برای بررسی دقیق تر موضوع، این گروه خدمتکاران هتل به دو گروه تقسیم شدند. محققان برای گروه اول توضیح دادند که فعالیت روزانه آنان در هتل درست مانند یک تمرین ورزشی خوب و باکیفیت و کاملا منطبق با اصول سلامتی برای داشتن یک زندگی پویا و فعال است و بازده کاری که در هتل انجام می دهند، یعنی تمیز کردن اتاق ها، با بازده تمرینات سخت ورزشی برابری می کند. محققان گروه دوم را نیز طی همین مدت زیر نظر گرفتند. این گروه نیز عینا همان فعالیت های گروه اول را انجام می دادند. ولی محققان به گروه دوم هیچ نوع توضیحی درباره ارزش کاری که انجام میدهند ندادند.

برای داشتن اندام دلخواهتان و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

چهار هفته بعد، گروه اول در مقایسه با زمان پیش از پروژه تحقیقاتی، وزن کم کرده بودند، فشارخون، چربی بدن، نسبت دور کمر به دور باسن وشاخص توده بدنی شان BMI کمتر شده بود. این در حالی بود که گروه کنترل طی این چهار هفته، با این که عینا همان کارها را انجام داده بودند، هیچ کدام از این تغییرات را نداشتند. روشن است که تنها آگاهی خدمتکاران از ارزش کاری که انجام میدادند باعث وقوع تغییرات شد. اطلاعاتی که محققان درباره ارزش کار این افراد به آنها دادند اثری مشابه اثر دارونما روی این افراد گذاشت و موجب شد وضعیت جسمی شان به صورت عینی و واقعی رو به بهبودی رود.

شما نیز فعالیت های روزانه خود را ارزیابی کنید و ببینید چه ورزش هایی انجام می دهید که ذهنتان به حساب نیاورده است. سپس، هنگامی که مشغول تمیز کردن خانه با انجام دادن کارهای حیاط خانه اید، به ارزش سلامت بخشی این کارها نیز بیندیشید. حتی می توانید از یک گام سنج استفاده کنید تا دقیقا بفهمید در طول روز چه قدر جابه جا می شوید. سپس، به تدریج فعالیت روزانه خود را بیشتر کنید. وقتی که متوجه شوید این فعالیت های کوچک به میزان ورزش شما افزوده است، این آگاهی باعث بهبود سلامت تان به صورت واقعی خواهد شد. هرچه بیشتر به فعالیت تان اهمیت دهید، بیشتر فایده اش را خواهید برد.

فعالیت های کوچکی را وارد برنامه روزانه تان کنید. به این فعالیت های خیلی کوچک به عنوان حرکاتی نگاه کنید که نقش قابل توجهی روی سلامتی دارند، اما نمی توان آنها را به عنوان یک تمرین ورزشی کامل به حساب آورد. این فعالیت های به ظاهر کوچک، در بلند مدت، تأثیر مثبتی روی بدن دارند. به تمامی فرصت هایی که در اختیار دارید توجه کنید؛ به عنوان مثال، به زمان اندکی که صرف تمیز کردن خانه می کنید، به طبقه بالا می روید یا در محل کار به سوی میزی که پرینتر روی آن قرار دارد می روید و برمی گردید. حتی این فعالیت های نامحسوس نیز می توانند مؤثر باشند.

*دسر شیرین را تنها برای جشن تولد خودتان نگه دارید. در مواقع دیگر، میوه، از به خصوص انواع توت را برای دسر صرف کنید.

*تا جایی که میتوانید هرچه را در خوردنش افراط می کنید به صورت جیره بندی شده صرف کنید تا بتوانید لذت بیشتری از آن ببرید. اگر نمی توانید 0 زندگی بدون شکلات را تصور کنید، هفته ای یک بار چند گاز شکلات بخورید.

* همین حالا فعالیت های کوچکی را مانند بالا رفتن از پله ها با پارک کردن خودرو در جایی دورتر از محل سکونت خود، وارد برنامه روزانه تان کنید.

بروکلی، محبوب ترین سبزی روز

می دانیم بروکلی برای سلامتی مان مفید است و حتی ممکن است چند بار در هفته، به رغم میل باطنی مان از کلم بروکلی استفاده کنیم. من هیچ گاه از طرفداران پروپاقرص بروکلی نبوده ام، اما هرچه بیشتر در مورد فواید سلامتی بخش آن می خوانم، بیشتر یاد می گیرم که آن را دوست داشته باشم. درحال حاضر، سعی می کنم روزانه یک فنجان بروکلی را یا به صورت خردشده در سالاد یا به صورت خام بالحمص به صورت میان وعده صرف کنم، یا آنکه به صورت بخارپز با غذای اصلی به عنوان شام بخورم.

خوردن یک سیب در روز می تواند شما را از مطب دکتر دور نگه دارد، اما مزایای خوردن روزانه بروکلی حتی از سیب هم بیشتر است. علوم جدید مدعی اند که مصرف بروکلی می تواند شیوه ای را که ژن ها در بدن عمل می کنند تغییر دهد وبالطبع در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان و بیماریهای قلبی نقش مهمی ایفا می کند. تحقیقی که روی ۴۸۸۶ نفر زن که قبلا سرطان سینه داشته اما به طور کامل سلامتی شان را به دست آورده اند صورت گرفته است نشان داد زمانی که این افراد بیشترین مصرف سبزی ها را داشته اند، میزان مرگ و میر بر آنها در اثر ابتلا به سرطان تا ۶۲ درصد کاهش یافته است.

بین تمامی مواد غذایی موجود در سراسر جهان که خواص سلامتی بخش دارند، هیچ کدام به اندازه خواص مفید کلم بروکلی محققان را شگفت زده نکرده است. بروکلی منبعی غنی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و فیبرهاست. تحقیقات نشان می دهد که این ماده غذایی، علاوه بر تأثیری که در مقابله با سرطان و افزایش سلامت قلب دارد، می تواند از ابتلا به آسم و آرتروز نیز جلوگیری کند. علاوه بر این ها، بروکلی می تواند قدرت بینایی را حفظ و سیستم ایمنی بدن را قوی تر کند. مردم جهان هر روز بیش از پیش از خواص بی نظیر بروکلی آگاه می شوند. یکی از امیدوارکننده ترین اطلاعاتی که به دست آورده ام این است که مصرف روزانه بروکلی در میان مردم آمریکا، در مقایسه با سه دهه گذشته، سه برابر شده است.

سعی کنید انواع کلم، مانند گل کلم و بروکلی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. بروکلی را می توانید به قطعات کوچک ریز کنید و آنها را داخل سالاد یا خورشت بریزید؛ سس و ادویه به آن بزنید تا طعم و مزه بگیرد. بروکلی را می توان با درجه متوسط حدود ۳ تا ۴ دقیقه بخارپز کرد و سپس به آن لیمو وفلفل افزود. اگر به هیچ صورتی با خوردن بروکلی کنار نمی آیید، می توانید کلم پیچ، باک چوی، کلم سبزیا برگ چغندر سوئیسی را امتحان کنید. سبزی های سبزرنگ بیشماری هستند که شما می توانید آنها را در برنامه غذایی تان بگنجانید. با تنها اندکی خلاقیت، می توان از آنها در اکثر غذاها استفاده کرد.

فقط آب، چای و قهوه بنوشید

قند در مایعات کاملا پنهان است و اثر آن اصلا نمود ندارد. این بار که به سوپرمارکت رفتید، برچسب بعضی نوشیدنی ها را به دقت نگاه کنید. متوجه خواهید شد بیشتر نوشیدنی های معروف و رایج در بازار از قند یا جایگزین های مشابه آن سرشارند.

برای داشتن اندام دلخواهتان و رهایی از چربی های شکم و پهلو کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =