قصد داریم دو روش لاغری غیر تهاجمی را برای شما مورد بررسی قرار بدهیم.معمولا همه افرادی که چاق هستند دچار سلولیت هم هستند و می دانید که این سلولیت ها و چربی های مقاوم باعث بد شکلی و بد فرمی بدن هستند . خوب است بدانید که در آب کردن چربی ها بوسیله مزوتراپی لاغری یا کرایولیپولیز ، چربی های موضعی و سلولیت به صورت موضعی مورد هدف قرار می گیرد.  در این مقاله از مزایا و معایب هر دو روش مزوتراپی و کرایولیپولیز بیشتر صحبت خواهیم کرد .

اندام خود را بتراشید اما بدون روش های جراحی و خطرناک

روش مزوتراپی

مزوتراپی لاغری و کرایولپولیز دو روش از بین بردن سلولیت و چربی های موضعی :

با مزوتراپی لاغری و کرایو می توانید ازشر سلولیت ها رها شوید اما در این جا شرح می دهیم که هر کدام برای کدام قسمت بدن موثرتر هستند . می دانید که مزوتراپی شامل تزریقات کوچکی از مواد آلی، معدنی و آنزیمی باشد که برای حل کردن بافت چربی موضعی مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش بسیار موثر است. درمان از یک سری تزریق های کوچک به بافت های چربی موضعی تشکیل شده است . باید گفت مزوتراپی در زمینه تناسب اندام به عنوان جایگزین مناسبی برای اعمال جراحی مثل لیپوساکشن می‌تواند به کار برود.

با روش مزوتراپی لاغری می‌توان چربی شکم، چربی‌های موضعی کنار ران و پهلو و غبغب را از بین برد. با کشف دارویی که حل‌کننده چربی است محققان متوجه شدند با تزریق آن در بافت چربی، چربی حل می‌شود و از بین می‌رود ولی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دوزهای زیاد از این ماده استفاده شود که بالطبع عوارض زیادی به دنبال خواهد داشت بنابراین فقط در نواحی کوچک باید مصرف شود. معمولا افراد چاق به دنبال روش‌هایی آسان و بی‌زحمت برای کاهش وزن هستند. این روش تاثیر غیرمعقول و معجزه‌آسا برای کاهش وزن ندارد بلکه یک تاثیر منطقی و محدود دارد مساله بسیار مهم در کاهش وزن به روش مزوتراپی این است که بیمار باید شاخص توده بدنی زیر سی داشته باشد تا بتواند از مزوتراپی در زمان چاقی موضعی استفاده کند چنانچه این عدد زیر بیست و پنج باشد، یعنی فرد وزن طبیعی دارد و نیازی به رژیم غذایی ندارد و اگر این عدد بین این دو عدد باشد بیمار باید در کنار رژیم غذایی از روش مزوتراپی استفاده کند.

مزایای مزوتراپی لاغری :

مزوتراپی

روش مزوتراپی مزایای فراوانی دارد وطرفداران زیادی هم دارد از مزایا ی این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد : نیاز به بیهوشی وجود ندارد دوره استراحت کوتاه مدت، بازگشت سریع به کار و فعالیت های طبیعی و مقرون به صرفه در مقایسه با جراحی.

خوب است بدانید که مناطقی که به این نوع درمان بهترین جواب را می دهد عبارتند از :  شکم، پهلوها، پشت بازوها، خارج رانها ومنطقه پشت، درست در کنار زیر بغل می باشد. مزوتراپی همچنین برای بهبود و صاف کردن پوست و کوچک کردن لیپوم یا همان غده های چربی کاربرد دارد.

روش مزوتراپی فرایندی برای شکستن غشای چربی زیرین و ساختارهای آن با تزریق پروتئین ها و آنزیم های طبیعی هم  است. بدن سلول های چربی نابود شده را متابولیزه می کند. کبد از بعضی از چربیها استفاده می کند ، برخی توسط سلولهای دیگر هضم می شوند و کلیه ها باقیمانده را دفع می کنند. چندین لایه چربی در طی یک سری از جلسات درمانی ذوب می شوند ، که تعداد آنها بستگی به نیاز شما دارد. بیشتر بیماران اندازه یک تا سه سایز شلوار را از دست می دهند و با ورزش و حفظ رژیم غذایی سالم می توانند این نتایج را حفظ کنند. مزوتراپی همچنین می تواند سلولیت را با از بین بردن بافتهای همبند که پوست را روی چربیهای بدن نگه می دارد ، درمان کند و ظاهر ”پوست پرتقالی” را از بین ببرد. اگرچه معمولاً در طی چند روز ورم و تورم وجود دارد ولی این روش درد حداقلی دارد. با این وجود ، می توانید بلافاصله پس از مزوتراپی فعالیتهای طبیعی خود را از سر بگیرید.

