ماسک ضد چروک گیاهی |تهیه ماسک طبیعی در خانهReviewed by Mehdi kh on Aug 31Rating: 5.0

ماسک ترب و عسل ترب را رنده کرده و با مقداری عسل مخلوط نموده و بر روی پوست به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید. ماسک صمغ عربی و آب میوه امثقال صمغ عربی را با آب میوه مخلوط کرده و به صورت مالیده و بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک روغن زیتون و تخم مرغ

مواد لازم: روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ ۱ عدد روغن زیتون را با زرده تخم مرغ ترکیب نموده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.

ماسک ضد چروکی نارگیل، گلاب و روغن بادام

مواد لازم: ۱ / ۴ پیمانه ۱ قاشق مرباخوری نارگیل گلاب روغن بادام ۱ قاشق غذاخوری نارگیل تازه را خرد کرده و به همراه گلاب و روغن بادام در مخلوط کن با هم مخلوط نموده و بر روی پوست ماساژ دهید و پس از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید. استفاده ۱ تا ۲ بار در هفته این ماسک از چروک شدن پوست جلوگیری می کند.

ماسک ضد چروک تخم مرغ، زیتون، سرکه و شکر

مواد لازم: زرده تخم مرغ ( عدد روغن زیتون ۸ قاشق غذاخوری سرکه سیب 1 قاشق غذاخوری شکر اقاشق چای خوری زرده تخم مرغ را زده تا سفید شود، سپس سرکه و شکر را افزوده و خوب هم بزنید. بعد از حل شدن شکر، روغن را کم کم در حالت هم زدن، اضافه نموده و خوب هم بزنید تا غلیل و رنگ آن روشن شود. در ظرف در بسته به مدت دو هفته قابل نگهداری است.

ساخت کرم و لوسیون کرم سوسن

مواد لازم: شیره پیاز تازه سوسن ۱۵ گرم عسل ۱۵ گرم و ۲۰ گرم ۲۰ گرم موم سفید مذاب ۲۰ گرم شیره پیاز تازه را با عسل و موم سفید مذاب، مخلوط کنید. حاصل را هنگام خواب مانند کرم روی چروک یا محل پیدایش چروک به ملایمت ماساژ دهید.

کرم انگور فرنگی سیاه

مواد لازم: آب انگور فرنگی ۳۰گرم روغن بادام تلخ ۲۰ گرم آب نارنج عسل اوسرین از ۱۰۰ گرم این کرم باعث از بین رفتن چین و چروک و نرمی پوست شده و از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری می کند. ابتدا اوسرین را در ظرفی چینی ریخته و با قاشق هم بزنید، سپس روغن بادام را افزوده، آنگاه کم کم بقیه مواد را در حالی که هم می زنید، اضافه کنید. کمی پودر ویتامین ث هم به آن بیفزایید. این کرم باید در یخچال نگهداری شود.

کرم ضد چروک گیاه دم اسب

مواد لازم: گیاه دم اسب آب مقطر روغن جوانه گندم ۲۰ گرم ۱۰۰ گرم ۳۰ سی سی اوسرین ۱۰۰گرم عسل ۲۰ گرم آب جوش را به دم اسب افزوده و بگذارید با در بسته سرد شود. سپس از صافی ریز عبور داده و باقی مانده گیاه صافی را خوب فشار دهید. روغن جوانه گندم و عسل را با این محلول مخلوط نموده و به اوسرین اضافه کنید و مرتب به هم زده تا حالت کرم به خود بگیرد. قبل از هر بار مصرف آن را هم بزنید. این کرم را در طول روز چندین مرتبه به صورت، گردن و مناطق باز و به خصوص روی چین و چروکها بمالید. کرم ضد چروکی بادام، جوانه گندم و صندل این کرم از روغن بهارنارنج و چوب درخت صندل تهیه می شود به همین دلیل دارای خواص مغذی است و پوست های در آستانه پیر شدن را احیا و جوان می کند.

مواد لازم: روغن بادام شیرین ۳ قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری موم عسل خرد شده ۱ قاشق غذاخوری گلاب ۶۰ میلی لیتر روغن بهارنارنج ۳ قطره روغن درخت صندل ۳ قطره عصاره دانه گریپ فروت ۳ قطره روغن بادام شیرین و روغن جوانه گندم را با حرارت ملایم گرم کنید، سپس موم عسل خرد شده را به آن اضافه نمایید تا ذوب شود. وقتی موم ها آب شد، از روی حرارت برداشته و کاملا هم بزنید. گلاب را نیز با حرارت ملایم گرم کنید. مخلوط روغن و موم را به تدریج و به آرامی روی گلاب ریخته و مرتب هم بزنید تا سرد شود روغن های صندل، گریپ فروت و بهارنارنج را به آن افزوده و هم بزنید. کرم را در ظرفی دردار ریخته و در مکان خنک و دور از نور خورشید نگهداری نمایید. در موقع استفاده، صورت را با دقت شسته و تمیز کنید و سپس کمی از این کرم را به پوست زده و ماساژ دهید تا به خورد پوست برود.

کرم ضد چروک زردآلو

مواد لازم: روغن بادام ۱ قاشق غذاخوری روغن زیره سبز ۱ قاشق غذاخوری روغن هسته زردآلو ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه ۲ قاشق غذاخوری ۴ قاشق غذاخوری شاید بر اساس تجربه، یکی از بهترین محصولات ضد چروک طبیعی باشد. تمام روغن ها را به همراه لانولین در ظرف فلزی ریخته و به وسیله بخار آب گرم لاتولين حرارت دهید تا مخلوط شوند و مدام مخلوط را به هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند. آب لیمو را در انتها به آن اضافه کنید و حرارت را قطع کنید و بگذارید تا سرد شود. سپس آن را در ظرف در بسته ای نگهداری نمایید. کرم مرطوب کننده و ضد چروکی استفاده از این کرم مرطوب کننده، مواد مغذی لازم مانند اسیدهای چرب ضروری را به پوست می رساند.

مواد لازم: روغن جوجوبا ۴۰ میلی گرم روغن کندر ۷ قطره روغن گل رز ۳ قطره روغن جوجوبا خاصیت ضد چروکی دارد. روغن کندر با چروکها مقابله کرده و سبوم را متعادل می کند، همچنین می تواند پوست را تقویت و احیا کند. روغن ضروری گل رز با اگزما و خشکی پوست مقابله می نماید. روغن های نامبرده را در شیشه شربت تمیزی ریخته و کاملا هم بزنید. به همین سادگی یک کرم مرطوب کننده طبیعی درست کرده اید که مانع از خشکی پوستتان می شود. قبل از استفاده، پوست را با دقت تمیز کنید، سپس روغن را غیر از دور چشم ها به پوست صورت زده و به مدت ۳ دقیقه به آرامی پوست را با نوک انگشت ماساژ دهید تا روغن به طور کامل به خورد پوست برود.

کرم تقویت کننده و ضد چروک

مواد لازم  روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری لانولین ۱ قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم و ۱ قاشق غذاخوری روغن بادام تلخ ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین ۱ قاشق غذاخوری گلاب ۸ قاشق غذاخوری بوراکس ۲ قاشق چای خوری روغن نارگیل ۱ قاشق غذاخوری موم زنبور عسل ۴ قاشق غذاخوری بوراکس را در گلاب حل کرده و آب لیمو را به آن افزوده و گرم نمایید. در ظرف دیگری موم، لانولین و روغنها را گرم کرده و سپس گلاب را به تدریج به روغنها اضافه کرده و مرتب هم زده تا حالت کرم به خود بگیرد. این کرم ضد چروک و خشکی پوست است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =