ماسک اگیر ترکی مواد لازم: اگیر ترکی ۲ قاشق روغن بادام ۴ قاشق عسل ۱ قاشق اگیر ترکی را خوب نرم کرده، عسل را بر روی حرارت بخار آب گرم نموده تا روان شود. روغن بادام را به آن اضافه نموده و هم بزنید و در حین هم زدن، اگیر ترکی را به آن افزوده و از روی حرارت برداشته و مجددا چند دقیقه خوب هم زده و سپس بر روی پوست بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید. هفته ای دو مرتبه از این ماسک استفاده نمایید.

ماسک

لانولین آب پیاز ماسک اگیر ترکی، پیاز و لانولین

مواد لازم: پودر اگیر ترکی ۱ قاشق غذاخوری ۱ قاشق سوپ خوری 1 قاشق غذاخوری عسل ا قاشق سوپ خوری آب مقطر ۱۰ قاشق غذاخوری پودر اگیر ترکی را در آب مقطر ریخته و ۳ دقیقه بجوشانید و بعد صاف کرده و به آرامی به لانولین گرم شده اضافه نموده و هم بزنید، سپس سایر مواد را بیفزایید. ماسک گلابی، شاداب کننده و ضد چین و چروک این ماسک برای پوست معمولی و خشک مفید است. ماسک باید تازه باشد و نمی توان باقی مانده آن را نگه داشت چون خواص خود را از دست میدهد.

مواد لازم: ۱ تکه کوچک سیب با پوست 1 تکه کوچک هلو ا تکه کوچک انگور بدون دانه ۵ عدد جوانه ماش ۱ قاشق غذاخوری ماش پخته ۱ قاشق غذاخوری گلابی نخود پخته ا قاشق غذاخوری خامه ۱ قاشق غذاخوری روغن کنجد و ۱ قاشق غذاخوری تمام مواد را با هم در مخلوط کن بریزید و با درجه کم مخلوط کنید. وقتی به طور کامل مخلوط شد، روی صورت بمالید. توجه داشته باشید که این ماسک به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی صورت بماند و بعد با آب ولرم بشویید، پوست صورت شما قبل از گذاشتن ماسک باید کاملا تمیز باشد.

ماسک ضد چین و چروک و تقویت پوست شل و افتاده

مواد لازم: گل اسطوخودوس ۳۰ گرم پودر ریشه سوسن زرد ۳۰ گرم سرکه سیب ۶۰۰ سی سی آب مقطر و ۷۰۰ سی سی مواد را در ظرف ریخته و سرکه سیب را به آن اضافه کرده و بگذارید ۱ ماه بماند، سپس آن را صاف کرده و به مقدار سرکه صاف شده آب اضافه نموده و محلول به دست آمده را در یخچال بگذارید. هر بار مقداری از آن را به پوست بمالید. این مایع اثر قابل توجهی در تقویت پوست و از بین برن چروک و تورفتگی پوستهای شل و افتاده دارد.

ماسک یونجه برای چروکهای سطحی

ماسک تقویتی جوانه یونجه، برای پوست هایی که بر اثر عوامل مختلفی مثل آفتاب، افزایش سن و آلودگی هوا دچار لکهای تازه و چروک سطحی شده اند، مناسب است مواد لازم: جوانه یونجه تازه ۶ قاشق غذاخوری شیر بدون چربی ۲ قاشق غذاخوری سویا ۳ قاشق غذاخوری برای تهیه جوانه یونجه باید بذر یونجه را در آب به مدت ۱۲ ساعت بخیسانید، سپس در جای گرم و تاریک، در میان یک تنظيف مرطوب قرار داده و روزی دو بار آن را خیس کنید، بعد از سه تا پنج روز خواهید دید که دانه تا جوان زده اند، بلافاصله بعد از جوانه زدن آن را استفاده نمایید. این روش برای تهیه انواع جوانه ها قابل اجرا است. مواد فوق را در مخلوط کن، خوب با هم مخلوط کنید، آنگاه ماسک را به تمام نقاط پوست صورت و حتی پشت دست تا (پوست از هر آلودگی پاک باشد) بمالید. بعد از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه که ماسک خشک شده و احساس کشیدگی در سطح پوست احساس کردید، آن را با آب ولرم شسته و با پنبه خشک نمایید. توصیه میشود برای تقویت، شادابی و روشن تر شدن پوست، هفته ای دو بار از این ماسک استفاده کنید.

ماسک رازیانه و بابونه

مواد لازم: ۲ فنجان سرکه رازیانه خشک نصف فنجان بابونه خشک نصف فنجان گل رز خشک نصف فنجان شبدر قرمز خشک نصف فنجان برای تهیه این ماسک گیاهان خشک شده را در سر که گذاشته و به آرامی تکان دهید. در ظرف را بسته و آن را به مدت دو تا سه هفته در دمای ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد نگه دارید. لازم است هر روز ظرف را به مدت ۱۵ دقیقه تکان دهید. پس از طی ۳ هفته، محلول را صاف کرده و در ظرف تمیز بریزید. برای هر بار مصرف، کافی است صورت را با آب ولرم شستشو داده و سپس خشک کنید. آنگاه محلول (سرکه و گیاهان خشک) را به نسبت ۶ به ۱ با آب مقطر رقیق نموده و سپس آن را روی صورت با حرکات چرخشی ماساژ دهید. دقت نمایید، ماساژ حداقل باید ۱۵ دقیقه ادامه پیدا کند. حرکات ماساژ باید نرم و در جهت صحیح انجام شده تا موجب آسیب به پوست نگردد.

این محلول کمی قابض بوده و برای پوست های شل و کمی چرب و منافذ باز صورت بسیار مناسب است. بهتر است از این محلول یک روز در میان برای برطرف کردن چروک های صورت استفاده کنید. ماسک سیب زمینی سیب زمینی و چغندر خام رنده شده را با کمی خامه مخلوط کرده و برای جلوگیری و مبارزه با چروک های صورت و گردن و کیسه های زیر چشم از آن استفاده کنید

ماسک سفیده تخم مرغ، عسل و جوانه گندم

ماسک و کرم گیاهی

مواد لازم: سفیده تخم مرغ ۱ عدد جوانه گندم له شده ۴ قاشق غذاخوری عسل ۲ قاشق غذاخوری ماست ۲ قاشق غذاخوری این ماسک برای جلوگیری از چین و چروک و به تأخیر انداختن فرآیند پیری پوست استفاده میشود. ابتدا مواد فوق را با هم در مخلوط کن مخلوط نموده و سپس خمیر به دست آمده را بر روی پوست صورت بمالید. پس از ۲۰-۳۰ دقیقه آن را از روی صورت برداشته و با آب ولرم شستشو دهید. خواهید دید که با مصرف مرتب این ماسک تا چه اندازه پوستتان جوان تر و شاداب تر میشود.

ماسک تخم مرغ، عسل و هویج

مواد لازم:سفیده تخم مرغ ١ عدد عسل ۱ قاشق سوپ خوری آب هویج ۱ / ۴ قاشق چای خوری صبح هنگام پیش از آن که حمام بگیرید، سفیده تخم مرغ را جدا نموده و آن را با عسل و آب هویج مخلوط کرده و بر روی صورت خود قرار دهید افنجان ماسک جو، بابونه و عسل مواد لازم: جو ۲ قاشق غذاخوری عرق بابونه عسل 1 قاشق جو را کوبیده یا از پرک جو دوسر استفاده نموده و در آب مقطر به مدت ۱۲ ساعت خیس کنید، سپس آب را جدا کرده و با عسل و بابونه مخلوط نموده و استفاده نمایید. در یخچال به مدت 1 هفته قابل استفاده است. ماسک جوانه گندم، شیر و عسل مواد لازم: جوانه گندم ۳قاشق ۱ فنجان شیر عسل 1 قاشق مواد را با هم مخلوط کرده و استفاده نمایید. ماسک هلو ماسک هلو پوست صورت و گردن را تقویت می کند و رنگ صورتی شفاف و زیبایی به آن می بخشد. برای تهیه این ماسک، پوست و هسته هلوی کاملا رسیده را جدا نموده و گوشت میوه را خوب له کنید و حاصل را روی صورت و گردن بگسترانید. ۳۰ دقیقه در محل آرامی استراحت کرده و سپس با آب بشویید و با کرمی مناسب چرب نمایید

ماسک هلو، جوانه گندم و تخم مرغ

مواد لازم: هلوی تازه ۴ عدد زرده تخم مرغ ١ عدد پودر جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری یکی از بهترین ماسک های زیبایی را می توانید از هلو تهیه نمایید. کافی است هلوهای تازه را شسته و هسته آنها را خارج کرده (لازم نیست پوست هلوها را بکنید) و له کنید و با زرده تخم مرغ و پودر جوانه گندم کاملا مخلوط نمایید و روی پوست صورت بمالید. ۲۰ دقیقه بعد آن را با آب سرد یا پنبه آغشته به گلاب پاک نمایید. این ماسک در رفع خشکی پوست و ایجاد طراوت و تازگی و جلوگیری از چروک صورت بسیار مؤثر است. ماسک گیاه پاری و رازیانه مواد لازم: برگ پاخری خشک ۲ قاشق غذاخوری برگ رازیانه خشک ۱ قاشق غذاخوری آب جوش ۲ فنجان ماست نصف فنجان بلغور جو دوسر ۱ / ۴ فنجان برگ پاخری و رازيانه خشک شده را در ظرف مقاوم به حرارت قرار داده و آب جوش روی آن ریخته و ظرف را پوشانده و به مدت ۱۰ دقیقه دم کنید. پس از این مدت آن را صاف نموده و ماست و بلغور جو دوسر را افزوده و سپس پوست خود را تمیز نموده و این خمیر را بر روی پوست خود بمالید. بعد از حدود ۱۰ دقیقه با آب گرم پوست را بشویید. این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =