لوسیون گلیسرین و گلاب برای تهیه لوسیون گلیسیرین و گلاب که برای لطافت پوست های خشن بسیار مفید می باشد، باید در قسمت گلیسیرین را با یک قسمت گلاب مخلوط نمایید و این لوسیون را هر روز به پوست خشن، مالیده تا پوست شما نرم و الطيف شود.

لوسیون گلاب، لیمو، پرتقال و سرکه

مواد لازم: ۳ قاشق غذاخوری ۱ قاشق غذاخوری آب پرتقال ۱ قاشق غذاخوری گلیسرین ۳ قاشق غذاخوری الكل سفید ۳ قاشق غذاخوری سرکه ا قاشق غذاخوری همه را با هم مخلوط کرده و به پوست خود بمالید. پوست معمولی پوست سالم و معمولی، بدون هیچ نقصی بوده و نرم و مخملی و با انعطاف است. ظاهری اطلسی داشته و نور به آن نفوذ کرده و تا پشت پوست وارد شده و به آن کیفیتی شفاف و شیشه ای می دهد. و مراقبت از پوست های معمولی و خشک پوست خود را به کمک پاک کنندهای ملایم، تمیز و خشک نمایید. صبحها و عصرها مقدار کافی کرم مرطوب کننده را بر روی پوست مالیده و ماساژ دهید تا خوب جذب گردد. جهت مراقبت از پوست در برابر اثرات زیان بار نور خورشید، در طول روز و قبل از قرارگیری در معرض نور آفتاب، به مقدار کافی از کرم ضد آفتاب SPF30 را به طور یکنواخت بر روی نقاطی از پوست که در معرض تابش نور خورشید قرار دارند، مالیده و به خوبی ماساژ دهید. این عمل را هر دو ساعت، یک بار تجدید کنید. صبح تا صورت خود را با آب صاف، آب و صابون یا گلاب شستشو دهید.

عصرها از مواد آرایشی و کرم تمیز کننده استفاده نمایید، سپس اثرات روغن را با یک تونیک ملایم پوست برطرف کنید. بهترین نوع مراقبت برای پوست های نرمال که نه زیاد خشک و نه زیاد چرب هستند، روزی دو بار شستشو با صابون ملایم و استفاده از مرطوب کننده است نگهداری با گیاهان ماسک هندوانه، سیب زمینی و خیار برای پوست حساس و معمولی این ماسک به علت داشتن هندوانه بسیار خنک بوده و اگر آن را روی پوست آفتاب زده و یا حساس بگذارید، نتیجه خوبی می گیرید. مواد لازم: هندوانه سیب زمینی ا تکه خیار ا تکه نخود پخته ۳ قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین ۱ قاشق چای خوری خامه ۱ قاشق غذاخوری تمام مواد را در مخلوط کن ریخته تا خوب ترکیب شوند. سپس ۱۰ دقیقه روی پوست بگذارید تا بماند و بعد با آب ولرم بشویید. این ماسک را می توانید در هفته سه الی چهار بار استفاده کنید. توجه داشته باشید پوست هندوانه را از قسمت گوشت آن به طور کامل پاک کرده و شسته و چند تکه نمایید.

تکه ها را در یخچال گذاشته و در میان روز پوست را از داخل یخچال بردارید و روی صورت بگذارید. برای آرامش و شادابی پوست می توانید همین مرحله را بعد از ماسک تکرار نمایید. ماسک تخم مرغ، آب پرتقال، بادام و نارگیل مواد لازم تخم مرغ ١ عدد زرده آب پرتقال ۱ قاشق مرباخوری روغن بادام ۱ قاشق مرباخوری مواد را به شیر نارگیل افزوده و به صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید.

ماسک تقویتی برای پوست معمولی

مواد لازم: سفیده تخم مرغ سیب با پوست ا تکه گوجه فرنگی ا تکه هویج با پوست ا تکه ماست ۱ قاشق غذاخوری خیار با پوست ۱ تکه توت فرنگی درشت 1 عدد روغن زیتون ا قاشق غذاخوری لوبیا قرمز پخته ۱ قاشق غذاخوری 1 قاشق غذاخوری جوشانده جعفری تازه یا شاهی آبی تمام مواد را با هم مخلوط کرده، جعفری یا شاهی آبی را با مقداری آب بجوشانید و بعد از خنک شدن، جوشانده را با مواد دیگر در مخلوط کن ریخته و به حالت پوره درآورده و روی صورت به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذارید و سپس با آب بشویید. اگر ماسک غلظت کافی نداشت، می توانید لوبیا قرمز پخته را ۲۰ گرم بیشتر نمایید.

افراد با پوست چرب روغن زیتون را از فرمول حذف کنند. ماسک موز با شیرین بیان این ماسک به علت مواد تشکیل دهنده آن به عنوان یک منبع تغذیه ای بسیار مناسب برای پوست صورت و گردن خصوصا برای پوست های معمولی و خشک است. مواد لازم: پودر شیرین بیان موز متوسط ۵/• عدد گلاب ۳۰ سی سی عسل ۲۰ گرم زرده تخم مرغ ۱ عدد ریشه شیرین بیان را کاملا آسیاب نموده و با گلاب مخلوط کنید، موز را کاملا له کرده و همراه با زرده تخم مرغ کاملا مخلوط نمایید. سپس پودر ریشه شیرین بیان و گلاب را به ترکیب افزوده و کاملا هم بزنید. در انتها عسل را با دیگر مواد به خوبی مخلوط کنید. این ماسک را می توان به دور چشم نیز مالید، البته به روی پلکها مالیده نشده و تنها در صورت تمایل به زیر چشم و کناره چشم زده شود. ماسک را به مدت ۳۰ دقیقه روی پوست گذاشته و در طی این مدت از صحبت کردن و هر گونه حرکات در صورت و گردن خود پرهیز نمایید. پس از این مدت، پوست را با آب ولرم شستشو دهید. مواد ارزشمند موجود در این ماسک باعث برطرف نمودن علائم پیری در پوست شده و آن را دوباره شکوفا می کند. ماسک عسل مقداری عسل را در ظرف ریخته و در آب گرم قرار دهید تا عسل باز شود. سپس روی صورت و گردن مالیده و پس از ۲۰ دقیقه بشویید.

ماسک زرده تخم مرغ و عسل

مواد لازم: زرده تخم مرغ ۱ عدد عسل رقیق ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون گرم شده ۱ قاشق چای خوری مواد را با هم مخلوط کنید. بعد از استفاده، ماسک را با پنبه روغنی تمیز کرده و پوست را با آب سرد بشویید. این ماسک برای پوست های چروک و خشک و نرمال مفید است. ماسک ماست، پرتقال و زیتون مواد لازم: ماست ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو یا پرتقال ۲ قاشق مرباخوری مواد را با هم مخلوط کرده و بگذارید ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید. این ماسک که برای پوست معمولی و نرمال مناسب بوده و باعث نرم شدن پوست می شود ماسک زرده تخم مرغ و عسل مواد لازم: زرده تخم مرغ ۱ عدد عسل رقيق و ا قاشق چای خوری روغن زیتون گرم شده 1 قاشق چای خوری مواد را با هم مخلوط کنید، بعد از استفاده، ماسک را با پنبه روغنی تمیز کرده و پوست را با آب سرد بشویید، این ماسک برای پوست های چروک و خشک و نرمال مفید است.

ماسک زردآلو

مواد لازم: رسیده ۲ عدد زردآلوی جوانه گندم مقداری عسل زردآلوی رسیده را پوست کنده و با جوانه گندم کوبیده شده و عسل مخلوط کرده و خوب به هم زده تا به شکل خمیر درآید. خمیر را روی تمام صورت خوابانده و پس از ۳۰ دقیقه شسته و کرم مرطوب کننده به پوست بزنید ماسک نعنا مقداری نعنای تازه را له نموده و یک قاشق سوپ خوری روغن بادام شیرین به آن افزوده تا به صورت خمیر درآید، بعد روی تمام صورت قرار داده و پس از ۳۰ دقیقه با آب ولرم شسته و سپس، کمی گلاب به صورت بمالید. یک قاشق غذا خوری از این ماسک را روی پوست خود بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند . ماسک گیلاس گیلاس را به تنهایی له کرده و روی تمام پوست به مدت نیم ساعت قرار دهید، سپس با آب ولرم شسته و کمی گلاب بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =