این اظهارنظرهای بی غرض، برای کسانی که تلاش می کنند تا تغذیه سالمی داشته باشند و از دسرهای شیرین پرهیز کنند، مقاومت در برابر وسوسه های شان را دشوار می کند. درست در همان زمانی که فشار آوردن به یک فرد برای خوردن یک تکه کیک کاملا متداول است، شما بهتر می دانید که نباید به یک فرد الكلی تعارف کنید که فقط یک لیوان مشروب بنوشد. افرادی که به مواد مخدر یا الكل اعتیاد دارند می توانند از مشروب فروشی ها و مکانهای وسوسه انگیز دور بمانند. با وجود این، افراد دیابتی یا چاق شانس این که به طور کامل از غذاهای ناسالم پرهیز کنند ندارند. به همین دلیل، آنها باقی عمرشان باید هر روز برای اتخاذ تصمیم های درست درباره نحوه تغذیه خود بجنگند.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز شکم و پهلو بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

حلقه های دوستان و آشنایان این موضوع را از آنچه هست مشکل تر می کند. در یک مطالعه، نیمی از افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند بیان کردند که از طرف آشنایان برای خوردن غذاهایی که در رژیم شان نیست و برای آنها مضر است تحت فشار هستند؛ ۳۵ درصد گزارش کردند که دیگران تا آنجا پیش می روند که در مورد رژیم شان جوک میسازند و تقریبا یک سوم گفتند زمانی که به رستوران رفته بودند شخص دیگری برای شان غذایی سفارش داده بود که آنها به دلایل تغذیه ای مایل به انتخابش نبودند.

بنابراین، فشار نامحسوس اجتماع ما را وادار می کند در مورد تغذیه مان انتخابهای نادرستی بکنیم. براساس این پژوهش، ۵۶ درصد افراد مورد مطالعه برای این که به میزبان، رئیس، مشتری یا عضوی از خانواده شان اهانت نشود، رژیم خود را شکسته بودند. ۵۱ درصد دیگر این کار را به این دلیل انجام داده بودند که می خواستند مثل بقیه غذا بخورند و با بقیه افراد جمع سازگار باشند.

بیاییم به جای این که ناخواسته و بدون قصد کارهایی انجام دهیم که سلامتی دیگران را به خطر بیندازد، این نفوذ اجتماعی را در مسیر دیگری به کار بریم.

دوستانی را که به خاطر سلامتی خود کیک یا بستنی را رد می کنند تأیید کنیم و به آنها جلوی جمع اعتبار بخشیم یا حتی بهتر از آن، در این گونه موارد به آن ها بپیوندیم. سعی کنید چندتا از بدترین غذاهایی را که می خورید ترک کنید. با انتخاب تغذيه صحيح، از خودتان الگوی خوبی در اجتماع دورویرتان به وجود آورید. شما مجبور نیستید از جمله آدمهای نفرت انگیزی باشید که در مهمانی شام، برای هر کسی که به حرف های شما گوش می دهد، درمورد باورهای غذایی خود داد سخن بدهید. در عوض، اگر دوستان تان در مورد تصمیم های شما سؤال کردند، به آنها کمک کنید تا علت آن ها را درک کنند. زمانی که دیگر کیک سفارش ندهید، متوجه خواهید شد که به مرور دوستانتان هم این کار را انجام خواهند داد، حتی اگر هیچ وقت در این باره سخنی به میان نیاید.

اگر دکمه تکرار زنگ را بزنید، باخته اید

«دكمه تکرار زنگ» خیلی بی گناه به نظر می آید. این دکمه چند ده سال رفیق صمیمی من بود. به ندرت روزی می گذشت که بعد از زنگ ساعت پانزده دقیقه اضافه تر چرت نزنم؛ و برای بسیاری افراد، این مراسم تکرار زنگ پانزده تا سی دقیقه طول می کشد. این کار ممکن است خوب باشد به شرط آنکه قبلش برای داشتن خواب کافی تقلا نکرده باشیم بررسی ها نشان می دهد وقتی که ساعت آخر خوابتان را تبدیل به چند تكه پاره کوتاه مدت نیمه خواب – نیمه بیدار کرده اید، این زمان در میزان کلی خواب عمیق و نیروبخش شما مؤثر نیست و به حساب نمی آید. ساعت زنگ دارتان را برای چند هفته آینده روی آخرین دقیقه ای که امکان خوابیدن داريد تنظیم کنید تا نیازی به فشردن دکمه تکرار نداشته باشید. خودتان را وادار کنید که درست به موقع بیدار شوید. این چند دقیقه که بیشتر خوابیده اید برای سرحال کردن شما کافی خواهد بود.

اگر قول دادن به خودتان جواب نمی دهد، ساعت را طوری دور از دسترس خود قرار دهید که مجبور باشید برای خاموش کردن زنگ از رخت خواب بیرون بیایید. ساعت یا نرم افزاری برای تلفن همراهتان پیدا کنید که گزینه تکرار نداشته باشد. یا اگر همه این برنامه ها شکست خورد، یکی از آن ساعت هایی بخرید که خود به خود از روی کمد پاتختی قل می خورد و پایین می افتد و شما را مجبور می کند که دور اتاق دنبالش بدوید.

اگر به طور طبیعی هر روز حوالی زمان مشخصی بیدار می شوید، راه حل دیگر آن است که شما و ساعت از هم فاصله بگیرید که البته اگر به خاطر شغل تان مجبورید صبح زود بیدار شوید، ممکن است عملی نباشد. یکی از دوستانم ساعت زنگ دار را از اتاقش تبعید کرده است. او برایم تعریف کرد که اکنون، بعد از چندین سال بیدار شدن بدون چنین ساعتی، در مقایسه با گذشته که با صدایی گوش خراش و ناهنجار بیدار می شد، چه قدر صبح هایش آرام است.

نور ساعت شماطه دار هم می تواند مسئله ای باشد. اگر صفحه ساعت شما روشن ترین عنصر در اتاق خواب باشد، محتمل است وقتی دچار مشکل در خواب می شوید به آن خیره شوید. وقتی به ساعت نگاه می کنید و می بینید ساعت دو صبح است و شما هنوز بیدارید، نتیجه فقط استرس بیشتر است که شما را مدت طولانی تری بیدار نگاه می دارد.

راه حل ساده ای که من بافتم استفاده از ساعتی است که وقتی می خواهم زمان را ببینم، باید یک دکمه روی آن را فشار بدهم. صفحه این ساعت در اتاق تاریک به صورت پیوسته روشن نمی ماند. وقتی در هتلی اقامت دارم، روی ساعت را بر می گردانم یا صفحه اش را می پوشانم. این چیزهای کوچک بیش از چیزی که حدس می زنیم کمک می کند.

*وقتی به شما غذاهای به دردنخور می دهند، آن را در نزدیک ترین سطل زباله بیندازید. این کار جلوی شما را می گیرد که پرخوری نکنید با آن را به کسی دیگر هدیه ندهید.

*زمانی که دوستی را می بینید که تصمیم خوبی در مورد نحوه تغذیه اش گرفته است، برایش ارزش قائل شوید و تشویقش کنید.

*در طول هفته آینده از دکمه تکرار ساعت استفاده نکنید. سپس ببینید می توانید آن را برای همیشه از خود دور کنید.

کره از نان سالم تر است

زمانی که کودک در حال رشدی بودم، بزرگترها می گفتند هر چیزی که از گندم درست شده باشد برایم خوب است. از قرار معلوم، دو تکه نان، به همان میزان یک قوطی نوشابه با یک تکه شکلات، قند خون را بالا می برد. اولین پژوهشی که « شاخص گلیسمیک » را به عنوان معیاری برای اندازه گیری آثار غذاهای معین بر قند خون ما بررسی کرد آشکار نمود که GI نان غله کامل ۷۲ است (هرقدر عدد کمتر باشد بهتر است). در مقایسه، GI  نان سفید ۶۹، یک قالب شکلات مارس ۶۸، گندم پرک صبحانه (که با شیر مصرف می شود) ۶۷، وشكر ۵۹ است. مطالعه دیگری که اخیرا انجام شده آشکار کرده است که غذاهایی که دارای استاندارد صنعتی «نشان غله کامل» هستند در مقایسه با محصولات بدون این نشان، قند و کالری بیشتری دارند. اضافه کردن دو برش نان به یک غذای سالم كل معادله را تغییر می دهد. طبق نظر یک متخصص، خوردن دو تکه نان گندم کامل بیشتر از دو قاشق غذاخوری شکرخالص قند خون را افزایش می دهد. این اتفاق ماشه آزادسازی انسولین در خون را می کشد که نهایتا، منجر به تشکیل چربی بیشتر در شکم می شود. همچنان که این چرخه ادامه می یابد، قند خون بالا واکنش های التهابی ای را در بدن به وجود می آورد که احتمال مشکلات بزرگتر، مثل بیماری قلبی یا سرطان را افزایش می دهد.

همه آنچه در توان دارید انجام دهید تا نان کمتری بخورید. تکه نان نیمه بالای ساندویچ را بردارید تا فقط نصف نان را مصرف کنید. بهتر از آن این است که به جای نان، از بستری از سبزی ها (برای پیچیدن ساندویچ) استفاده کنید تا انتخاب سالم تری کرده باشید.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز شکم و پهلو بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *