب یک فرصت مناسب الویت بسیار بالایی دارد بدین منظور که چنانچه به واسطه مشکلات مختلف در رابطه با مسائل شغلی یا مالی دچار پریشانی شوید مطمئن باشید که در این مباره موفق نخواهید شد.

همواره خود را در تناسب اندام و لاغر تصور کنید

فکر کردن به یک موضوع سبب می شود بیشتر به سمت ان موضوع بروید . یکی دیگر از راه ها لاغر تصور کردن خودتان است چنانچه شما خود را لاغر تر تصور کنید مطمئنآ کمتر در معرض زیاده روی در خوردن قرار می گیرید. بنابراین برای اینکه به وزن ایده آل خود برسید سعی کنید یک عکس که از لاغری خود دارید را همیشه جلوی چشم های خود داشته باشید چرا که بسیار کمک کننده است مشاهده کردن این تصاویر به شما انگیزه جهت می دهد پس همواره خود را لاغر تصور کنید . اگر به این اصل باور داشته باشید که لاغر شدن آهسته و پیوسته انجام بگیرد و در عین حال حفظ سلامتی در حد بالا در نظر گرفته شود نصف راه را طی کرده اید چنانچه این اتفاق بیوفتد و به آرامی پیش بروید یعنی روشی سالم و ایمنی را در دراز مدت برگزیده اید و هدف شما صرفا باید هر هفته روی نیم تا یک کیلوگرم کاهش وزن متمرکز باشد .

برنامه ای مناسب برای خود ترتیب دهید

آمادگی ذهن برای رژیم

خوب است به این نکته توجه کنید که قابلیت تغییر عادات غذایی از نکات مهمی است که باور داشتن به آن بسیار کمک کننده خواهد شد.هر فردی برای مبارزه با چاقی متد های ویژه ای را برای برنامه های غذایی خود در پیش میگیرد حتی اگر با شکست روبرو شود ولی این فقط نوع غذاهایی که میخورید را در بر نمی گیرد بلکه امکان دارد شامل مکان،زمان و همچنین نحوه غذا خوردن نیز باشد.

الگوهای ذهنی خود را تغییر دهید

می دانید که به علت الگوهای فکری منفی اکثر رژیم های غذایی که با غذا و خوردن ارتباط دارند با شکست مواجه می شوند بنابراین همیشه تلاشتان این باشد که آگاهی خود را نسبت به تغییر این افکار بالا ببرید بسیاری مواقع افراد احساس می کنند که زیاده روی در موقعیت های خاص ایرادی ندارد و هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد در صورتی که به نوعی خود را گول میزنند اما باید بگوییم کمی با خود صداقت داشته باشید .

رژیم غذایی و مواد غذایی که می خورید را یادداشت کنید

هر برنامه ریزی نیاز به یادداشت کردن روند ان دارد پس زمانی که اقدام به برنامه ریزی رژیم غذایی خود کردید حتماً یک دفترچه یادداشت برای ثبت رژیم غذایی خود تهیه بکنید چرا که این کار باعث می شود که شما با هوشیاری کامل اقدام به غذاخوردن بکنید و در نهایت مشاهده می کنید که غذاهایی که در گذشته مصرف می کردید اکنون به طور شگفت انگیزی کنار گذاشته اید. هر کدام از غذاهایی را که در وعده های مختلف می خورید اقدام به یادداشت کردن آنها در دفتر یادداشت کرده و در نهایت هر هفته آن را مرور کنید و در مرحله بعدی با یک نرم افزار ساده کالری آنها را حساب کنید .

برای رهایی از چاقی با ما مشورت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 10 =