هدف از ساخت ماسک ارگانیک . طبیعی این است که اول ما یاد بگیریم در منزل به راحتی این ماسک ها را تهیه کنیم و بهترین نتیجه را از ساخت دست خودمون برای پوست خودمان استفاده کنیم پس مثل همیشه تا آخر مقاله همراه ما باشید.

ماسک ارگانیک زرده تخم مرغ و عسل

مواد لازم: زرده تخم مرغ ۱ عدد عسل رقیق ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون گرم شده ۱ قاشق چای خوری مواد را با هم مخلوط کنید. بعد از استفاده، ماسک را با پنبه روغنی تمیز کرده و پوست را با آب سرد بشویید. این ماسک برای پوست های چروک و خشک و نرمال مفید است. ماسک ماست، پرتقال و زیتون مواد لازم: ماست ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو یا پرتقال ۲ قاشق مرباخوری مواد را با هم مخلوط کرده و بگذارید ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید. این ماسک که برای پوست معمولی و نرمال مناسب بوده و باعث نرم شدن پوست می شود ماسک زرده تخم مرغ و عسل مواد لازم: زرده تخم مرغ ۱ عدد عسل رقيق و ا قاشق چای خوری روغن زیتون گرم شده 1 قاشق چای خوری مواد را با هم مخلوط کنید، بعد از استفاده، ماسک را با پنبه روغنی تمیز کرده و پوست را با آب سرد بشویید، این ماسک برای پوست های چروک و خشک و نرمال مفید است

ماسک ارگانیک زردآلو

مواد لازم: رسیده ۲ عدد زردآلوی جوانه گندم مقداری عسل زردآلوی رسیده را پوست کنده و با جوانه گندم کوبیده شده و عسل مخلوط کرده و خوب به هم زده تا به شکل خمیر درآید. خمیر را روی تمام صورت خوابانده و پس از ۳۰ دقیقه شسته و کرم مرطوب کننده به پوست بزنید ماسک نعنا مقداری نعنای تازه را له نموده و یک قاشق سوپ خوری روغن بادام شیرین به آن افزوده تا به صورت خمیر درآید، بعد روی تمام صورت قرار داده و پس از ۳۰ دقیقه با آب ولرم شسته و سپس، کمی گلاب به صورت بمالید. یک قاشق غذا خوری از این ماسک را روی پوست خود بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند.

ماسک گیلاس گیلاس را به تنهایی له کرده و روی تمام پوست به مدت نیم ساعت قرار دهید، سپس با آب ولرم شسته و کمی گلاب بزنید. ماسک موز دو عدد موز متوسط را با چنگال له نموده (البته زیاد له نکنید در غیر این صورت بسیار رونده و شل می شود و اگر مایل بودید مقداری عسل هم به آن بیفزایید. بگذارید ۱۰ دقیقه روی صورتتان بماند. سپس با آب سرد بشویید این ماسک را در یخچال نگهداری نمایید). ماسک هویج مواد لازم: هویج بزرگ ۳ عدد عسل ۴ قاشق هویج را پخته و له کنید، سپس عسل را به آن اضافه کرده و با هم مخلوط نموده و به آهستگی بر روی پوست خود مالیده و پس از ۱۰ دقیقه با آب سرد صورت خود را بشویید.

ماسک ارگانیک جوانه غلات، ماست و خیار

مواد لازم: پودر جوانه غلات ۱ قاشق سوپ خوری ماست ۲ قاشق سوپ خوری خیار رنده شده نصف ماست و پودر جوانه را با هم مخلوط کرده و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند تا کاملا نرم شود. خیار رنده شده را با آن مخلوط نموده و سپس روی پوست صورت بگذارید. ۳۰ دقیقه روی پوست مانده و پس از آن بشویید. اگر پوستتان خیلی خشک است. ۱ قاشق مرباخوری روغن زیتون یا بادام تلخ به آن اضافه کنید.

ماسک جو سه قاشق غذاخوری جو را در سه فنجان آب به مدت چند ساعت خیس کرده و سپس با حرارت ملایم به مدت ۳۰ دقیقه جوشانده و پس از سرد شدن آن را در آبکش ریخته و صاف نموده و شیره آن را جدا کنید و بر روی پوست قرار دهید. ماسک گیاه صندل، کالامین و خیار پودر صندل، پودر کالامین و آب خیار را با هم مخلوط نموده و به صورت خود بمالید. ماسکی بادام، شیر و پرتقال بادام را در شیر به مدت یک شب خیس کرده و سپس با آب پرتقال مخلوط نموده و آن را بر روی صورت خود به مدت ۲۰ – ۲۵ دقیقه قرار دهید.

ماسک ارگانیک گلاب، صندل و ماست

مواد لازم: ا قاشق کوچک گلاب 1. مادهای ضد خارش و التهاب است که پوست را خنک می کند. پودر صندل ۱ قاشق کوچک ماست ۲ قاشق مخلوط گلاب، پودر صندل و ماست را بر روی صورت قرار داده و پس از ۳۰ دقیقه بشویید. لوسیون گل بابونه پس از پاک کردن پوست، عملی که بسیار با اهمیت بوده و نیز مطبوع است، استفاده از لوسیون های طراوت بخش است. پوست شما از هر نوع که باشد، نیاز به استفاده از لوسیون داشته تا به این ترتیب طراوت یابد. از انواع لوسیونهای الكل دار می توان در پوست های چرب که بی لطافت بوده و تمایل به جوش دارند، استفاده نمود. در پوست های حساس، خشک و خیلی نازک که علائم پیری زودرس در آن نمایان بوده و مویرگهای زیر آن به وضوح قابل مشاهده است، استفاده از مواد حاوی الکل به شدت ضرر داشته و باید از لوسیون هایی استفاده کرد که به جای الكل در ساخت آن عصاره ارزشمند گیاهی به کار برده شده است.

نوعی لوسیون بدون الكل آموزش داده میشود

مواد لازم: گل بابونه ۲۰ گرم ۲۰۰ میلی گرم گلاب ۳۰ میلی لیتر آب لیموترش تازه ۲۰ میلی لیتر گل های بابونه را به مدت ۳ دقیقه در آب بجوشانید. در ظرف را گذاشته و بگذارید سرد شود. از صافی ظریف با فشار عبور دهید. گلاب و آب لیمو را به آن افزوده و بعد از مخلوط کردن در شیشه قهوه ای رنگی بریزید. صدها سال است که تأثير مرطوب کنندگی گیاه بابونه به اثبات رسیده است. این گیاه موجب درمان و تمیزی پوست نیز می شود. استفاده از گل بابونه در پوست های بسیار حساس و پوست هایی که تحت فشار عصبی نیز مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =