لیپوساکشن چیست | جراحی لاغری روشی برای لاغر کردنReviewed by Mehdi kh on Aug 8Rating: 5.0

بین روش های بیشمار برای لاغری یکی از روش ها لیپوساکشن است که مسلما راجع به ان زیاد شنیده اید در این مقاله راجع به لاغر کردن و کم کردن وزن با لیپوساکشن بیشتر صحبت خواهیم کرد . لیپوساکشن در واقع باعث برداشتن چربی به صورت انتخابی در مناطق مورد نظر بدن شما می شود. لیپوساکشن  که به نام لیپوپلاستی نیز شناخته می شود یکی از رایج ترین روش های زیبایی بدن در ایران است. لیپوساکش شامل حذف انتخابی بافت چربی از بخش های مختلف بدن با استفاده از برش های ریز است.در نتیجه باعث ایجاد ظاهر صاف تر و یکنواخت تر با کمترین زمان نقاهت می شود.

آیا لیپوساکشن برای لاغر کردن گزینه ی مناسبی است یا خیر

همه می دانیم که رژیم غذایی و ورزش باعث سوختن چربی می شوند. اما راهی برای خلاص شدن از چربی های اضافی در مناطق خاص وجود ندارد. برخی از بخش های بدن چربی را ذخیره می کنند. وقتی از طریق رژیم و ورزش وزن خود را از دست می دهید، بدن شما چربی را به صورت تعیین شده ای بر اساس ژنتیک شما از دست می دهد. وقتی بقیه بدن لاغرتر می شود مناطق انباشته از چربی واضح تر می شوند. در خانمها این مناطق در اطراف ران ، شکم، پشت و پهلو است. در مردان این بخش ها بیشتر در پهلو و شکم هستند. لیپوساکشن با از بین بردن بافت های چربی در مناطق موردنظر به صورت انتخابی عمل می کند. گاهی لیپوساکشن تنها راه برای خلاص شدن از این مشکلات است، بدون اینکه وزن زیادی کاهش یابد.

اگر نیاز به حذف موضعی چربی دارید، لیپوساکشن روش مناسب برای شما خواهد بود. اگر در بخش هایی از بدن خود چربی ناخواسته دارید که علیرغم استفاده از رژیم و ورزش همچنان سر جای خود هستند؛ شما کاندید لیپوساکشن هستید. کاندیدهای لیپوپلاستی معمولا چاق نیستند بلکه در برخی مناطق انباشت چربی دارند. توجه داشته باشید که بیمارانی که خاصیت کشسانی یا ارتجایی پوست آنها کم است یا اسکار زخم دارند، کاندیدای مناسبی برای این عمل نیستند. این عمل می تواند در بیماران پیر یا جوان انجام شود. باید قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید . همواره توجه داشته باشید که لیپوساکشن روشی برای کاهش وزن نیست.  به خاطر داشته باشید که لیپوساکشن به درمان سلولیت کمک نمی کند . توجه داشته باشید که باید جراحی را انتخاب کنید که مطمئن شود شما کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید و روش های جایگزین را نیز به شما پیشنهاد کند و لیپوساکشن را به صورت درست انجام دهد و بتواند از عوارض احتمالی جلوگیری کند زیرا عمل بسیار مهم و حساسی است .

انواع مختلف لیپوساکشن برای لاغر کردن و کاهش وزن :

خوب است که با برخی از انواع این عمل آشنا شوید . لیپوساکشن تاموسنت رایج ترین روش لیپوساکشن است و به روشی اشاره می کند که در شروع عمل ترکیبی از سرم و بعضی از داروها در منطقه موردنظر تزریق می شوند. هدف از این تزریق این است که : بافت ها را سفت تر می کند و اجازه برداشتن آسان چربی را می دهد احیاء مایع را برای بیمار فراهم می کند خونریزی را کاهش می دهد باعث کنترل درد بعد از جراحی می شود یشتر مایع تاموسنت با انجام لیپوساکشن از بین می رود اما تقریبا بیست درصد آن باقی می ماند که به آرامی توسط بدن جذب می شود یا از زخم خارج می گردد. لیپوساکشن تاموسنت با وسایلی به نام کانوله انجام می شود که به دستگاه ساکشن وصل هستند. حرکت آرام کانوله به سمت جلو و عقب در حین اتصال به دستگاه ساکشن باعث خارج شدن چربی می شود .

لیپوساکشن با لیزر : خوب است بدانید که لیپوساکشن به کمک لیزر از لیزر برای آب کردن چربی ها قبل از برداشتن آنها استفاده می کند. این روش باعث جمع شدن پوست می شود چون لیزر گرما ایجاد می کند.البته داده های علمی در این مورد بسیار کم است و بیشتر جراحان معتقدند که میزان جمع شدگی پوست اندک می باشد . هر روش جراحی نوعی زخم به جای می گذارد. جراح پلاستیک در ایجاد برش تخصص دارد و آنها را در جایی قرار می دهد که کمتر دیده شوند. در مورد لیپوساکشن طول زخم ها 3-2 میلی متر است و زود خوب می شوند طوری که اصلا مشخص نمی شوند. برش کوچک در مناطق مخفی داده می شود تا کانوله لیپوساکشن وارد بافت چربی شود. این زخم به صورت طبیعی با پوست اطراف ترکیب می شود و در شیارهای طبیعی بدن مخفی می شود.

لیپوساکشن برای لاغر کردن قسمت های مختلف بدن به کار می رود  .

لیپوساکشن برای لاغر کردن  قسمت میانی پشت :

لیپوساکشن قسمت میانی پشت به بخش بالای خط کمر اشاره می کند.بطور شایع بیماران به تا خوردن بافت چربی در ناحیه زیر بند سوتین اشاره می کنند.لیپوساکشن این قسمت کاملا در برداشتن چربی ها و کاهش عمق چین زیر ان موثر است. خانم ها از نتیجه این کار راضی هستند چون می توانند لباس های بدون پشت یا تنگ بپوشند بدون اینکه بدن آنها از پشت چین بخورد یا بیرون بزند. برش ها در محل سوتین انجام می شود .

لیپوساکشن برای لاغر کردن  بازوها :

معمولا چاقی بازوها خوشایند نیست و لاغر کردن ان ها هم تقریبا غیر ممکن است با رژیم و ورزش لیپوساکشن به شما کمک می کند لاغرتر و باریک تر به نظر برسند. لیپوساکشن بازوها در قسمت فوقانی بازو انجام می شود. اولین کار تعیین این مساله است که آیا کاندید مناسب برای لیپوساکشن بازو هستید یا خیر. اگر پوست آویزان یا شل داشته باشید، لیپوساکشن آن را بدتر می کند. برخی بیماران که به دنبال لیپوساکشن بازو هستند، برای عمل لیفت بازو مناسب تر هستند که ترکیبی از لیپوساکشن و برداشتن چربی و پوست اضافه با عمل جراحی است. دکتر نداف تعیین می کند که آیا لیپوساکشن بازو برای شما مفید است یا خیر. برش کوچک در پشت بازو و در بالای آرنج داده می شود. در بیماران مناسب؛ لیپوساکشن بازو تفاوت قابل توجهی در اندازه بازو ایجاد می کند و نتایج عالی دارد و بدن را متناسب می کند  از این روش می توان برای لاغر کردن چین خوردگی های زیر بغل هم استفاده کرد . توجه به این نکته ضروری است که باید قبل از عمل با پزشک مشورت کنید و جراح خود را هم از لحاظ مهارت های لازم خوب بشناسید و شناخته شده باشد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =