یوگا و تقویت غضلات صورت | تاثیر گیاه جینسینگ بر شادابی پوستReviewed by Mehdi kh on Aug 26Rating: 5.0

یوگای صورت کمک می کند که بتوانید عضلات صورت را تقویت و همچنین خستگی روزمره را در آن برطرف کنید، جای آرامی پیدا نموده و تمرین های زیر را انجام دهید – رها کردن زبان زبانتان را برای ۶ ثانیه به همین حالت نگه دارید، در این حالت خیلی بهتر است حتی اگر اشک از چشمانتان جاری شود، به تدریج بیشتر و بیشتر جریان خون در صورت شما جاری می شود که این همراه با هیجان است

چشمان مردمک دو چشم را در حالت بسته به وسط پیشانی در بین دو ابرو متمایل کنید و تمرکزتان در همان قسمت باشد. این تمرین به رها شدن عضلات شما کمک می کند و تا انگشتان پایتان آرامش پیدا می کنند

صورت شیر از طریق بینی تا جایی که می توانید هوا وارد شش هایتان کرده و نگه دارید. حالا نفس را بیرون دهید، از طریق دهان بدون آن که زبانتان حرکتی کند، چشم تا را باز و بسته و دستان را باز کنید. این عمل را سه بار تکرار نمایید.

مرا شگفت زده کن تا جایی که می توانید چشمانتان را باز کنید (مثل حالت سورپرایز شدن) اما سعی نمایید قسمت بالای چشم حرکتی نکند، در این حالت به یک نقطه برای ۵ تا ۱۰ ثانیه خیره شوید و این حالت را چهار بار تکرار کنید  حالی که زبانتان را به ته سقف دهان می چسبانید، به آرامی سرتان را به سمت چپ و عضلات گردن را حرکت دهید، سپس در همین حالت گردن را به راست حرکت دهید. این تمرین قسمت پایین گونه کمک کرده و فرم مناسبی در صورت شما ایجاد می کند

چشمها را ببندید و آرام و فارغ از هیجان (چشم سوم) به نقطه بین دو ابرو برای یک دقیقه و نه بیشتر خیره شوید. بهتر است روزانه این حرکات را برای عضلات صورت خود انجام دهید، زیرا کارهای روزمره به شدت باعث خستگی عضلات این ناحیه می شوند و شما با این ورزشها می توانید آرامش و شادابی را به صورت خود باز گردانید.

درمان با گیاهان جینسینگ جینسینگ

تحقیقات انجام شده بر روی جینسینگ نشان میدهد که عصاره آن دارای ترکیبات آنتی اکسیدان قوی بوده و تا حدی قادر است از آسیب های پوستی، چین و چروک و از دست رفتن آب پوست جلوگیری نماید. کندر کندر رزینی معطر است که هزاران سال است که در صنایع آرایشی مورد استفاده قرار گرفته و اعتقاد بر این است که چین و چروک را از بین بردن می برد. کندر، نه تنها دارای اثر ترمیمی، احیاکننده و جوان کننده پوست است، بلکه خطوط نازک و چین و چروکها را صاف می کند گل دکمه ای عصاره آن از پیر شدن پوست و چروک آن جلوگیری می کند. گیاه دم اسب دم کرده دم اسب پوست بدن را تمیز کرده و از پیری زودرس و شل شدن پوست جلوگیری می کند. برای تهیه دم کرده، ۲۰۰ گرم گیاه خشک را در ۱ لیتر آب جوش دم کنید. پس از خنک شدن، آن را صاف نموده و به آب حمام اضافه نمایید. ۳۰ دقیقه در این آب استراحت کرده و سپس بدن را با آب ولرم شسته و با ضربات ملايم نوک انگشتان پوست را به کرم چرب آغشته نمایید.

این روش را باید به مدت 1 هفته و شب ها انجام داد. سیب سیب به دلیل ویتامین ها و ترکیبات مختلفی که دارا است در زیبایی و تقویت پوست نقش ارزشمندی دارد. از مهم ترین اثرات آن جلوگیری از بروز چروک است. برای این منظور صبح و شب صورت و گردن را به کمک پارچه ای الطیف به آب سیب آغشته نموده و به آرامی به پوست بمالید. آب میوه ای که برای این منظور به کار می رود، باید کاملا تازه باشد؛ بنابراین بعد از تهیه لازم است که فورا مورد استفاده قرار گیرد. در غیر این صورت اکسیده شده و خواص خود را از دست میدهد. ختمی درختی عصاره یا دم کرده ختمی درختی چین و چروک صورت را برطرف می کند گل ابری از عصاره آن به همراه چای سبز و برگ خرزهره برای کاهش چین و چروک استفاده میشود. شقایق جوشانده گلبرگهای شقایق (۱۵ گرم گلبرگ در ۰ / ۵ لیتر آب) پس از مخلوط کردن با کمی روغن زیتون، از خشک شدن پوست و پیدایش و توسعه چروک جلوگیری به عمل می آورد.

