همیشه پوست صورت و سایر اعضاء موردنظر را قبل از مصرف ماسک تا کاملا شسته و پوست را مرطوب کرده و سپس مواد را روی آن بمالید.

ماسک ارگانیک دارچین و عسل

مواد لازم: عسل ۲ قاشق غذاخوری دارچین ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون ۱ قاشق چایخوری عسل و دارچین را به خوبی با هم مخلوط نمایید. مخلوط عسل و دارچین را روی پوست صورت مالیده و ۱۰ دقیقه بگذارید بماند. سپس صورت را با آب بشویید. بعد مقداری روغن زیتون به صورت مالیده و دوباره با آب، صورت را بشویید. این ماسک را هر روز استفاده نمایید و بعد از مدتی تغییر را در صورت خود ببینید.

ماسک ارگانیک آووکادو و عسل

آووکادو ١ عدد ۲ قاشق غذاخوری عسل ۱ قاشق غذاخوری آووکادو را با چنگال له کرده تا به صورت کاملا یکدست درآید، سپس عسل را نیز در آب حل نموده و با میوه له شده خوب ترکیب کنید تا عسل با میوه کاملا یکنواخت شوند. ماسک شیر و خیار مواد موردنیاز خیار ۱ عدد شیر ۱ استکان خیار را به خوبی شسته و با پوست درون مخلوط کن ریخته و کاملا له و خرد کرده و یا با رنده ریز، رنده کنید، شیر را به آن افزوده و خوب هم بزنید. سپس مخلوط را چند ساعت بگذارید، بماند، حال آن را صاف نموده و در شیشه ای دردار ریخته و در یخچال نگهداری کنید. این محلول را می توانید روزانه یک بار به پوست بمالید.

ماسک ارگانیک لیموترش

مواد لازم: شکر 1 قاشق چای خوری آب لیموترش ۱ قاشق مرباخوری لیموترش هم تمیزکننده ای قوی و هم نرم کننده فوق العاده ای برای پوستهای خشک است. شکر همراه با آب لیموترش برای پوست خشک زمستانی معجزه می کند، البته زیاده روی نکنید. همین که هفته ای یک بار ماسک را درست کرده و به غیر از دور چشم تا به همه صورت بزنید، کافی است. یادتان باشد بعد از چند دقیقه که ماسک روی پوست خشک گردید، آن را حتما با آب سرد بشویید . ماسک لیمو و شیر خشک شیر خشک بدون چربی را با آب لیمو مخلوط کرده و بعد خمیر را روی صورتتان بمالید. بعد از ۱۰ دقیقه با آب ولرم بشویید و دست آخر هم کمی آب سرد به صورت بزنید. ماسک هلو یک هلوی کاملا رسیده را انتخاب کرده و به خوبی له نمایید. هلوی له شده را لای پارچه پنبه ای نرم تمیز یا گاز استریل ریخته و از همه طرف تا نمایید تا چیزی از مایع هلو بیرون نریزد، بعد استریل هلو پیچ را روی صورتتان آرام بمالید و ۳۰ دقیقه به همان شکل دراز کشیده و استراحت کنید.

برای تمیز کردن عصاره هلو از روی صورت هم فقط از آب سرد استفاده نمایید. ماسک شیر و کلم برگهای تازه کلم را خوب خرد کرده و در شیر بجوشانید و به مدت ۲۰ دقیقه در روی پوست گذاشته و سپس با آب گرم و بعد با آب سرد بشویید. ماسک برگ کاهو برگهای کاهو را ریز ببرید و بکوبید. سپس با روغن زیتون مخلوط کرده و ۱ قاشق چای خوری آب لیمو به آن اضافه کنید. روش دیگر استفاده از این ماسک به شرح ذیل استبرگهای رویی کاهو را دور انداخته، از این به بعد آن تا را جدا نموده و بشویید و در ظرفی گذاشته و روی آنها مقدار کمی آب بریزید و بگذارید بر روی حرارت بسیار کم و نهایتا به مدت ۱۰ دقیقه روی شعله بماند. بعد شعله را خاموش کرده و وقتی کاهو تا خنک تر شدند، آنها بر روی پوست خود به مدت ۲۰ دقیقه قرار داده و بعد از آن صورت را با آب گرم بشویید. ماسک کدوی سفید کدو مسمای خام را رنده کرده و بر روی پوست صورت و گردن بگذارید و به مدت ۲۰ دقیقه نگه دارید. سپس با لوسیون تمیز نمایید.

ماسک ارگانیک جوانه گندم

مواد لازم: پودر جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری تخم مرغ ١ عدد زرده آب سرد ۱ قاشق غذاخوری مواد را خوب مخلوط نموده تا به صورت خمیر در آمده و به تمامی صورت، غیر از دور چشم بمالید. ۲۰ دقیقه به پشت بخوابید و در این مدت سعی کنید عضله های صورت تکان نخورد. سپس به کمک پنبه ای مرطوب آن را پاک کرده و با صابون آرایشی و آب گرم خوب شسته و خشک نمایید. بعد کرم همیشگی خود را بمالید. ماسک هویج و جعفری هویج و مقداری جعفری را در مخلوط کن، به صورت پوره درآورید. این ماده خمیر مانند را بر روی صورت و گردن مالیده و بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید. ماسک هویج پوست را از سموم مختلف پاک نموده و ظرافت و لطافتش را باز می گرداند

ماسک ارگانیک سیب

مواد لازم: پودر مخمر ۱ قاشق غذاخوری آب سیب تازه ۲ قاشق غذاخوری ماست معمولی ۱ قاشق غذاخوری پودر مخمر را با آب سیب کاملا حل کرده و سپس ماست را به آن افزوده و خوب به هم زده تا خمیری یکدست حاصل شود. آنگاه پوست صورت را کاملا تمیز نموده و مخلوط را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت قرار دهید و سپس با آب ملایم بشویید. این ماسک برای انواع پوست تا قابل استفاده است. ماسک توت فرنگی این ماسک التیام بخش پوست های آسیب دیده و آفتاب سوخته بوده، موجب تمیزی و روشن شدن پوست گشته و نرمی و لطافت را به ارمغان می آورد. بعد از تمیز کردن پوست مقداری از ماسک را روی آن به غیر از دور چشم و روی الب مالیده و پس از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک ارگانیک حریره بادام شیرین

برای محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: حریره بادام ۲ قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ ا عدد عسل طبیعی ۱ قاشق چای خوری آب جوش 1 قاشق کوچک مواد را با هم مخلوط نموده، به حد کافی به هم زده تا محتوای ظرف خمیر مانند شود. این ماسک را روی پوست صورت و گردن به مدت ۳۰ دقیقه گذاشته تا به خوبی جذب شود.ماسک ذرت دانه های ذرت تازه را از میوه اش جدا کرده و در مقدار بسیار اندکی شیر به مدت دو روز خیس کنید. پس از آن این مخلوط را در مخلوط کن ریخته و مایع یک دستی درست نموده و از آن به عنوان ماسک استفاده نمایید. ماسک عدس و خربزه مقداری آب عدس را با تخم خربزه مخلوط نموده و بعد از گذشت دو الى سه ساعت، از آن به عنوان ماسکی برای صورت خود استفاده نمایید. ماسک شیر و سیب برای لطافت پوست، سیب را بپزید و سپس له کنید و با شیر ترکیب کرده و این مخلوط را به صورت نیمه گرم روی پوست بگذارید و پس از چند دقیقه آن را بردارید.

ماسک ارگانیک جو دو سر، آب لیمو، روغن آلوئه ورا و شکر قهوه

مواد لازم: دانه جو دو سر ۲ قاشق سوپ خوری شکر قهوه ای ۲ قاشق چایخوری روغن آلوئه ورا ا قاشق غذاخوری ۱ قاشق چایخوری آب لیمو دانه جو دو سر را با استفاده از آسیاب به آرد نرمی تبدیل نمایید و به آن شکر قهوه ای، روغن آلوئه ورا و آبلیمو را افزوده و مخلوط کنید تا زمانی که خمیری نرم به دست آورید. به آرامی آن را به روی پوست خیس ماساژ داده تا پوستی فوق العاده نرم و لطیف داشته باشید. این دستورالعمل فاسد شدنی است و باید بلافاصله پس از درست کردن استفاده شود. ماسک گلاب و عسل کمی گلاب را در کاسه کوچک ریخته، سپس کمی عسل را به آن افزوده تا حالت کرمی به خود بگیرد. ماسک را روی صورت بزنید (به جز نواحی اطراف چشم) و پس از ۵ دقیقه آن را بشویید. این ماسک به نرمی و لطافت پوست شما کمک فراوانی می کند. ماسک هلو و خامه برای پوستهای خشک مخلوط هلوی له شده و خامه را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید. ماسک کدو تنبل و دارچین آنزیم های موجود در کدوتنبل هم در این زمینه به شما کمک می کند. می توانید از ترکیب خارق العاده کدو تنبل له شده و نصف قاشق چای خوری دار چین استفاده نموده و به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید.

ماسک ارگانیک عسل و بادام

مواد لازم: عسل ۴ قاشق غذاخوری ۲ قاشق غذاخوری عسل را با روغن بادام ترکیب نمایید و آن قدر هم بزنید تا حالت نیمه سیالی به خود بگیرد. در حالت آرامش کامل، ماسک مزبور را همراه با ماساژ به صورت لایه نازک روی پوست قرار داده و پس از ۲۰ دقیقه آن را بشویید. ماسک هویج و شیر مواد لازم: هویج متوسط ۳ عدد شیر ۱۵۰ میلی لیتر هویج ها را رنده کرده و داخل شیر بریزید و آن قدر به هم بزنید تا به طور کامل مخلوط گردند. سپس به پوست مالیده و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید. ماسک بادام، شیر و گلاب مواد لازم: ۵ قاشق غذاخوری ۳۰ میلی لیتر ۲ قاشق غذاخوری شیر را روی بادام های آسیاب شده بریزید و مدام به هم بزنید و چند ساعت این کار را تکرار کنید. سپس مخلوط را صاف کرده و گلاب را درون آن بریزید و در ظرفی درسته نگهداری نمایید. ماسک زردآلو و زیتون زردآلوی تازه را له نموده و با مقداری روغن زیتون خالص مخلوط کرده تا به صورت خمیری روان درآید و آن را به پوست صورت مالیده و برای مدتی صبر پودر بادام شیر گلاب  عسل نمایید و بعد با آب گرم صورت را بشویید و با آب سرد آب کشیده و ماساژ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شانزده =