امروزه معمولا از این دستگاه برای لیفت صورت و گردن استفاده می شود . اما خوب است بدانید که  یکی دیگر از کارهای هایفوتراپی لاغری موضعی است،اساس کار تبدیل انرژی امواج  صوتی به گرمای شدید کانونی است و دمای بالا راهی برای ذوب کردن چربی های زیرجلدی است. در این روش چربی های جامد بافت زیر جلدی به مایع تبدیل شده و براحتی از طریق جریان لنف و خون دور می کند.

عملکرد لیپوسونیک برای لاغر کردن چگونه است :

خوب است بدانید که این دستگاه جدید است و برای برداشت دائمی سلولهای چربی و کاهش سایز کمر استفاده میشود. لیپوسونیک از امواج متمرکز سونوگرافی استفاده می کند تا به طور دائم از سلول های چربی در مناطق مورد نظر شما کاسته شود. لیپوسونیک بدون عمل جراحی و با حداقل عوارض جانبی از این سلول های چربی می کاهد.یک از  راه هایی که واقعا باعث حذف چربی از یک منطقه انتخابی است استفاده از این دستگاه است . لیپوسونیک از تکنولوژی ویژه ای به استفاده می کند تا باعث مرگ سلول های چربی شود.

بعد از انجام لیپوسونیک چه برسر چربی ها می اید :

باید بدانید که بعد از عمل سلول های چربی مختل شده پاسخ های التهابی و بهبودی بدن را جذب می کنند. سلول های خاصی که ماکروفاژها نامیده می شوند، باعث دفع چربی و سلول می شوند. ماکروفاژها سپس چربی را از طریق سیستم لنفاوی و وریدی انتقال می دهند و در نهایت به کبد می رسند. این روند دو الی چهار هفته طول می کشد، بنابراین هیچ تغییری در چربی، تری گلیسیرید، و یا هر گونه ماده شیمی دیگر رخ نمیدهد. کبد چربی ها را از ماکروفاژها هضم می کند. کبد چربی را مصرف می کند و به طور معمول آن را متابولیزه می کند. مطالعات بعد از استفاده از لیپوسونیک، افزایشی در اندازه گیری های دیگر بدن نشان نمیدهد. این بدان معنی است که هیچ توزیع قابل اندازه گیری چربی وجود ندارد. ما می دانیم چربی نمی تواند به منطقه بازگردد زیرا این سلول ها دیگر وجود ندارد.

روند لاغر کردن با این دستگاه چگونه است :

باید توجه داشته باشید که لیپوسونیک به طور دائم سلول های چربی در منطقه درمان را مختل می کند. یک درمان در منطقه توصیه می شود. درمان یک ساعت طول می کشد. مطالعات فعلی کاهش دور کمر 4.6 سانتی متر و یا 1.8 اینچ پس از 3 ماه را نشان میدهد. این نتایج دستگاه نسل اول لیپوسونیک است.نوآوری های پزشکی نسل دوم لیپوسونیک است. مطالعات بالینی برای دستگاه نسل دوم لیپوسونیک اکنون در حال انجام است. گزارش های اولیه نشان می دهد با استفاده از دستگاه نسل دوم لیپوسونیک کاهش کلی رخ می دهد. اگر چه بعضی نتایج از لیپوسونیک اغلب در عرض یک الی دو هفته مشاهده می شود، اغلب سه الی شش ماه طول می کشد تا نتایج نهایی را ببنید .

چه افرادی می توانند برای لاغر کردن از این روش و دستگاه استفاده کنند :

توجه کنید که لیپوسونیک برای بیماران خاص مناسب است. هر دو زن و مرد می توانند از این روش استفاده کنند. شما باید حداقل یک اینچ چربی در ناحیه مورد نظر داشته باشید. لایه چربی کمتر از یک اینچ احتمالا به درمان نیاز ندارد. همچنین باید نسبتا نزدیک به وزن ایده آل باشید. افراد دارای شاخص توده بدنی کمتر از سی هستند اگر بیش از سی است بهتر است که از لیپوساکشن استفاده کنید و البته مشورت با پزشک تان این مشکل را حل خواهد کرد . می توانید اگر در ناحیه ی شکم و پهلو چربی اضافه دارید از این دستگاه استفاد کنید.

معایب لاغر کردن با لیپوسونیک چسیت ؟

معمولا شکایتی از عوارض استفاده از این دستگاه نشده است . بیمارانی که از دستگاه نسل دوم لیپوسونیک استفاده می کنند تنها ناراحتی خفیف یا بدون احساس را تجربه می کنند. از آنجا که هر فرد دارای تحمل درد متفاوتی است، داروهای مختلفی برای کنترل اضطراب یا درد در دسترس هستند. ما توصیه می کنیم بیشتر بیماران حدود سی دقیقه قبل از شروع درمان از قرص استفاده کنند. اگر دارو مصرف میکنید، به کسی نیاز دارید تا شما را به خانه برساند و در طول شب در کنار شما بماند.بعضی از بیماران قرمزی، تورم و کبودی پس از لیپوسونیک دارند. قرمزی معمولا بعد از چند ساعت از بین می رود. تورم از لیپوسونیک معمولا در چند روز برطرف می شود. کبودی لیپوسونیک معمولا 2 هفته بعد برطرف می شود  همواره توجه اشته باشید که لیپوسونیک روش کاهش وزن نیست. سلول های چربی به طور دائم با درمان لیپوسونیک مختل می شوند. با این حال، چربی داخل سلول نابود نمی شود. چربی به کبد شما منتقل می شود همانند غذایی که می خورید. هنگامی که چربی توسط کبد پردازش می شود، چربی های آزاد شده توسط درمان لیپوسونیک به سلول های چربی بدن منتقل می شود. از آنجاییکه سلولهای چربی، به دلیل استفاده از لیپوسونیک دیگر وجود ندارند، چربی نمی توانند به محل درمان بازگردد. توجه داشته باشید: لیپوسونیک به طور دائم سلول های چربی را مختل می کند اما چربی را از بین نمی برد. شما نمی توانید از لیپوسونیک برای کاهش وزن استفاده کنید .

مدت اثر دستگاه لاغری موضعی با هایفولیپولیز یا لیپوسونیک سوالی است که همواره پرسیده می شود .

همواره سوال می شود که ماندگاری این روش چگونه است و نتیجه کی دیده می شود که البته این سوالات برای همه ی روش های لاغری پرسیده می شود . باید بدانید که حدودا 12-4 هفته طول می کشد تا فرد بتواند لاغری و کاهش وزن اینجاد شده را با این دستگاه لاغری ببیند و تغییرات به چشم اید . این بازه زمانی به خاطر شرایط خاص بدن هر فرد متغیر است زیرا برای مشاهده تغییرات باید منتظر ماند تا پروسه دفع چربی‌های آب شده کامل شود و این چربی به طرق مختلف مانند کبد، سیستم لنفاوی و سیستم گردش خون دفع شود. گاهی زمان تکمیل درمان مخصوصاً برای اندام‌هایی مانند گردن و صورت می‌تواند تا نه ماه طول بکشد. شاید فکر کنید استفاده از این دستگاه ممکن است پرهزینه باشد باید گفت بله این دستگاه می تواند برای شماهزینه بر باشد حدود چهل میلیون تومان و اگر قصد انجام لاغری بااین دستگاه رادارید باید حتما قبل از اقدام به عمل خوب با پزشکتان مشورت کنید که ایا مناسب شما و نوع چربی های شما هست یا خیر .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 16 =