لوسیون صورت هوفاریقون (گل راعی)

از مخلوط کردن اسانس این گیاه با روغن آووکادو، جوانه گندم و هویج، روغنی به دست می آید که جهت جلوگیری از بروز چروک زودرس پوست مؤثر است. جوشانده ای از سرشاخه های گل دار گیاه را تهیه کنید (۳۰ گرم در ۱ لیتر آب) و هر شب قبل از خواب، صورت و گردن را با آن بمالید. پس از آن پوست را با کرم مناسب چرب نمایید. استفاده مرتب از این محصول از بروز چروک به طور مؤثری جلوگیری می کند. روغن کتان روغن کتان (تهیه شده به روش سرد) حاوی ترکیبات مؤثری مانند اسید لینولئیک است که برای محافظت و جلوگیری از بروز چروک و برطرف کردن بسیاری از بثورات جلدی مؤثر است. روغن کتان در تهیه بسیاری از محصولات ویژه پوستهای خشک و تیره به کار میرود.۱ لیوان بزرک (دانه کتان) را با ۳ لیوان آب جوش به مدت چند دقیقه بجوشانید و محلول را به صورت و گردن خود بمالید کنگر فرنگی (آرتیشو) آرتیشو در تهیه انواع لوسیون، کرم و ماسک تقویتی، جلوگیری از بروز چروک و حفظ زیبایی و لطافت پوست به کار می رود.

لوسیون صورت با هاماملیس

۲۰ گرم برگ یا پوست هاماملیس تازه یا خشک را در نیم لیتر آب جوش، به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید تا خوب دم بکشد. حاصل را صبح و شب (به مدت 1 هفته در هر ماه) مانند لوسیون به وسيله پنبه یا پارچه نرم روی پوست صورت و گردن کمپرس کنید. سپس یک ساعت در محل آرامی استراحت و پس از آن پوست را با کرم مناسب چرب نمایید. هویج فرنگی پوست هویج را جدا و حاصل را رنده کرده و به شکل توده نرم در آورده و روی صورت و گردن بگسترانید. ۲۰ دقیقه در محل آرامی استراحت نموده، سپس با آب ولرم شسته و با کرم مناسب چرب نمایید. بادرنجبویه مصرف محصولات آرایشی حاوی گل یا برگ بادرنجبویه برای نگهداری و محافظت پوست های حساس، شکننده و خشک بسیار مؤثر است. به کار بردن این گونه فرآورده ها برای جلوگیری از بروز و پیشرفت چروک و خشک شدن پوست صورت و گردن توصیه می شود. یکی از محصولات رایج برای این منظور دم کرده برگ و جوانه های بادرنجبویه است (۱۲ گرم مخلوط برگ و جوانه گیاه به نسبت مساوی در یک لیتر آب جوش). این دمکرده را به شکل کمپرس روی صورت و گردن قرار دهید. پس از ۳۰ دقیقه استراحت، پوست را با آب ولرم بشویید. چروک درمانی با حمام گیاهی یکی دیگر از روش های درمان چین و چروک های سطحی پوست استفاده از حمام گیاه دم اسب است.

برای استفاده از این حمام می توانید سه لیوان از جوشانده گیاه دم اسب و آب را درون آب نیم ولرم وان ریخته و به مدت ۲۰ دقیقه در این آب دراز بکشید. استفاده از این حمام گیاهی دو بار در هفته تأثیر زیادی در درمان چین و چروک های پوست و پیش گیری از پیری زودرس پوست دارد. برای تهیه جوشانده گیاه دم اسب کافی است ۲۰۰ گرم از این گیاه را با چهار لیوان آب جوش در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا از این چهار لیوان تنها دو لیوان باقی بماند. سپس جوشانده را به آب وان اضافه کرده و حمام کنید. پیچ امین الدوله ژاپنی عصاره این گل ضد چروکی عالی و نرم کننده بوده و در محصولات پوستی به کار میرود. عصاره رازیانه عصاره رازیانه اگر چه به صورت صنعتی در عطاریها و داروخانه های گیاهی وجود دارد اما شما در منزل نیز می توانید آن را تهیه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =