ماسک طبیعی|تهیه ماسک برای شادابی پوست در منزلReviewed by Mehdi kh on Aug 21Rating: 5.0

برای زیبایی و لطافت پوست گردن، آووکادو را به شکل ماسک می توان به کار برد. میوه کاملا رسیده و پوست کنده را له کرده، حاصل را روی صورت و گردن بگسترانید. مدت ۲۰ دقیقه در محل آرامی استراحت کنید، سپس آن را با آب ولرم شسته و بعد از کرم مناسب استفاده نمایید.

ماسک زیتون، تخم مرغ و پرتقال

روغن زیتون ۱ قاشق چای خوری زرده تخم مرغ ١ عدد آب پرتقال ۱۰ قطره مواد را با هم مخلوط نموده و هفته ای یک بار به مدت سه ساعت روی پوست گردن قرار داده و سپس با آب ولرم بشویید. معمولا تأثیر آن را پس از یک ماه مشاهده خواهید کرد. ماسک هویج برای تهیه ماسک هویج قرمز، پوست هویج را جدا و حاصل را رنده کرده و روی گردن بگسترانید. ۲۰ دقیقه در محل آرامی استراحت نموده، سپس با آب ولرم بشویید و با کرم مناسب چرب کنید

ماسک عسل، آرد گندم و تخم مرغ

عسل ا قاشق غذاخوری سفیده تخم مرغ ۱ عدد گلیسیرین و ۱ قاشق چای خوری آرد سفید نصف فنجان در کاسه کوچکی، سفیده تخم مرغ را زده تا کف کند و سپس عسل و گلیسیرین را به آن افزوده و با هم مخلوط کرده و آرد گندم را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا به شکل خمیر درآید. ماسک را روی گردن مالیده و پس از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید. ماسک موز، شیرین بیان و گلاب استفاده از این ماسک به مدت چندین ماه به صورت دو بار در هفته، باعث به وجود آمدن پوست و گردنی صاف و کشیده در شما می شود.

این ماسک به علت مواد تشکیل دهنده آن به عنوان یک منبع تغذیه ای بسیار مناسب برای پوست صورت و گردن، خصوصا برای پوست های معمولی و خشک است. مواد لازم: پودر شیرین بیان و ۲۰ گرم موز کاملا رسیده نصف گلاب ۳۰ سی سی ۲۰ گرم عسل زرده تخم مرغ ۱ عدد ریشه شیرین بیان را کاملا آسیاب کرده و با گلاب مخلوط کنید، موز را کاملا له نموده و همراه با زرده تخم مرغ کاملا مخلوط نمایید و سپس به ترکیب پودر ریشه شیرین بیان و گلاب افزوده و کاملا هم بزنید. در انتها عسل را با دیگر مواد به خوبی مخلوط کنید. پوست گردن را کاملا تمیز نموده و این ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه روی آنها بمالید.

در طی این مدت از صحبت کردن و هر گونه حرکات در گردن خود پرهیز نمایید. پس از آن، پوست را با آب ولرم شستشو دهید. مواد ارزشمند موجود در این ماسک باعث برطرف نمودن علائم پیری شده و پوست را دوباره شکوفا می کند. ماسک بادام و ماست ۲ قطره روغن بادام شیرین را به ماست طبیعی و بدون شکر اضافه کنید. برای به دست آوردن خمیر روغنی، با هم مخلوط نمایید. روی صورت، گردن بمالید و بگذارید حدودا ۲۰ دقیقه بماند. سپس با آب ولرم آن را بشویید. ماسک سفیده تخم مرغ و آرد جوی دوشر این ماسک برای سفت شدن پوست گردن بسیار عالی بوده و از سفیده تخم مرغ، آرد جو دو سر و چند قطره روغن بادام و آب لیمو تهیه می شود.

۰ / ۵ فنجان بلغور جو دوسر را بپزید و پس از سرد شدن، سفیده تخم مرغ را به أن افزوده و بعد چند قطره روغن زیتون و لیمو را به آن اضافه کرده و برای ۲۰ دقیقه روی گردن خود گذاشته و سپس با آب سرد بشویید. این ماسک را بر روی پوست صورت نیز می توانید استفاده کنید. ماسک عسل و سفیده تخم مرغ سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا به صورت خامه درآید و ۱ قاشق عسل را به آن افزوده و دوباره به هم بزنید تا سفت گردد و بر روی گردن به مدت ۳۰ دقیقه بزنید. می توانید چند قطره گلاب را به این مخلوط اضافه کرده تا بوی تخم مرغ از بین برود. پس از آن با آب سرد بشویید.

ماسک گلیسیرین و سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ ۱ عدد عسل 1 قاشق غذاخوری ۱ قاشق چایخوری 1 قاشق چای خوری مواد را با هم مخلوط نمایید تا به صورت خامه دریاید. برای ۱۵ دقیقه بر روی پوست گردن و چروکها قرار داده و پس از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک قهوه، لیمو و سفیده تخم مرغ

تفاله قهوه ۵۰ گرم لیمو 1 عدد سفیده تخم مرغ ۳ عدد مواد را با هم ترکیب نموده تا به صورت خمیر درآید. این خمیر را پس از گلیسیرین شستن گردن، به آن بمالید و پس از ۳۰ دقیقه با آب ولرم بشویید. ماسک جلوگیری از ایجاد چروک گردن سیب زمینی و چغندر خام رنده شده را با کمی خامه مخلوط کرده و برای جلوگیری و مبارزه با چروک های صورت و گردن و کیسه های زیر چشم از آن استفاده کنید.

ماسک سیب برای پوست خشک و چروک گردن

سیب تازه ١ عدد روغن زیتون ا قاشق سیب تازه را خوب رنده نموده تا به صورت پوره درآید، روغن زیتون را به آن افزوده و خوب مخلوط کرده و به گردن بمالید بعد از ۲۰ دقیقه با شیر پاک نمایید و با آب ولرم بشویید.

ماسک سیب و عسل

اعدد عسل و ۱ قاشق غذاخوری سیب را پوست کنده و آن را نصف کنید. نیمه سیب را خرد کرده و با عسل مخلوط نموده و خوب هم بزنید. سپس بر روی گردن بمالید، آنگاه پوست را با نوک انگشتان ماساژ دهید. برای این کار، ماساژ را از پایین گردن شروع کنید و به طرف بالا بیایید. سپس از سمت راست گردن به سمت چپ و بالعکس سیب ماساژ دهید. آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود. ۳۰ سی سی ۱۰۰ گرم و ساخت کرم های گیاهی

کرم دم اسب و جوانه گندم

گیاه دم اسب از ۱۰۰ گرم آب مقطر روغن جوانه گندم ۲۰ گرم اوسرین عسل ۲۰ گرم آب جوش را به دم اسب افزوده و بگذارید با در بسته سرد شود، سپس از صافی ریز عبور داده و باقی مانده گیاه را خوب فشار دهید. روغن جوانه گندم و عسل را با این محلول مخلوط نموده و به اوسرین اضافه کرده و آن قدر هم بزنید تا حالت کرم بگیرد. این کرم را در طول روز چندین مرتبه به صورت گردن بمالید. کرم گردن کره کاکائو یکی از بهترین و آسانترین کرم های خاص گردن را می توانید از مخلوط مساوی لانولین و کره کاکائو بسازید. لانولین و کره کاکائو را در ظرفی بریزید و روی بخار آب کمی حرارت دهید تا ذوب شود و باهم بیامیزند. کرم به دست آمده را شبها روی گردن بمالید و صبحها بشویید

کرم همیشه بهار

دم کرده همیشه بهار ۲۰ میلی گرم موم زنبور عسل ۲۰ گرم روغن بادام شیرین ۴۰ میلی گرم آب لیمو ۲ قاشق چای خوری روغن یا عصاره کندر نصف قاشق چای خوری روغن، عصارة ليمو ۱ / ۴ قاشق چای خوری ۳۰۰ میلی گرم آب جوش را روی گل همیشه بهار ریخته و پس از ۲۰ دقیقه آن را صاف نمایید. روغن ها و موم را درون ظرفی به آرامی حرارت داده تا ذوب گردند، سپس آنها را به تدریج به دم کرده همیشه بهار افزوده و مرتب هم بزنید تا به صورت کرم درآید، بعد عصارة ليمو، کندر و آب لیمو را به آن بیفزایید و هم بزنید. کرم به دست آمده را در ظرفی غیر فلزی ریخته و در یخچال بگذارید، قبل از خواب مقداری کرم روی پوست گردن پخش کنید.

کرم زیره، بادام و زردآلو

روغن بادام ۱ قاشق غذاخوری روغن زیره سبز 1 قاشق غذاخوری روغن زردآلو ۲ قاشق غذاخوری الانولین 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه ۲ قاشق غذاخوری کلیه روغنها را همراه با لانولین در ظرفی ریخته و به طریق حرارت غیر مستقیم حرارت داده تا مخلوط شوند و دائما به هم زده تا حالت خمیری پیدا کند. آب لیمو را در انتها به آن افزوده و حرارت را قطع نمایید تا سرد شود. در هنگام مصرف گردن را خوب شسته و با نوک انگشت کمی از آن را آهسته و منظم روی گردن بمالید. این کرم مخصوص پوست های خشک بوده و پوست را نرم نگه می دارد. از این کرم هر روز می توان استفاده کرد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 11 =