یکی از روش های معمول کاهش وزن استفاده از لیزر است . لیزر لیپولیز نوعی جراحی است در این نوع جراحی از نیروی لیزر برای تغییر در شکل و ظاهر بدن استفاده می کنند. انواع دیگری از لیپولیز هستند که شامل تزریق یا موج درمانی می شود اما لیزر لیپولیز شایع ترین تکنیک است. لیپولیز ذخایر کوچک چربی در قسمت های خاصی از بدن را هدف قرار می دهد. اگر بافت چربی روی شکم، ران ها، پاها یا باسن قرار دارد پس گزینه مناسبی برای لیزر لیپولیز هستید.

برای رهایی از اضافه وزن فقط با ما تماس بگیرید .

البته این نوع عمل برای افرادی که چاق هستند توصیه نمی شود. اگر تمایل به انجام لیزر لیپولیز دارید قبل از هر کاری باید درباره اهدافتان با یک جراح زیبایی صبحت کنید. پزشک و جراح زیبایی می تواند کاملا مزایا و هرگونه عوارضی که این عمل ممکن است برایتان داشته باشد را برایتان توضیح دهد .

عملکرد لیزر لیپولیز و مزایای آن

باید بدانیدکه این نوع جراحی یک جراحی با حداقل حالت تهاجمی است که با استفاده از گرمای لیزر در طول موج های مختلف برای آب کردن چربی بدنی استفاده می کند. این فرآیند با لیپوساکشن متفاوت است چون در لیپوساکشن چربی با استفاده از دستگاه مکنده کشیده می شود.   مقایسه لیزر لیپولیز با دیگر روش های حذف چربی مزایا در قسمت های درمان شده احتمال بروز عفونت بسیار کم اتفاق می افتد خطر ایجاد زخم بسیار کم می شود مدت زمان ریکاوری در این روش نسبت به دیگر روش ها کوتاه تر است.

معمولا می توانید یک هفته پس از انجام لیزر لیپولیز فعالیت های عادی خود را شروع کنید. لیپولیز از لیزر استفاده می کند تا سلول های چربی را بشکند و حجم بافت چربی را کم کند. همچنین گفته می شود در این روش پوست قسمتی که مورد درمان قرار می گیرد جمع می شود. ممکن است حس کنید نسبت به گذشته پوستتان جمع تر و نرمتر شده است.

لیپولیز مزایایی شبیه به دیگر روش های حذف چربی را ارائه می دهد. لیزری که برای انجام این روش استفاده می شود برای استفاده پزشکی بی خطر است و نمی تواند پوست را در خطر سوختگی شدید قرار دهد. تنها ممکن است در محل درمان شده عفونت یا زخم اتفاق بیفتد که احتمالش بسیار پایین است اما این روش نسبت به جراحی های زیبایی مانند عمل لیپوساکشن مزایایی دارد. لیپولیز را می توانید در مطب پزشکتان نیز انجام دهید. همچنین دوره ریکاوری این روش کوتاه تر است در حالی که بعد از لیپوساکشن به چندین هفته استفاده نیاز دارید .

کدام را انتخاب کنید لیپولیز یا لیپوساکشن ؟

خوب است بدانید که لیپولیز در نوع خود تاثیر گذار است اما قدرت از بین بردن ذخایر بزرگ چربی را ندارد. از سوی دیگر افراد به این دلیل از لیپوساکشن استفاده نمی کنند که می گویند بعد از انجام این عمل جراحی پوستشان شل می شود. به همین دلیل برخی متخصصان توصیه می کنند که از روش سنتی لیپوساکشن و روش جدید لیزر لیپولیز با یکدیگر استفاده شود. لیپوساکشن موجب شلی پوست می شود اما می تواند چربی های بسیاری را از بین ببرد در مقابل نیز لیپولیز به سفت شدن پوست کمک می کند.

 با این حال عوارض جانبی استفاده این دو عمل برداشتن چربی با یکدیگر هنوز کشف نشده است و باید مراقب بود . این توصیه ها ممکن است شامل این موارد باشند: دو هفته مانده به انجام لیزر لیپولیز مصرف داروهای رقیق کننده خون و ضد التهابی را متوقف کنید.

این داروها ممکن است با فرآیند ریکاوری بدن تداخل ایجاد کنند. یک هفته پیش از انجام لیزر لیپولیز از انجام کاری که منطقه مورد درمان را تحریک کند پرهیز کنید. این شامل برنزه کردن و اصلاح مو نیز می شود. مطمئن شوید پزشک از تمام مشکلات سلامتی که ممکن است داشته باشید و داروهایی که مصرف می کنید با خبر باشد. بعد از انجام این روش پزشک توصیه هایی در اختیارتان قرار می دهد که با رعایت آنها مدت زمان ریکاوری تان سریع تر می شود. این توصیه ها را رعایت کنید و حواستان به قسمتی که لیپولیز شده باشد تا پوستتان ترمیم شود .

عوارض عمل لیزر لیپولیز :

باید بدانیدکه تا چندین روز پس از انجام عمل لیزر لیپولیز در قسمت درمان شده کبودی و ناراحتی احساس کنید. اگر ناحیه ای که لیزر شده بعد از انجام درمان به خوبی ریکاوری نشود ممکن است در خطر عفونت یا زخم قرار بگیرید. در بدترین موارد ممکن است لخته های خون ایجاد شوند. اگر ورم، درد یا ترشح غیر عادی مشاهده کردید باید به پزشکتان مراجعه کنید. این نوع جراحی حذف چربی بسیار جدید است بنابراین اطلاعات کمی درباره عوارض بالقوه آن در طولانی مدت وجود دارد .

تاثیر لیپولیز می تواند خیلی متفاوت باشد. پژوهش ها نشان دادند بسیاری از کسانی که عمل لیزر لیپولیز را انجام داده بودند از نتایج آن راضی نبودند. حتی در برخی از موارد متخصص پوست نیز نتوانسته تاثیرات قبل و بعد از لیزر لیپولیز را تشخیص دهد. لیپولیز ممکن است ظاهر بدنتان را تغییر دهد و ممکن است به حالت قبل برگردید اما ورزش و رژیم غذایی تضمین می کنند که نتایج ماندگار خواهند بود .

بر خلاف چربی های احشایی چربی های زیر پوستی را می توان نیشگون گرفت. مانند چربی های احشایی، دلیل بوجود آمدن چربی های زیر پوستی نیز نداشتن ورزش و برنامه غذایی سرشار از چربی و غذاهای فرآوری شده است.

نکته ای که همواره باید به ان توجه کنید این است که جراحی های حذف چربی در صورتی که نتایج قابل توجهی نیز داشته باشند باز هم بدون تحت تاثیر قرار دادن سبک زندگی و شیوه غذا خوردن موجب کاهش وزنتان شدند. همه ما سریع نتیجه گرفتن را دوست داریم اما قبل از انجام هر کاری ابتدا به نتیجه آن در طولانی مدت توجه کنید. لیزر لیپولیز یک جراحی نوین است بنابراین اطلاعی درباره نتایج آن در بلند مدت و عوارضی که می تواند داشته باشد نیست. باید بعد از عمل جراحی سبک زندگی سالم را برگزینید و حتما ورزش کنید و در مصرف کالری و مواد غذایی به شدت توجه کنید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 5 =