مزوتراپی و درمان سلولیت :

روش مزوتراپی

جالب است بدانید که یکی از بهرین روش ها برای از بین بردن سلولیت در بدن ، مزوتراپی است. سلولیت افراد در هر سنی ، حتی افراد جوان را تحت تأثیر قرار می دهد ، و اغلب به صورت توده یا برآمدگی روی پوست ، به ویژه قسمت پشتی ران ها ظاهر می شود. برخی آن را به شکل ظاهری پنیر کاتیج یا پوست پرتقال تشبیه می کنند. اکنون به سرعت می توانید از شر سلولیت خلاص شوید. مزوتراپی می تواند این مشکل را از بین ببرد زیرا تزریق علت اصلی سلولیت را هدف قرار می دهد. شدت های بسیاری از سلولیت وجود دارد که می تواند بر تعداد جلسات درمان مورد نیاز تأثیر بگذارد. مرحله سلولیت بر نوع و تعداد درمان های مزوتراپی تأثیر می گذارد. اگر بیمار به دنبال یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم باشد ، اثرات مزوتراپی حتی می تواند بهتر شود. بیماران اغلب پنج تا هفت جلسه درمان دارند و با وزن خود یا اندازه گیری سایز از دست رفته می توانند نتیجه را مشاهده کنند. بسته به بدن و سطح سلولیت بیمار ، هر جلسه درمان می تواند شامل تزریقات متعددی داشته باشد.

کرایولیپولیز و مزایا ی این روش :

روش مزوتراپی

خوب است بدانید که کرایولیپولیز روشی برای از بین بردن سلول‌های چربی به صورت مرگ برنامه ریزی شده سلولی یا خودکشی سلول‌ها می‌باشدکه سازوکار آن برای لاغری موضعی به روشی غیرتهاجمی به وسیله کاهش دمای کنترل شده تا 10- درجه سانتیگراد (که با مدهای مختلف دستگاه امتحان می‌شود) استوار است. قرار گرفتن در محیط سرد باعث مرگ سلول‌های بافت زیرپوستی می‌شود، بدون آن که به پوست روی بافت آسیب بزند.

با کرایو می توانید مناطقی مانند

شکم و پهلو بالا و پایین شکم ران و باسن بالای بازوها ناحیه دکولته(نواحی زیر کتف) کشاله ران در کرایو کرده و چربی های موضعی این نواحی را از بین برد . اصل عملکرد کرایولیپولیز بر این قضیه استوار است که سلول‌های چربی بیش از بافت‌های پیرامونی در برابر استخراج انرژی (کاهش دما) آسیب پذیر هستند، به بیان دیگر بافت‌های پیرامونی در محیط سرد ایجاد شده سالم می‌مانند. اپلیکاتور غیرتهاجمی روی ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شود تا انرژی را از بافت چربی زیرین استخراج کند، بدون این که آسیبی به پوست، عصب، ماهیچه و دیگر بافت‌ها بزند. سلول‌های چربی سرد شده تحت فرایند مرگ سلولی کنترل شده (آپوپتوز) قرار می‌گیرد و به تدریج از بین می‌روند. ضخامت لایه چربی با نابود شدن سلول‌های چربی کاهش می‌یابد.زمان استفاده از دستگاه به شرایط مختلف بیماران و به میزان چربی بافت بستگی دارد

از مزایای کرایو کردن می توان به موارد زیر اشاره کرد : پیشرفته‌ترین روش لاغری موضعی در کل دنیا و بی خطرترین امکان از بین بردن سی درصد از چربی ناحیه مورد نظرغیرتهاجمی بودن و عدم استفاده از سوزن عدم بروز عوارض جراحی‌های متداول سریع و بدون درد بودن عدم نیاز به بی‌حسی یا بیهوشی ضروری نبودن استراحت پس از عمل و مختل نشدن برنامه روزانه ،گرفتن بهترین نتیجه ی ممکن در زمان کم و در سلامت کامل شما با کرایو می توانید به راحتی از شر سلولیت های خود خلاص شوید د ر دنیا بهترین و بی خطرترین و موثر ترین روش از بین بردن سلولیت همین کرایولیپولیز است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *