دراین مقاله دو روش لیپوماتیک و لیپوساکشن را با هم مقایسه می کنیم تا هر کدام از این روش ها را بیشتر شناخته و بدانیم کدام بی خطر و با ریسک کمتری هستند و البته کدامیک موثرترین راه مبارزه با چربی های مقاوم هستند .

 امروزه روش های زیادی از جراحی گرفته تا روش های غیر جراحی برای رهایی از چربی های اضافی و اضافه وزن وجود دارند و بایدبا شناخت و بررسی درست روشی را انتخاب کنید که در آینده سلامتی شما به خطر نیافتد و در سلامت کامل وزن خود را کم کنید . باید در صورت امکان از روش های غیر جراحی استفاده کنید زیرا می دانیدکه روش های جراحی خیلی ریسکی هستند و نباید سلامت خود را به همین راحتی به خطر بیاندازید.

برای رهایی از چربی های مقاوم و بد شکل بدن خود فقط با ما تماس بگیرید . 

مقایسه ی دو روش لیپوماتیک و لیپوساکشن :

باید بدانیدکه لیپوماتیک روشی برای لاغری است باکمترین عوارض برای تخلیه ی  چربی های موضعی و دقیق تر از لیپوساکشن است لیپوماتیک روشی برای کاهش سایز است و برای کاهش وزن و درمان چاقی راه حل مناسبی محسوب نمی شود استفاده از این روش برای از بین بردن چربی های موضعی است نه چربی ها به مقدار زیاد در بدن این عمل نیازی به بیهوشی نیست .

امروزه با کاهش مصرف لبنیات و استفاده ی بیش از اندازه از فست فودها و نوشابه های گازدار چاقی گریبانگیر زندگی اغلب ما شده است گفته شده که 30 درصد نوجوانان ایران به چاقی مبتلا هستند که این روند در زنان بیشتر از مردان است و 40 درصد کل مرگ و میرها درایران نیز از عوارض چاقی است که ارتباط مستقیمی با دیابت انواع سرطان و بیماری های تنفسی و متابولیک دارد 80 درصد افرادی که از چاقی بیش از حد رنج می برند و قادر نیستند وزن خود را متعادل نگه دارند به همین خاطر باید به جراحی های تهاجمی روی بیاورند .

لیپوماتیک عمل جراحی غیرتهاجمی است و اگر به درستی انجام نشود سبب افتادگی پوست نامتناسبی اندام هایی مثل ران و گودرفتگی غیر طبیعی و درد و خون ریزی می شود چون در مقایسه با لیزرلیپولیز از لیزر و حرارت استفاده نمی شود لذا فیبروز در بافت پوست به ندرت مشاهده خواهد شد .

لیپوماتیک با استفاده از امواج اینفراسونیک و ارتعاش و نوسان ثابت حول محوری سلول های چربی را از محل اتصالات آن ها به یکدیگر جدا می سازد و بدون اینکه منجر به تخریب سلول های چربی گردد سلول های بافت چربی را  سالم از زیر پوست با عمل ساکشن خارج می نماید به همین دلیل از سلول های خارج شده چربی توسط این تکنیک می توان مجددا بعنوان فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضا استفاده نمود.

بعد از انجام لیپوماتیک و لیپوساکشن چه مراقبت هایی نیاز است ؟

یکنواختی لایه ی چربی زیر پوست در لیپوماتیک عالی است و هیچگونه بقایای مانده از چربی که در روش های دیگر ساکشن بصورت گلوله مانند در زیر پوست لمس می گردد در این روش وجود ندارد . ولی در لیپوساکشن اینگونه نیست 

نیازی به بستن گن در این روش برای بیمار دو هفته است و در مقایسه با ساکشن کوتاهتر است . در لیپوساکشن باید گن بسته شود . 

در لیپوماتیک بی حسی موضعی کافی است و بیمار احساس درد ندارد اما در ساکشن با بی حسی موضعی بیمار احساس درد و ناراحتی خواهد داشت  در لیپوساکشن بی حسی موضعی جواب نمی دهد . 

توصیه می شود قبل از انجام این روش ها حتما پزشک شما را معاینه کند و اگر دچار چاقی مفرط هستید از انجام آن خودداری کنید .

خطراتی که هر کدام از این روش ها بدن و سلامتی را تهدید می کنند ؟

در لیپوماتیک ممکن است به دلیل خستگی پزشک مدت عمل طولانی تر شود چون این ارتعاشات باعث تکان های  دست پزشک شده و موجب خستگی او می شود اگر این ارتعاشات کنترل نشود ممکن است به جراح و بیمار ضرباتی وارد کند .خطر آمبولی هم وجود دارد .

بهتر است این عمل در نواحی بزرگ انجام شود و نه در جایی مثل غبغب جای زخم هم تقریبا بزرگ است . این روش برخلاف نظر افراد که فکر می کنند که این روش باعث کلاژن سازی در پوست می شود انگونه نیست حرکت سه بعدی کانولا هم باعث این تحریک نخواهد شد هیچ مکانیسمی برا ی  تحریک فیبرولاست ها وجود ندارد و در نتیجه افتادگی پوست به دنبال خواهد داشت .

بعد از لیپوماتیک اگر اضافه وزن داشته باشید برگشت پذیر خواهد بود زیرا سلول های چربی از بین نرفته و چربی ها اصطلاحا لیز نمی شوند . از جمله عوارض عمل لیپوماتیک در بعضی از بیماران حساسیت به لیدوکائین است .درلیپوساکشن هم اینگونه است .

اگر از داروهای ضد انعقاد خون استفاده می کنید مثل وارفارین خونریزی و کبودی در ناحیه عمل اجتناب ناپذیر است باید 14 روز قبل از عمل مصرف این دارو را قطع کنید . احتمال عفونت و آمبولی هم بسیار بالا است .

لیپوماتیک برای سینه ی آقایان استفاده می شود با این عمل بافت های نرم سینه مردان به گونه ای که ظاهر نامطلوب نداشته باشد جراحی می شود .

اینکه این عمل ها برای چه کسانی مناسب است باید گفت که به ونظر و تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد بیماران باید حتما با یک پزشک متخصص مشورت کنند پزشک برا ی بیمار قبل از عمل آزمایشاتی تجویز می کند که وضعیت کلی بیمار مشخص شود.

بیماران هموفیلی هم نمی توانند این عمل ها را انجام دهند زیرا در این عمل خون زیادی را از دست می دهید اگر بیماری عفونی دارید و سیستم ایمنی بدن شما ضعیف است از انجام عمل دوری کنید .

باید توجه داشته باشید که چربی های مقاوم را می توان از طریق لوله های باریک لیپوساکشن خارج کرد و عمل مکش را انجام داد . جراحی لیپوساکشن نیازی به بیهوشی کامل ندارد و در مدت زمان کمی انجام می شود مدت حدود 2 ساعت است اگر چربی ها زیاد باشد زمان تا 4 ساعت هم افزایش می یابد جراح باید برش های ریزی در نقاط دارای چربی ایجاد کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *