یکی از بهترین انگیزه های کوتاه مدت من تعامل بهتر با دوستان، همکاران و اعضای خانوادهام است. زمانی که تمام روز را نشسته باشم بدخلق می شوم و این خودش را نشان می دهد، اما وقتی صبح های زود ورزش می کنم، تمام روز انرژی بیشتری دارم و خوش خلق تر هستم.

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

ورزش کردن

این کار منافع دیگری هم دارد روزهایی که من ورزش صبحگاهی را انجام داده ام، احساس می کنم در میانه روز بیشتر از آن چه در یک روز کامل کاری می توانستم کار انجام داده و نتیجه گرفته ام، و جنبه خود پسند من هم با رضایت تشخیص می دهد که وقتی ورزش می کنم، رنگ ورویم بازتر می شود و درنتیجه شاداب تر به نظر می آیم. انگیزه درازمدت تر من این است که سالهای سال بتوانم پدری فعال باشم. وقتی این انگیزه را در کنار عوامل خطری که شخص مرا تهدید می کند میگذارم، مشوقی کاملأ قوی و عمیق پیدا می کنم که برای خودم تصمیم های خوبی بگیرم.

در صورتی که شیوه صحیح زندگی بتواند از دوسوم سرطانها پیشگیری کند و البته، همان طور که تحقیقات نیز نشان داده است، ورزش بتواند طول عمر افراد مبتلا به سرطان را بیشتر کند اتخاذ این تصمیم ها برای من آسان تر هم می شود. برای این که هر روز این مطلب را به خودم یادآوری کنم، عکسی از همسر و فرزندانم روی میز تحریر و تردمیلم درست جلوی چشمم گذاشته ام. این کار به من خاطرنشان می کند که فعال بودنم، همان قدر که برای خودم مهم است برای افرادی که به آنها اهمیت میدهم نیز مهم است. هر کسی انگیزه های منحصر به فرد خودش را دارد. برخی از جالب ترین جریان هایی که برای من شرح داده اند از طرف افرادی بوده که سیگار کشیدن را ترک کرده اند، به خاطر این که می دانستند این کار چه قدر برای همسریا فرزندان شان ارزش دارد. دوستانی که مقدار زیادی از وزن خود را کم کرده اند عوض کردن راه خود را ناشی از این میدانند که شخصی که دوستش داشته اند از ته قلبش از آنان تقاضا کرده که این کار را انجام دهند.

اکنون این امر در میان مردم به خوبی جا افتاده است که ورزش کردن خطر سرطان، بیماری قلبی، فشارخون بالا، چاقی و افسردگی را کاهش می دهد. به همین ترتیب، تحرک، روند پیری را نیز کند می کند. امروزه هیچ گونه کمبودی از لحاظ دلیل و انگیزه برای فعالیت بیشتر نداریم.

*تحقیق کنید که چه طور می توانید بیشتر پروتئین مصرفی خود را از منابع گیاهی به دست آورید.

*غذاهایی را که خودتان بهتر می دانید برای شما مناسب نیستند به دیگران نیز ندهید. وقتی برای دوستانتان غذا می خرید یا برای دیگران غذا می پزید، به این فکر کنید که چه چیزی برای سلامتی آنها بهتر است.

*یک انگیزه قوی شخصی برای فعالیت بیشتر انتخاب کنید. روشی را انتخاب کنید که هر روز این را به شما یادآوری کند؛ به عنوان مثال، از یک عکس، یادداشت، با شعار استفاده کنید.

کار کردن

اجازه ندهید کار شما را نابود کند در سال ۱۹۵۱، گروهی از محققان پژوهشی را روی کارگران بارانداز سان فرانسیسکو شروع کردند که ۱۸ سال طول کشید. آنها می خواستند عواملی را که این مردان را مستعد ابتلا به بیماریهای کشنده عروق کرونر قلب می کرد بشناسند. زمانی که حدود دو دهه بعد نتایج تحقیقات خود را منتشر کردند، عواملی به عنوان علل ایجاد بیماری های قلبی معرفی شد که از قبل انتظارشان می رفت: فشارخون بالا، استعمال سیگار و چاقی با این حال، یکی از چشمگیرترین یافته ها این بود که در مردانی که در روند معمول کار روزانه خود دوره های کوتاه فعالیت شدید داشتند، به طرز كاملا قابل توجهی میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های عروق کرونری کمتر بود.

این مردان آن دسته از کارگران بارانداز بودند که وقتی کشتی ها وارد بندریا از آن خارج می شدند، محموله ها و بارها را پر و خالی می کردند. این نوع فعالیت در طیف وسیعی از شغل ها، در پنجاه سال قبل کاملا متداول بود. با نگاهی به گذشته در می یابیم که شغل هایی که نیاز به فعالیت فیزیکی متعادلی داشتند تقریبا نیمی از بازار کار را تشکیل می دادند. امروزه فقط ۲۰ درصد شغلها نیاز به تحرک واقعی دارند. این تغییر در فرم و ساختار کارها منعکس کننده این مطلب است که چرا میزان دیابت و بیماری های قلبی افزایش پیدا کرده است. اکنون شما می توانید بی نهایت کارهای مختلف را با کلیک کردن یک موس یا فشردن دکمه های صفحه کلید انجام دهید. با این که این پیشرفت های فناوری کارایی را افزایش می دهد، به قیمت سلامتی ما تمام می شود.

در حال حاضر، این اپیدمی بی تحرکی سراسر جهان را فرا گرفته است. از ایالات متحده گرفته تا هند و چین، فناوری – از رایانه تا ماشین لباسشویی – نیاز ما را به کار فیزیکی کاهش داده، که نتیجه آن این است که سلامت ما آسیب می بیند. شیوه های ما برای پخت و پز، تمیز کردن، کار کردن و تولید محصولات دیگر مستلزم کار سخت و طاقت فرسا نیست. در حال حاضر، به خاطر این تغییرات تکان دهنده که در میزان فعالیت ما به وجود آمده است، باید به صورت آگاهانه مقداری فعالیت و تحرک وارد زندگی روزمره خود بکنیم. اگر شما در یک محیط یا دفتر کار معمولی مشغول به کار هستید، بیشتر از همه به سود شرکت است که اطمینان یابد شما در طول روز کاری خود کمی تحرک داشته باشید.

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *