می دانید که انواع مختلفی چای وجود دارند و هرکدام خواص بسیاری برای سلامتی ما دارند .خوب است بدانیدکه ماچا یک نوع چای سبز پودری است. چای ماچا از جمله نوشیدنی‌های پرطرفدار در چین و آسیا است. ماچا نوعی پودر بدست آمده از چای سبز است که علاوه بر خواص چربی‌سوز، بو و رنگ بسیار خوبی دارد.باید بدانید که ماچا نوعی چای سبز است که صدها سال است در چین و ژاپن از آن استفاده می کنند. ببرگها به پودری تبدیل می شوند که بسیار قوی تر از چای معمولی است . در ایران مصرف چای ماچا چندان رواجی ندارد اما ما دراین مقاله شما را با خواص بی نظیر این گیاه بیشتر اشنا می کنیم حیف است که از این همه خواص استفاده نشود با مقاله ی ماهمراه شوید .

رسیدن به کاهش سایز کل بدن بدون جراحی و عوارض فقط با یک کلیک.

چای ماچا چیست و چگونه ساخته می شود :

چای ماچاهمانطور که گفتیم نوعی پودر بدست امده از چای سبز است . حدود دو هفته قبل از برداشت محصول ، کشاورزان ساختارهایی در اطراف گیاهان ایجاد می کنند تا روی آنها سایه بیندازند و تقریباً در تاریکی باقی می مانند. این کار تولید کلروفیل را افزایش می دهد ، میزان اسید آمینه را تقویت می کند و رنگ سبز تیره تری به گیاه می بخشد تصور می شود که این باعث می شود برگها نرمتر و شیرین تر شوند. بعد از برداشت ، برگهای چای به سرعت بخارپز می شوند ، سپس خشک می شوند و به مدت بیست دقیقه در فرهای گرم قرار می گیرند. سپس کارگران ساقه ها ، شاخه ها و سایر قسمت های غیرضروری را برداشته و برگ ها را به صورت پودر خرد می کنند.

چگونه باید چای ماچا را مصرف کرد :

توجه کنید که شما می توانید با ریختن یک الی دو قاشق چای خوری  از پودر ماچا داخل فنجان و اضافه کردن دو اونس معادل 59 میلی لیتر آب گرم  و مخلوط کردن آنها یک چای سنتی و پرخاصیت آماده کنید همچنین می توانید نسبت پودر ماچا به آب را بر اساس قوام مورد نظر خود تنظیم کنید . برای یک چای رقیق تر، پودر را به نصف قاشق چای خوری  کاهش دهید و با سه اونس صد و هجده میلی لیترآب گرم مخلوط کنید. اگر یک چای غلیظ تر را ترجیح می دهید ، دو قاشق چای خوری  پودر را فقط با بک اونس حدود سی میلی لیتر آب ترکیب کنید.

مزایا ی استفاده از چای ماچا :

این چای سرشار از مواد مغذی است دراینجا چند خواص چای ماچا را برمی شماریم .

چای ماچا – کاهش وزن و لاغر شدن با این چای :

در مقاله ی قبل راجع به خواص چای سبز و خواص چربی سوزی آن و اینکه به کاهش وزن کمک می کند بسیار گفته ایم . باید بدانید که مطالعات نشان می دهد که ممکن است در افزایش سوخت و ساز و افزایش چربی سوزی و سرعت سوخت و ساز بدن کمک کند. یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف عصاره چای سبز در هنگام ورزش هفده درصد چربی سوزی را افزایش می دهد. اگرچه بیشتر این مطالعات بر چای سبز متمرکز شده است ، اما گیاه ماچا از همان گیاه تهیه می شود و باید تأثیر یکسانی داشته باشد.

چای ماچا – غنی از آنتی اکسیدان :

باید بدانید که چای ماچا سرشار از کاتچین است ، طبقه ای از ترکیبات گیاهی در چای که به عنوان آنتی اکسیدان طبیعی عمل می کنند. آنتی اکسیدان ها به ثبات رادیکال های آزاد مضر کمک می کنند، رادیکال های آزاد مضر ترکیباتی هستند که می توانند به سلولها آسیب رسانده و باعث بیماری مزمن شوند. هنگامی که پودر ماچا را به آب گرم برای تهیه چای اضافه می کنید ، چای حاوی تمام مواد مغذی از کل برگ است. در حقیقت ، با یک تخمین ، تعداد کاتچین های خاص در چای ماچا تا صدوسی و هفت برابر بیشتر از انواع دیگر چای سبز است مصرف چای ماچا در رژیم غذایی شما می تواند میزان مصرف آنتی اکسیدان را افزایش دهد ، که ممکن است به جلوگیری از آسیب سلولی کمک کرده و حتی خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن را کاهش دهد.

چای ماچا – سلامت کبد :

می دانید که نقش کبد برای سلامتی بسیار حیاتی است و نقش مهمی در بیرون راندن سموم،متابولیسم داروها و پردازش مواد مغذی دارد. برخی از تحقیقات نشان داده اند که چای ماچا ممکن است به سلامت کبد شما کمک کند.

چای ماچا – تقویت حافظه و عملکرد مغز :

برخی تحقیقات نشان می دهد که چندین مؤلفه موجود در چای ماچا می توانند به تقویت عملکرد مغز کمک کنند. چای ماچا حاوی مقادیر غلیظ تر کافئین نسبت به چای سبز است. مطالعات متعدد ، مصرف کافئین را به بهبود عملکرد مغز مرتبط کرده است . چای ماچا همچنین حاوی ترکیبی به نام الآنانین است که اثرات کافئین را تغییر می دهد ، هوشیاری را تقویت می کند و به جلوگیری از افت انرژی که می تواند در پی مصرف کافئین ایجاد شود کمک می کند . همچنین نشان داده شده است که الآنانین باعث افزایش فعالیت موج آلفا در مغز می شود ، که ممکن است به القای آرامش و کاهش سطح استرس کمک کند.

چای ماچا – مبارزه با سرطان ها :

خوب است بدانیم که چای ماچا مملو از ترکیبات تقویت کننده سلامتی است. ماچا حاوی مقدار زیادی  اپی گالوکاتچین 3 گالات است ، نوعی کاتچین است که به نظر می رسد دارای خواص ضد سرطان قدرتمند است. لوله های آزمایش و مطالعات حیوانات نشان داده اند که ترکیبات موجود در کونیا می توانند رشد سلول های سرطانی را مهار کنند.

چای ماچا – سلامت قلب و عروق :

همانطور که امار نشان می دهد بیماری قلبی علت اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است و تقریباً یک سوم از مرگ و میرها در افراد بالای 35 سال ایجاد می شود. برخی از مطالعات نشان داده اند که نوشیدن چای سبز ، که دارای یک ماده مغذی مشابه ماچا است ، ممکن است به محافظت در برابر بیماری های قلبی کمک کند. مطالعات نشان داده شده است که چای سبز میزان کلسترول و همچنین تری گلیسیریدها را کاهش می دهد. همچنین ممکن است به جلوگیری از اکسیداسیون یکی دیگر از عوامل محافظت در برابر بیماری های قلبی کمک  کند .

رسیدن به کاهش سایز کل بدن بدون جراحی و عوارض فقط با یک کلیک.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + بیست =