دو دستگاه لیپوسونیک و شاک ویو که امروزه برای کاهش سایز استفاده می شوند را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم تا با شناخت بیشتر و بهتر این دو دستگاه بتوانید برای لاغری موضعی خود بهتر و موثر تر تصمیم بگیرید .  می دانید که امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی دستگاه های زیادی به  کمک ما امده اند تا در کمترین زمان و درسلامت کامل بدون ریسک های جراحی و مشکلاتی که دارند بتوانیم از شر چربی های بد شکل موضعی خلاص شویم اما تعداد این دستگاه ها در بازار وتنوع ان ها سبب شده در تصمیم گیری دچار مشکل شویم ما دراین مقاله به شما کمک می کنیم دو دستگاه لاغری موضعی یعنی شاک ویو ولیپوسونیک را باهم مقایسه کرده و با کارکرد ان ها بیشتر اشنا شوید با مقاله ی ما همراه شوید.

کاهش سایز

کاهش سایز – لیپوسونیک – دستگاه شاک ویو :

در کاهش سایز لیپوسونیک سلول های چربی مختل شده پاسخ های التهابی و بهبودی بدن را جذب می کنند سلول های خاصی که ماکروفاژها نامیده می شوند باعث دفع چربی و سلول می شوند ماکروفاژها سپس چربی را از طریق سیستم لنفاوی و وریدی انتقال می دهند و در نهایت به کبد می رسند این روند 2-4 هفته طول می کشد بنابراین هیچ تغییری در چربی تری گلیسیرید و یا هر گونه ماده شیمی دیگر رخ نمی دهد کبد چربی ها را از ماکروفاژها هضم می کند کبد چربی را مصرف می کند و به طور معمول آن را متابولیزه می کند .

اید بدانید که این دستگاه برای برداشت دائمی سلول های چربی و کاهش سایز کمر استفاده می شود این دستگاه از  امواج متمرکز سونوگرافی استفاده می کند تا به طور دائم از سلول های چربی در مناطق مورد نظر شما کاسته شود لیپوسونیک بدون عمل جراحی و یاحداقل عوارض جانبی سلول های چربی را از بین می برد . لیپوسونیک از تکنولوژی ویژه ای به نام سونوگرافی متمرکز با شدت بالا استفاده می کند تا باعث مرگ سلول های چربی شود تمرکز انرژی سونوگرافی لیپوسونیک در یک الی دو سانتی متر زیر پوست می شود و درمان را راحت تر می کند سلول های چربی توسط هایفو مختل می شوند و در نتیجه باعث کاهش پنج سانتی متر در یک درمان یک ساعته می شود .

درباره کاهش سایز دستگاه شاک ویو باید بدانید که اموج صوتی با انرژی بالا هستند که خارج از بدن تولید شده و جهت درمان در نقطه یا ناحیه خاصی از بدن به کار می روند این امواج با فشار های مثبت بالا تا صد مگاپاسگال مشخص می شود این امواج پس از تولید داخل بدن از محیط مایع و بافت نرم عبور می کنند و اثر آن ها در مرز مشترک دو بافت امپدانس متفاوت مانند محل اتصال استخوان و بافت نرم ظاهر می شود شاک ویوها در برخورد با مرز مشترک دو بافت با امپدانس های مختلف صوتی به دو شکل انعکاس و انکسار از مسیر خود منحرف می شوند این دو پدیده منجر به آزاد شدن انرژی جنبشی در محل اتصال بافت ها و تغییرات بافتی می گردد .

کاهش سایز

اما شاک ویو علاوه بر کاربردهای درمانی ابزار مناسبی برای از بین بردن سلولیت است این دستگاه بهتر است به صورت ترکیبی با کویتیشن و آر اف کار شود زیرا به تنهایی نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت برای سلولیت خارج از ران نیز کاربرد خوبی داره گاها ترکیب مزوتراپی و شاک ویو مفید خواهد بود . شاک ویو برای از بین بردن چربی های موضعی نواحی داخلی وبیرونی ران زانو بازو باسن و شکم کاربرد دارد اما برای نواحی بالاتنه یعنی قفسه ی سینه و سر توصیه نمی شود خوب است بدانید که دستگاه شاک ویو دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو امریکا را به دست آورده است و امروزه از آن در درمان مشکلاتی نظیر سلولیت های پایین تنه یعنی باسن و پاها جوانسازی پوست ترمیم اسکارها اصلاح بدشکلی های پوستی واصلاح بدفرمی های بعد از لیپوساکشن موثر است این دستگاه امکان برداشتن و برطرف کردن ایمن چربی ها ی موضعی زائد بدن را فراهم می کند و به استحکام و صافی پوست کمک می کند . فرد حین درمان دچار درد خفیف و قرمزی پوست می شود که پس از اتمام درمان این عارضه ها نیز بهبود می یابند.

لیپوسونیک –  شاک ویو – عوارض و مشکلات هر یک :

کاهش سایز

اشاره کردیم که دستگاه شاک ویو دارای تائیدیه سازمان غذا و دارو امریکا را به دست آورده است و امروزه از آن در درمان مشکلاتی نظیر سلولیت های پایین تنه یعنی باسن و پاها جوانسازی پوست ترمیم اسکارها اصلاح بدشکلی های پوستی واصلاح بدفرمی های بعد از لیپوساکشن موثر است این دستگاه امکان برداشتن و برطرف کردن ایمن چربی ها ی موضعی زائد بدن را فراهم می کند و به استحکام و صافی پوست کمک می کند . فرد حین درمان دچار درد خفیف و قرمزی پوست می شود که پس از اتمام درمان این عارضه ها نیز بهبود می یابند. براساس تحقیقات انجام شده تلفیق شاکوویوتراپی با کرایولیپولیز به پروسه ی از بین رفتن چربی های زائد بدن سرعت می بخشد.

راجع به کاهش سایز دستگاه لیپوسونیک باید گفت ین روش اغلب حداقل عوارض را داراست از آنجا که هر فرد دارای تحمل درد متفاوتی است داروهای مختلفی برای کنترل اضطراب یادرد در دسترس هستند ما توصیه می کنیم بیشتر بیماران حدود سی دقیقه قبل از شروع درمان از قرص استفاده کنند اگر دارو مصرف می کنید به کسی نیاز دارید تا شمارا به خانه برساند و در طول شب در کنار شما بماند بعضی از بیماران پس از عمل  قرمزی تورم و کبودی  دارند معمولا بعد از چند ساعت از بین می رود تورم از لیپوسونیک معمولا در چند روز برطرف می شود لیپوسونیک به طور دائم سلول های چربی را مختل می کند اما چربی را از بین نمی برد شما نمی توانید از لیپوسونیک برای کاهش وزن استفاده کنید . اگر به هزینه ی استفاده از این دو دستگاه هم فکر می کنید باید بدانید که به  طور دقیق تا چربی قسمت مورد نظرتان توسط پزشک معاینه نشود نمی تواند مبلغ قطعی گفت اگر یکی از این دو روش را مد نظر دارید بهتر است با یک کلینیک معتبر تماس گرفته و بعد از مشورت با پزشک تصمیم بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *