باید بدانید که چای ماسالای چینی به عنوان مکمل رژیم لاغری بسیار موثر است. اجزای تشکیل دهنده‌ی این نوشیدنی گرم و معطر متابولیسم بدن را تقویت می‌کنند و همچنین کالری کمی دارند حتما شما ماسالای هندی را به خوبی می شناسید  این چای سنتی که از هندوستان می اید، ازچای ماسالا با آب، شیر، شکر، چای سیاه و ادویه جاتی مثل هل، دارچین، زنجبیل و رازیانه تشکیل می‌شود.

باید بدانی که  چای چینی نیز ترکیبی از چای سیاه و شیر داغ است، اما آنچه چای ماسالای چینی را تشکیل می‌دهد، همین ادویه‌جاتی است که به آن افزوده شده‌اند؛ چای ماسالا نیز در معنای لغوی یعنی «چای ادویه دار». بسیاری معتقدند که این نوشیدنی ممکن است فواید زیادی برای سلامت قلب، هضم غذا، کنترل سطح قند خون و بسیاری موارد دیگر داشته باشد. در این مقاله شمارا با چای چینی که امروزه برای لاغری و کالری سوزی از ان استفاده می شود بیشتر صحبت خواهیم کرد با ماهمراه شوید .

لاغری و کاهش وزن با چای ماسالای چینی 

چای ماسالا چینی

جالب است بدانید که چای ماسالای چینی ممکن است به طرق مختلفی به لاغری و جلوگیری از افزایش وزن کمک کند. اول، این چای به طور کلی با شیر گاو یا شیر سویا تهیه می‌شود که هردو منابع بسیار خوبی از پروتئین هستند. پروتئین یک ماده مغذی شناخته شده است که گرسنگی را کاهش داده و احساس سیری شما را تقویت می‌کند بنابراین، احتمالا ماسالای چینی نسبت به انواع دیگر چای در کاهش گرسنگی و جلوگیری از پرخوری شما در روز موثرتر است. حتی ممکن است به عنوان یک میان وعده بسیار مفید باشد. تحقیقات همچنین نشان می‌دهند که ترکیبات موجود در نوع چای سیاهی که در تهیه ماسالای چینی استفاده می‌شود، باعث تجزیه چربی‌ها شده و به کاهش کالری جذب شده از مواد غذایی در بدن کمک می‌کند.

چای ماسالای چینی خواص جادویی زیادی دارد باید مصرف کنید تا درک کنید که چقدر مفید و موثر است باید بدانید که علاوه بر این، یک مطالعه‌ی علمی هم نشان می‌دهد که نوشیدن سه فنجان ماسالا در روز می‌تواند از افزایش وزن ناخواسته یا افزایش چربی شکم جلوگیری کند. با اینحال، شایان ذکر است که این تاثیرات مدت اندکی باقی مانده‌اند و به نظر می‌رسد تنها در کوتاه مدت نتیجه‌بخش هستند سرانجام، مطالعات حیوانی نیز تائید می‌کنند که فلفل سیاه که در این چای چینی موجود است می‌تواند به جلوگیری از تجمع چربی در بدن کمک کند، هرچند هنوز مشخص نیست که این نتایج چگونه می‌توانند با انسان در ارتباط باشند.

با اینحال، اگر ماسالای چینی می‌نوشید، مراقب باشید که همراه با ان قند اضافه مصرف نکنید. برخی از انواع محبوب ماسالا حاوی مقدار قابل توجهی قند هستند که به احتمال زیاد با هر یک از مزایای ذکر شده در بالا تداخل خواهد داشت علاوه بر این، بررسی ها نشان می‌دهند که زنجبیل نیز از جمله ادویه‌های موثر در چربی‌سوزی است که به طور ویژه بر لاغری شکم و پهلو موثر است.

همانطور که می‌دانید ماسالای چینی حاوی مقدار خوبی از این ادویه‌ی معطر است مقدار و نوع شیر افزوده شده به ماسالای چینی نیز ممکن است بر کالری دریافتی شما تاثیرگذار باشد. یک ماسالای چینی به حجم ۳۶۰ میلی‌لیتر که با شیر بدون چربی تهیه می‌شود، حدود ۶۰ کالری دارد، درحالیکه یک ماسالای خانگی حاوی شیر می‌تواند حدود ۸۰ کالری داشته باشد. در مقابل، همان میزان چای لاته بدون چربی در یک کافی‌شاپ ممکن است حاوی ۱۸۰ کالری باشد؛ بنابراین بهتر است این نوشیدنی را در خانه مصرف کنید.

مقدار مصرف – معایب مصرف 

چای ماسالای چینی

توجه کنید که در حال حاضر، در مورد میزان مصرف ماسالای چینی برای لاغری برای افراد عادی اتفاق نظر وجود ندارد. بیشتر مطالعات بر روی فواید هر یک از مواد تشکیل دهنده‌ی ماسالای چینی متمرکز بوده‌است، که تعیین مقدار مصرف ماسالای چینی یا دستورالعمل خاصی که برای به حداکثر رساندن این خاص نیاز است را دشوار می‌کند افزون بر این، توجه به این نکته ضروری است که ماسالای چینی حاوی کافئین است و برخی از افراد ممکن است به آن حساس باشند. در صورت مصرف بیش از حد، کافئین می‌تواند اثرات ناخوشایند مختلفی از جمله اضطراب، میگرن، فشار خون بالا و خواب کم کیفیت ایجاد کند.

کافئین زیاد همچنین ممکن است خطر سقط جنین یا وزن کم هنگام تولد را افزایش دهد. به همین دلایل، افراد باید از مصرف بیش از ۴۰۰ میلی‌گرم کافئین در روز (در دوران بارداری بیش از ۲۰۰ میلی‌گرم) خودداری کنند. با در نظر داشتن این موضوع، بعید است مصرف ماسالای چینی برای لاغری بیش از این میزان توصیه شده، کافئین تامین کند. انتظار می‌رود هر فنجان ماسالای چینی حاوی ۲۵ میلی‌گرم کافئین باشد. این نصف دوز کافئینی است که از همان مقدار چای سیاه و یک چهارم فنجان قهوه معمولی فراهم می‌شود باید بدانید که به دلیل محتوای زنجبیل ماسالای چینی، افرادی که مستعد فشار خون یا قند خون پایین هستند یا از دارو‌های رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند، بهتر است مصرف چای ماسالا را محدود کنند. افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند نیز لازم است به دنبال ترکیبی باشند که از شیر گیاهی یا فقط آب درست شده‌باشد.

پس دانستید که ماسالای چینی یک چای معطر و تند است که می‌تواند علاوه بر سلامت قلب، کاهش سطح قند خون و کمک به هضم غذا برای لاغری نیز مفید باشد. اگرچه اکثر این خواص توسط علم پشتیبانی می‌شوند، لازم به ذکر است که بیشتر تحقیقات انجام شده بر روی اجزای تشکیل دهنده‌ی ماسالا انجام گرفته‌اند و نه خود چای. با این وجود، با امتحان کردن این نوشیدنی خوشمزه چیزی را از دست نخواهید داد.

فقط اگر ماسالای چینی برای لاغری مصرف می‌کنید، به دنبال نسخه‌های بدون شیرینی و کم چرب باشید. همچنین توصیه می‌کنیم با شناخت خواص چای ماسالا، انگیزه‌ی بیشتری برای مصرف آن به صورت روزانه پیداکنید. البته می دانید که افراط در مصرف هر ماده ی غذایی میتواند برای سلامت شما بسیار خطرناک باشد. اگر بیماری زمینه ای دارید حتما قبل از مصرف این چای با پزشک مشورت کنید و بعد شروع به مصرف این چای برای لاغری کنید . این چای و ادویه های خوبی که در ان وجود دارد می تواند برای سلامتی و کاهش چربی ها بسیار مفید باشد .

4 نظر برای «بهترین چای ماسالای چینی😍 برای لاغری و چربی سوزی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *