ماساژ لاغری چیست | آیا ماساژ لاغری برای تناسب اندام مفید است؟Reviewed by Mehdi kh on Sep 25Rating: 5.0

امروز چاقی شکم و پهلو یکی از مغضلات مردم تبدیل شده است که این موضوع ارتباط مستقیم با سبک زندگی افراد دارد.می خواهیم در این مقاله به یکی از راه های رسیدن به تناسب اندام و لاغری که آن هم ماساژ لاغری است بپردازیم.تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 ماساژ لاغری یکی از روش هایی است که علاوه بر رفع خستگی، باعث لاغری و تناسب اندام فرد می شود. البته این نوع ماساژ بایستی درشرایط خاصی انجام گیرد تا کارایی بهتری داشته باشد. در صورتی که ماساژ لاغری بدون در نظر گرفتن شرایط آن انجام گیرد، کارایی لازم را نداشته و در عمل کاری بیهوده انجام گرفته است.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

شرایط ماساژ

ماساژ لاغری بایستی در مکانی بسیار آرام و به دور از هیاهو و سرو صدا انجام پذیرد. فردی که می خواهد ماساژ بگیرد، بایستی در آرامش کامل و در فضایی آرام قرار بگیرد. بهتر است برای آرامش بیشتر فرد ماساژ گیرنده، موسیقی آرام و دل انگیزی در اتاق ماساژ لاغری پخش شده که این موسیقی خود می تواند باعث آرامش بیشتر فرد ماساژگیرنده شود. در اتاق ماساژ معمولا یک تخت وجود دارد که روی آن تشکی نرم و با کیفیت بالا انداخته می شود. همچنین یک متکای نرم و سفید رنگ و چند عدد حوله تمیز و سفید رنگ برای انجام ماساژ لازم است. از این جهت رنگ سفید برای ماساژ انتخاب می شود چون رنگ سفید آرامش بخش بوده و با نگاه به آن معمولا فرد ماساژ گیرنده آرامش می یابد.

بهتر است برای انجام ماساژ لاغری، فرد ماساژ گیرنده لباس های خود را تا حد امکان از تن خود در آورده و روی تخت دراز بکشد. زیرا هنگام ماساژ اعضای مختلف بدن، زمانی این ماساژ از کیفیت بهتر و کارایی بالاتری برخوردار خواهد بود که دست ماساژ دهنده در تماس مستقیم با پوست بدن باشد. لذا بایستی فرد ماساژ گیرنده لخت شده و توسط حوله هایی که برای ماساژ تهیه شده اند، برجستگی های بدن را بپوشاند و برروی تخت دراز بکشد. همچنین بهتر است هنگام ماساژ، از روغن های مخصوص گیاهی برای چرب کردن بدن استفاده شود. این روغن ها هنگام ماساژ بدن را چرب کرده و انجام ماساژ را راحت تر می کنند.

ماساژ و کاهش سایز شکم و پهلو

ماساژ لاغری، بوسیله روغن ها و ژل های لاغری گیاهی انجام می شود. به این صورت که در ابتدا فرد ماساژ گیرنده رو به بالا دراز کشیده و فرد ماساژ دهنده کف هردودست را به روغن یا ژل لاغری گیاهی آغشته می کند. سپس در ابتدا از سمت پهلوها کار ماساژ را آغاز کرده و با انگشتان دو دست، از پهلوها به سمت ناف فرد ماساژ گیرنده دست ها کشیده می شوند. این کار را بایستی به مدت 3 تا 5 دقیقه بصورت منظم و فشار کافی انجام داد. این عمل باعث افزایش متابولیسم سلول های چربی ناحیه پهلو شده و باعث می شود سوخت و ساز و شکستن این سلول ها افزایش یابد که در نهایت و در طول چند جلسه انجام ماساژ این ناحیه از بدن به فرم ایده آل خود می رسد.

ماساژ لاغری ران ها

ران ها یکی از مناطقی از بدن هستند که معمولا از چاقی آن ها شکایت می کنند. هنگامی که فرد افزایش وزن پیدا کرده و چاق می شود، یکی از اولین جاهایی که در بدن فرد چاق شده و چربی های زیادی را به خود جذب می کند، قسمت ران های فرد است. برای ماساژ ناحیه ران ها، بایستی فرد ماساژ گیرنده روی پهلو خوابیده و کار ماساژ از قسمت های پایین پا به سمت زانو و قسمت های بالای ران انجام گیرد. با این کار متابولیسم سلولها افزایش پیدا کرده و سلول های چربی بیشتری در این میان شکسته شده و لذا باعث کاهش چربی های آن ناحیه شده و در طی چند جلسه ماساژ مداوم، لاغری ران ها نیز حاصل می شد.

لازم به ذکر است که در انجام ماساژ ران ها نیز همانند ماساژ ناحیه ی پهلو ها، از روغن ها و ژل های لاغری گیاهی استفاده می شود. همچنین، اخلاط ، سموم و دیگر موارد دفعی که قرار است از طریق گردش خون به کبد و کلیه ها آورده شده و دفع شوند، با انجام ماساژ لاغری ناحیه ران، این مواد دفعی سریعتر و بهتر از طریق گردش خون به سمت بالا آمده و لذا دفع آن ها راحت تر انجام می گیرد.

آیا با ماساژ لاغر می شویم

شاید تصور بعضی ها در مورد ماساژ لاغری اینگونه باشد که این نوع ماساژ به تنهایی می تواند معجزه کند و اعضای بدن را در یک چشم به هم زدن لاغر کند. در حالی که اینگونه نیست. ماساژ لاغری تنها یک روش برای سرعت بخشیدن به لاغری اندام ها ی بدن است. از این رو لفظ کاتالیزور را برای این نوع ماساژ به کار می برند. اگر فردی می خواهد لاغر شود، اولین کار این است که ابتدا رژیم غذایی خود را درست کند. رژیم پر کالری و پراز چربی اگر ادامه پیدا کند، ماساژ لاغری هیچ کمکی نمی تواند به فرد ماساژ گیرنده کند. همچنین بایستی در کنار رژیم لاغری ، ورزش منظم را در برنامه روزانه خود گنجاند. در کنار این دو کار است که فرد با کمک ماساژ می تواند به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفت =