خیلی مهم است که خانوم هایی که به سن میانسالی میرسن و به ناچار دچار دوران یائسگی می شوند و به طبع آن یکسری علايم و مشکلاتی ایجاد می شود که اگر شما از قبل آگاهی داشته باشید راجب این عوارض و اینکه در این موارد اگر شما بدانید گروه خونی خیلی می تواند در این موارد به شما کمک کند و شما را آگاه سازد پس تا انتها همراه ما باشید.

یائسگی

هر زن میانسالی با توجه به گروه خون خود تحت تأثیر دوران یائسگی قرار می گیرد. کاهش دو هورمون اصلی در جنس مؤنث یعنی استروژن و پروژسترون برای بسیاری از زنان ایجاد مشکلات بدنی و روانی از جمله گرگرفتگی، کاهش انرژی روانی، افسردگی، ریزش مو و تغییرات در پوست می کند. علاوه بر این به نظر می رسد تولید استروژن باعث حفاظت قلب و پایین ماندن میزان کلسترول می شود و نقصان آن می تواند منجر به امراض دستگاه قلبی شود. پوکی استخوان نیز یکی دیگر از نتایج کمبود استروژن است که ایجاد ضعف کرده و گاه حتی منجر به مرگ می شود.

 به منظور جلوگیری از کاهش هورمون در دوران یائسگی بسیاری از پزشکان هورمون درمانی می کنند. بدین ترتیب که با تجویز مقادیر بالای استروژن و گاه پروژسترون از کاهش آن جلوگیری می نمایند. براساس برخی تحقیقات تعدادی از زنان خصوصا کسانی که در خانواده شان سابقه سرطان سینه دارند در اثر مصرف هورمونهای فوق خود را در معرض خطر ابتلا به آن قرار می دهند. با این که به صراحت نمی توان روش هورمون درمانی را نفی نمود، با توجه به گروه خون خود و نیازهای آن می توانید از روشهای دیگری برای مواجه با مشکلات دوران یائسگی استفاده کنید.

دوران یائسگی و گروه خونی

به دوران یائسگی خود نزدیک می شوید، بهتر است از تمرینهای بدنی خاص گروه خونی خود پیروی کرده و تناسب اندامتان را حفظ کنید. سعی کنید از مواد غذایی سرشار از پروتئین استفاده نمایید. جایگزینهای معمول استروژن غالبا اثر خوبی دارند مگر اینکه عوامل ابتلا به سرطان سینه زیاد باشند، اما اگر دارای گروه خون A و یا AB هستید از مصرف این گونه جایگزینها دوری کنید، زیرا اصولا شما بیشتر مستعد ابتلا به سرطان سینه هستید.

 بجای آن می توانید از انواع طبیعی مخلوطهای گیاهان دارویی که حاوی استروژن و پروژسترون هستند، نظير لوبیای سویا، يونجه و سیب زمینی شیرین استفاده کنید. انواع مختلف داروهای گیاهی حتی به صورت کرم تهیه شده اند که می توان بر روی پوست مالید. به طور کلی استروژنهای گیاهان حاوی مقادیر بالای استریول است، اما در داروسازی با افزودن مواد شیمیایی به استریول خطر ابتلا به سرطان سینه افزایش می یابد. حال آنکه استروژنهای گیاهی و موادی که با استفاده از انواع گیاهان با استریول درباره بهبود او وجود نداشت. در چهره اش می خواندم که کوچکترین امیدی ندارد، بنابراین سعی کردم واقع بین باشم و نهایت تلاشم را به کار برم. در اولین قدم از ورود تمامی مواد غذایی سمی که برای گروه خون AB مضر بود، جلوگیری کردم. به منظور افزایش نیروی از دست رفته و با توجه به اینکه عوامل دفاعی بدن از بین رفته بود رژیم غذایی گروه خون AB به اضافه معالجات معمول بیماری را در برنامه او گنجاندم.

مصرف گوشت طیور به جز بوقلمون را ممنوع

مواد گوشتی کم چربی همچون غذاهای دریایی چند نوبت در هفته به او داده می شد و به همراه آن از برنج، مقدار زیادی سبزیجات و میوه جات نیز مصرف می کرد. استفاده اكثر حبوبات و کره، خامه، پنیر، ذرت و گندم سیاه نیز محدود شد. از گیاهان دارویی مقوی به صورت قرص و یا عصاره همچون بابا آدم و ریشه آن و یا زنجفیل نیز مدد گرفتم. در عرض سه ماه علایم بیماری پوستی از بین رفت و او شروع به ورزش کرد. امروزه با وجود اینکه ویروس بیماری در او از بین نرفته است، اما آرنولد همچون یک انسان معمولی زندگی و فعالیت می کند. مورد او باعث تعجب بسیاری از پزشکانی می شود که می دانند او مردی است فاقد سیستم ایمنی.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *