گزینه دیگر این است که به جای این که منحصرا از موس با دست غالب تان (بسته به این که راست دست یا چپ دست باشید) استفاده کنید، به تناوب با «ترک پد» یا «ترک بال» یا صفحه لمسی کار کنید.همین قاعده را در مورد تلفن به کار ببرید و مرتبا گوشی را بین دو دست یا گوش چپ و راست جابه جا کنید. هر کاری برای حفظ تنوع و توازن بین دو طرف بدن خود انجام دهید.

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

لایف استایل-با نور در شب بجنگید

 نگذارید تابش نور مصنوعی قبل از زمان رفتن به بستر، خواب شما را خراب کند. قرار گرفتن در معرض نور در ساعات پیش از خواب سطح ملاتونین را پایین می آورد. ملاتونین پایین خوابیدن را سخت می کند، کیفیت خواب را کاهش می دهد و حتی می تواند خطر بالا رفتن فشارخون و دیابت را افزایش دهد. ملاتونین نقش اساسی در نظم بخشیدن به چرخه خواب و بیداری ایفا می کند. یک گروه از پژوهشگران به منظور بررسی تغییرات سطوح ملاتونین، ۱۱۶ نفر داوطلب سالم را به مدت ۵ روز متوالی زیر نظر گرفتند. محققان به ساعد هر داوطلب یک کاتتر داخل وریدی وصل کردند، که این کار به آنان اجازه می داد تأسطوح ملاتونین آنان را به صورت مداوم اندازه گیری کنند. آنها کشف کردند که قرار گرفتن در معرض نور زیاد قبل از زمان خواب در مقایسه با قرار گرفتن در مقابل نور ضعیف، اثرات مفید ملاتونین را تا ۹۰ دقیقه کم می کند.

 یکی از نتایجی که از این تحقیق حاصل می شود این است که به مصرف نور در فضای داخلی توجه کنید. در طول روز پرده ها را باز کنید و فضا را کاملا پرنور نگه دارید. در محل کار خود از لامپ های سفید خنک با درجه رنگ حدود k۶۵۰۰ استفاده کنید که طوری طراحی شده اند تا نور روز را تقلید کنند. این لامپ های برعکس لامپ های نئون سنتی که نور مایل به زرد دارند، بیشتر نوری که ساطع می کنند از قسمت آبی طیف رنگی است. این نور الکتریکی با شن رنگ آبی و نور خورشید طبیعی تولید ملاتونین را کند می کند و کمک می کند تا هوشیارتر باشید.

در اتاق خواب خود با سایر فضاهایی که به هنگام غروب زمان خود را در آنجا سپری می کنید، از نورهای «گرم» یا زردتر نزدیک به ۳۰۰۰ درجه کلوین استفاده کنید. سپس، در طول ساعات شب، کلیه های نورهای مصنوعی را کم کنید. پرهیز از لامپ های پرنور و آبی رنگ هنگام شب به بدن شما اجازه می دهد که ملاتونین بیشتری تولید کند و به شما کمک می کند تا بخوابید. همچنین متکی بودن به نور طبیعی یا صرفا کم کردن شدت نورها در اواخر روز (کلیدهای تنظیم شدت نور نسبتا ارزان است و در مصرف برق صرفه جویی می کند کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد.

پس از آن، هرقدر که می توانید نور اتاق خواب تان را کم کنید. اگر هر شب در رختخواب کتاب می خوانید، به جای چراغهای پرتور سقفی از یک لامپ مطالعه کوچک استفاده کنید. پرده هایی بیاویزید که اتاق را تاریک می کنند. همه نورهای مصنوعی را که از ساعت یا هر وسیله الکتریکی دیگری ساطع می شود بپوشانید و هر نوع عامل حواس پرتی را حذف کنید. دلیل خوبی وجود دارد که بیشتر هتل ها پرده های کاملا ضدنور برای مهمانانشان فراهم می آورند. آنها درک می کنند که خوب خوابیدن شما و راضی بودن تان از اقامت در هتل بستگی به این دارد که جلوی ورود کلية نورها در شب گرفته شود ایده خوب دیگر این است که شبها در اتاق خواب تلویزیون تماشا نکنید، با این که اصلا در اتاق خواب خود تلویزیون نگذارید. اگر عادت دارید حين تماشای تلویزیون بخوابید، تلاش کنید این عادت را ترک کنید.

زمانی که بیرون از منزل غذا می خورید، غذای سالمی انتخاب کنید و اول از همه سفارش بدهید. این کار شما را در تصمیم درست نان گیر می اندازد و احتمال دارد که به یک تمایل جمعی برای انتخاب صحیح غذا منجر بشود.

*یکی از حرکات تان را که زیادتر از بقیه تکرار می کنید انتخاب کنید، مانند استفاده از تلفن هوشمند، کامپیوتر، با حمل یک کیف سنگین. به طور متناوب، از سمت راست و چپ بدن خود برای انجام دادن این کار استفاده کنید.

*در طول روز، برای این که هوشیار باشید، از نور خیلی روشن استفاده کنید.. چراغ های تان را در شب کم نور کنید. بعد تمام چراغ ها را در اتاق خوابتان خاموش کنید و کلیه نورها را مسدود کنید.

لایف استایل_پروتئین خود را در اولویت قرار دهید

رژیم پر پروتئین

اغلب ما نیاز به مصرف مقادیر بیشتری پروتئین های گیاهی و مقدار کمتری کربوهیدرات داریم. تحقیقات نشان می دهد که پروتئین سلولهایی را تحریک می کند که ما را لاغر و هوشیار نگه می دارند. با این همه تشخیص این که چه طور می توانیم پروتئین کافی از منابع درست به دست آوریم سخت است. در سال های اولیه ۲۰۰۰، من هم مانند میلیون ها نفر دیگر، سوار موجی از رژیم هایی شدم که بر مصرف پروتئین اضافی از هر منبعی تمرکز داشت.

من دریافتم که اساسا گوشت قرمز و پنیر بیشتری می خورم. در آن زمان، کباب کردن گوشت هنگام غروب آسان و دلچسب بود، تا زمانی که آزمایش کلسترول دادم و دیدم که مقدار آن بالاتر رفته است. در آن دوره از زندگی ام، غده های داخل کلیه ها و لوزالمعده ام هم سریع تر از قبل رشد کردند، شاید رشد سریع تر غده ها در بدنم، به صورت اتفاقی با این رژیم «گوشت و پنیر» همزمان شده بود، اما بالا رفتن کلسترولم تصادفی نبود. خوشبختانه، به محض این که یاد گرفتم که اشکال صحیح پروتئین را مصرف کنم، دیگر وارونه کردن روند بد کلسترولم آسان بود. تحقیقات نشان داده است که مصرف منابع به خصوص پروتئین می تواند مواد مغذی مورد نیاز بدن را فراهم کند، بدون این که مانند ساندویچ های هات داگ، همبرگر یا پاسترامی آثار منفی داشته باشد. گرچه گاهی خوردن گوشت مشکلی ندارد، شما می توانید تمام پروتئینی را که نیاز دارید از منابع گیاهی تأمین کنید.

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =