ماسک سبوس سبوس غلات را در مقدار اندکی شیر خیس نموده و پس از گذشت ۸ ساعت این مخلوط را روی حرارت برای مدت ۴۰ دقیقه قرار دهید و بعد به آن سرکه سیب را افزوده و بگذارید تا سرد شود، حالا مقداری از این ماسک را به صورت زده و با دست ماساژ دهید، بعد از گذشت حدود ۲۰ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. ماسک سیب و شیر سیب ریز شده را در مقداری شیر بپزید، پس از پختن، سیب تا را له کرده و به صورت ولرم بر روی پوست خود قرار دهید. این عمل برای مبارزه با چین و چروک بسیار مفید است.

ماسک و کرم گیاهی

ماسک سوسن و مقداری آب پیاز

سوسن را با هم وزن خود عسل و دو قاشق موم سفید آب شده، مخلوط نمایید. این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی صورت خود قرار داده و سپس با آب ولرم آن را بشویید. ماسک پیاز مواد لازم: آب پیاز ۲ قاشق غذاخوری شیره سوسن سفید ۱ قاشق غذاخوری عسل ۲ قاشق غذاخوری موم سفید ۱ قاشق غذاخوری شیر 1 قاشق غذاخوری ماساژ پوست صورت با جوشانده پیاز، موجب از بین رفتن چین و چروک میشود. این مواد را کمی حرارت داده تا موم، آب شود و پس از سرد شدن، شبها پیش از خواب بر روی پوست بمالید. صبح روز بعد صورت را بشویید.

ماسک عسل و پیاز ضد چروک فوری

مواد لازم: آب پیاز سفید ۱۰ گرم عسل طبیعی از ۴۰ گرم ابتدا عسل را بر روی حرارت گذاشته و در دمای پایین حدود ۱۰ دقیقه آن را داغ نمایید. سپس آب پیاز را به آن افزوده و حدود ۵ دقیقه آن را هم بزنید. حرارت را خاموش کرده و صبر کنید تا مواد سرد شوند. به اندازه لایه ای نازک از ماسک را به پوست صورت خود بزنید و ۳۰ دقیقه صبر نمایید تا ماسک خشک شود. سپس با آب گرم صورت را بشویید و از اثر آن لذت ببرید ماسک تخم مرغ و بادام سفیده تخم مرغ را خوب به هم زده و با گلاب مخلوط نمایید. سپس روغن بادام و زاج سفید را به آن اضافه کنید. این ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه بر روی پوست قرار دهید. گیاه گرزی عصاره آن در ترکیب مواد آرایشی به عنوان یک عامل فعال برای مبارزه با پیری پوست ذاتی و جلوگیری از چروک صورت به کار رفته و التهابات پوستی را برطرف می کند.

ماسک درخت غان برای رفع چروک های پوستی

می توان از کمپرس برگهای تازه غان، چند بار در روز استفاده کرد. ماسک نشاسته ۱ قاشق غذاخوری نشاسته را در داخل ظرف ریخته و بعد آب داغ را کم کم به آن اضافه نمایید تا اندازه ای که به حالت لوسیون در آمده و کمی شکل پخته به خود بگیرد. سپس به صورت یکنواخت روی پوست خود مالیده و پس از ۲۰ دقیقه ابتدا با آب سرد و سپس با آب ولرم بشویید. ماسک فندق، آلوئه ورا و جوش شیرین مواد لازم: ۱ فنجان ژل آلوئه ورا ۱ قاشق غذاخوری فندق جوش شیرین ا قاشق غذاخوری روغن اسطوخودوس ۳ قطره ابتدا فندق را داخل ظرفی ریخته، سپس ژل آلوئه ورا را به آن افزوده و هم بزنید. جوش شیرین و اسانس اسطوخودوس را به مواد اضافه کرده و آنها را خوب مخلوط نمایید. می توانید داخل ظرفی قرار داده و در داخل یخچال بگذارید.

ماسک آلوئه ورا، عسل و زیتون

مواد لازم: موم زنبورعسل و ۳۰ گرم روغن زیتون از ۶۰ گرم ژل گیاه آلوئه ورا ۳۰ گرم روغن گل رز ۵ قطره ابتدا موم زنبور عسل را روی حرارت ذوب کنید. سپس به آن روغن زیتون را افزوده و با مخلوط کن، آن را خوب مخلوط نموده و بعد ژل گیاه آلوئه ورا (ماده لزج وسط گیاه را به مواد اضافه کنید. دوباره مخلوط کن را برای دو دقیقه روشن نمایید. روغن گل رز را به مواد اضافه کرده و دوباره با مخلوط کن آن تا را ترکیب کنید. مواد را داخل ظرفی ریخته و آن را در یخچال نگهداری نمایید. روغن گل رز باعث می شود تا پوست رطوبت از دست رفته را مجددا به دست آورد. می توانید از این ماسک برای شادابی پوست و چروک دور چشم استفاده کنید ۲ عدد ۴ عدد

ماسک نعنا و خیار

مواد لازم: خیار آووکادو نصف فنجان برگ نعنای تازه روغن بادام نصف فنجان آب جوشیده سرد 1 فنجان مواد فوق را داخل مخلوط کن ریخته و کاملا هم بزنید تا ترکیبی صاف و یکدست به دست آید. این ترکیب را به طور کامل به روی پوست صورت به خصوص قسمتهای چروک شده مالیده و برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر نمایید، سپس آن را بشویید. اگر حداقل ۳ تا ۴ روز این کار را انجام دهید، پوست شادابی خواهید داشت.

ماسک موز و نارگیل

مواد لازم: موز 1 عدد آب نارگیل اقاشق غذاخوری موز را درون ظرفی ریخته و کاملا آن را له کرده تا حالت کرمی شکل شود. آب نارگیل را به آن افزوده و خوب مخلوط کنید. این مخلوط را داخل یخچال نگه دارید تا موزها تازه مانده و از اکسید شدن آنها جلوگیری شود. این ماسک را هر شب برای مدت ۱۵ دقیقه روی صورت قرار داده و سپس آن را بشویید

ماسک زردآلو

مواد لازم: 1 تکه آووکادو اتکه انگور بدون هسته ١ عدد زرده تخم مرغ نصف جوانه ماش 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری روغن هسته زردآلو نصف قاشق چای خوری سیب با پوست : ۱ تکه زردآلوی رسیده ۱ تکه تمام مواد را با هم در مخلوط کن ریخته و بعد از این که غلظت پیدا کرده آن را روی پوست تمیز صورت گذاشته (به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه) و بعد با آب ملایم بشویید. در هفته ۱ تا ۲ بار این کار را انجام دهید. اگر فرمول غلظت کافی نداشت، موز بیشتری در آن استفاده کنید.

ماسک چاودار برای پوست های معمولی و خشک

مواد لازم: عسل ۱ قاشق مرباخوری زرده تخم مرغ ١ عدد آرد چاودار ۱ قاشق مرباخوری روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری مواد فوق را با هم مخلوط نموده و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست گذاشته و سپس با آب گرم بشویید.

ماسک گوشت و بادام

مواد لازم: گوشت گوسفند ۱۰۰ گرم روغن بادام شیرین ۱۰ گرم سفیده تخم مرغ ۱ عدد برای از بین بردن چروک و صورت های بی طراوت از این ماسک بهره گرفته می شود. گوشت گوسفند را خوب کوبیده یا چرخ کرده و روغن بادام شیرین را به آن اضافه نموده و سفیده تخم مرغ را نیز به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید. این ماسک را مدت ۱ ساعت روی پوست صورت نگهداشته و بعد با آب سرد بشویید.

ماسک موز و عسل

مواد لازم: موز سالم و رسیده ۱ عدد عسل ۱ / ۵ قاشق مرباخوری موز سالم و رسیده را با عسل، خوب مخلوط کرده، سپس به چهره و ناحیه گردن مالیده و ۳۰ دقیقه بعد بشویید. ماسک سیاه دانه جهت رفع چین و چروک پوست و گلگون شدن صورت، سیاه دانه را نرم ساییده و با روغن زیتون خمیر، درست نموده و هر روز صبح صورت را با آن چرب نمایید. ماسک روغن کرچک و تخم مرغ روغن کرچک نیز در راه مبارزه با چین و چروک بسیار مؤثر است. مخلوط عسل، روغن کرچک و سفیده تخم مرغ و قرار دادن آن به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست و سپس شستن آن با آب نیمه گرم، ماسک خوبی برای از بین بردن چین و چروک پوست است.

ماسک زیره سبز برای پوستهای خشک

مواد لازم: روغن بادام ۱ قاشق غذاخوری روغن زیره سبز اقاشق غذاخوری روغن هسته زردآلو ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه ۲ قاشق غذاخوری تمام روغن ها را به همراه لانولین در ظرف فلزی ریخته و به وسیله بخار آب گرم حرارت داده تا مخلوط شوند و مدام مخلوط را به هم زده تا حالت خمیری پیدا کند. آب لیمو را در انتها به آن افزوده و حرارت را قطع کنید و بگذارید تا سرد شود. سپس آن را در ظرف در بسته ای نگهداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =