همه ی ما معمولا از راه هایی زیادی که برای لاغری وجود دارد شروع می کنیم تا وزن اضافه ی خود را کم کرده و به تناسب اندام برسیم اما بسیاری از ما در این راه شکست می خوریم با اینکه به ظاهر همه ی موارد را رعایت کرده ایم باید بدانید که موانع ذهنی همواره از عوامل شکست ما هستند که شاید به این ها توجهی نداشته باشیم . در این مقاله از این موانع ذهنی که مانع رسیدن ما به نتیجه و لاغر شدن هستند بیشتر سخن می گوییم با مقاله ی ما همراه شوید .

کاهش سایز شکم و پهلو به راحتی بدون درد و جراحی

باید در پروسه ی لاغری و کاهش وزن خود همواره با موانع ذهنی که در شما وجود دارد هم توجه کنید و هرگز ان ها نادیده نگیرید زیرا همین موانع اتفاقا تاثیر بسزایی در موفق نشدن و به نتیجه نرسیدن شما خواهد داشت . د راینجا با برخی از این موانع ازاردهنده ی ذهنی اشنا می شوید .

موانع ذهنی – عادات نادرست وغلط :

عادات اکثر رفتار وزندگی ما را تشکیل می دهند حال اگر عادات شما ورزش منظم، خوردن گوشت و سبزیجات و خواب خوب باشد، به اندام مناسب می‌رسید. اما اگر عادات دیگری داشته‌ باشید، مثل خوردن مدام قهوه و کلوچه یا عادت به اینکه هر وقت چشم‌تان به ظرف شکلات افتاد حتما از آن بخورید، مصرف مشروبات الکلی، یا عادت به‌ اینکه بعد از کار ساعت‌ها روی مبل بخوابید ، احتمالا اندام خوبی هم نخواهید داشت. همه‌ی ما عادات بد فراوانی داریم که باعث می‌شوند نتوانیم آن‌طور که می‌خواهیم وزن کم کنیم. شناخت عاداتِ بد کار ساده‌ای است، اما ترک عادت واقعا دشوار است.

بنابراین بکوشید زمینه‌ی ایجاد این عادات را کشف کنید تا بتوانید از بروز موقعیت‌ها، احساسات و نشانه‌هایی که شما را به سوی این نوع رفتارهای نامناسب سوق می‌دهد، جلوگیری کنید. این کار می‌تواند هم‌زمان بسیار ساده و بسیار سخت باشد. برای مثال گاهی متوجه می‌شوید برای اینکه زیاد شکلات نخورید باید کاری کنید چشم‌تان به ظرف شکلات نیفتد و از جلوی آن رد نشوید ولی گاهی هم باید خوب فکر کنید تا بفهمید کجای کار می‌لنگد و مثلا چرا حس می‌کنید هر شب باید مشروبات الکلی بخورید. همچنین می‌توانید هر عادت بد را با یک عادت خوب جایگزین کنید. مثلا اگر یک روز صبح هوس کردید شیرینی بخورید، به‌جای آن یک میوه‌ی شیرین بخورید یا اگر هوس خوردن بستی کردیدبه جای ان از ماست یخ زده استفاده کنید .

موانع ذهنی – ترس از چربی :

با توجه به خوانده ها و دانسته های ما معمولا همه ی ما از مضررات چربی ها باخبر هسیتم و میدانم که چه بلایی بر سر تناسب اندام و سلامت بدن می اورند حتی اگر بدانید اصلا جای نگرانی نیست و رژیم غذایی چرب می‌تواند خیلی هم سالم باشد، باز هم این صدای درونی دست‌بردار نیست. باید بدانید تا زمانی که ترس از چربی را در خودتان از بین نبرید، به جایی نخواهید رسید و نمی‌توانید لاغر شوید سخت است که حرف‌ها و آموزش‌هایی که همیشه در فکرتان فرو کرده‌اند نادیده بگیرید، اما این کار شدنی است. در یک سایت اموزشی هم می‌توانید داستان‌ آدم‌هایی را بخوانید که چربی زیادی خورده‌اند ولی توانسته‌اند فشار خون‌شان را بهبود ببخشند و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را در خود کاهش دهند. بنابراین برای اینکه باور غلط  خطر چاق بودن  را در خودتان از بین ببرید، می‌توانید از تحقیقات پزشکی و بالینی و مطالعه‌ی داستان آدم‌های موفق در این زمینه کمک بگیرید. با ترس خود مبارزه کنید  شروع کنید به ترک خوردن چربی و کاهش وزن تان .

موانع ذهنی – راه کارهای تکراری :

همواره توجه کنید که در ابتدا کاهش وزن، سریع اتفاق می‌افتد. آن‌قدر سریع و بدون زحمت که مردم فکر می‌کنند روشی که در ابتدا پیش گرفتند و این‌قدر برای‌ آنها تأثیر داشته، تا ابد مؤثر خواهد بود. حتی اگر این روش، پس از مدتی دیگر جواب ندهد، باز هم به آن وفادار می‌مانند. این رفتار، رفتار  طبیعی است ولی می‌تواند منفی و مخرب باشد. شاید اوایل مجبور نباشید به محتوای کالری مصرفی توجه کنید، اما الان باید آن را هم در نظر بگیرید بیشتر ورزش کنید شاید اوایل لازم نباشد به چیزی جز رژیم غذایی فکر کنید، اما حالا باید به چیزهای مهم دیگر هم دقت کنید شاید لازم باشد روش خود را تغییر دهیدهمیشه باید حواستان به مسیری که برای لاغری طی می کنید باشد و از تکرار روش هایی که بی نتیجه بوده اند بپرهیزید .

موانع ذهنی – احساس خجالت از اضافه وزن خود :

وقتی خیلی چاق هستیم معمولا از رفتن به باشگاه خودداری می کنیم و نمی خواهیم در معرض دید ادم ها ی زیادی قرار بگیریم . برخی از ما مرتب خود رابا بقیه مقایسه می کنیم و این مقایسه باعث می شود هرگز به انچه درظاهر یا باطن خودمان هست توجه نکنیم و مدام درگیر مقایسه ی خود بادیگران و حرص خوردن باشیم موجودی که می‌تواند درباره‌ی هستی خود به پرسشگری بپردازد، از توانایی مقایسه‌ی خود با دیگران نیز برخوردار است. و این ویژگی می‌تواند نقطه‌ ضعف نیز باشد.اما باید بدانید که  در واقعیت باشگاه پر از مردمی است که می‌کوشند کمی وزن کم کنند، عضله‌ بسازند بسیاری از آنها اصلا حواس‌شان به شما نیست خجالت کشیدن  مانع دیگری است که نمی‌توانید آن را دور بزنید، فقط باید به سراغش بروید.

بعد از مدتی یا آنقدر متناسب و قوی شده‌اید که دیگر جای نگرانی نیست، یا آنچه قبلا مایه خجالت‌تان بود دیگر برایتان اهمیتی ندارد. برای اینکه کمتر خجالت بکشید می‌توانید از این موارد هم کمک بگیرید مربی بگیرید .مربی کمک می‌کند حرکت‌ها را به‌درستی انجام دهید و دیگر نگران این نباشید که شاید خنده‌دار به‌نظر برسید . برنامه داشته باشید. نباید ناگهان بدون برنامه بروید و شروع به انجام کارهای عجیب و غریب با دمبل کنید. می‌توانید از برنامه‌های اصولی‌ کتاب‌های علمی و معتبر که در مورد کار با وزنه، تمرینات ورزشی مناسب، ژیمناستیک، یا ورزش‌های سبک نوشته شده‌اند، پیروی کنید. اگر خیلی معذب هستید در ساعاتی که افراد کمتری در باشگاه هستند می توانید مراجعه کنید جای دیگری ورزش کنید. همه نیاز به باشگاه ندارند. به پیاده‌روی بروید، تمرینات وزن بدن انجام دهید، باشگاهی خانگی بسازید، چند وزنه و یک کیسه شن ورزشی بگیرید یا با کمک دیگر تجهیزات ورزش کنید. برای تمرین و کاهش وزن نیازی به باشگاه ندارید.

کاهش سایز شکم و پهلو به راحتی بدون درد و جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفت =