در مقاله ای مفصل راجع به اسموتی ها و اب میوه هایی که سبب چربی سوزی می شوند برای تان صحبت کرده بودیم در این مقاله راجع به  کامبوجا  ونوشیدنی  کامبوجا  و خواص بی نظیر این میوه برایتان بیشتر صحبت خواهیم کرد .این نوشیدنی سال ها پیش در چین مورد استفاده قرار گرفته است این نوشیدنی حاصل تخمیر چای سبز یا چای سیاه است و علاوه‌بر خواص چای معمولی، غنی از پروبیوتیک‌ است.در این مقاله راجع به خواص بی نظیر این نوشیدنی بیشتر شرح خواهیم داد .

اگر از اضافه وزن رنج می بری و می خواهی زود لاغر بشی ولی بدون روش های جراحی اتاق عمل و بیهوشی، کلیک کن.

 کامبوجا  وکاهش خطرات بیماری های قلبی :

امروزه با نداشتن تحرک کافی و خوردن فست فود ها و غذاهای فراوری شده سلامت قلب و عروق ما درخطر جدی است . مطالعات روی موش‌ها نشان داده است که چای  کامبوجا  در زمانی به کوتاهی سی روز می‌تواند، تأثیر شگرفی بر میزان دو شاخص بیماری قلبی یعنی کلسترول ال دی ال و اچ دی ال دارد مهم‌تر از همه،  کامبوجا  از اکسیده‌شدن ذرات جلوگیری می‌کند که به‌نظر می‌رسد در ابتلا به بیماری‌های قلبی مؤثر باشد. افرادی که چای سبز می‌نوشند ۳۱ درصد کمتر در خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند که همین نتیجه برای  کامبوجا  هم انتظار می‌رودپس از  کامبوجا  برای سلامت قلب خود استفاده کنید .

 کامبوجا  و کنترل دیابت نوع دو :

۳۰۰ می دانید که امروزه تعداد زیادی از افراد درگیر بیماری دیابت نوع دو هستند . این بیماری حاصل قند خون بالا و مقاوت به انسولین است مطالعه بر روی موش‌های دیابتی نشان داد که  کامبوجا  با کاهش سرعت هضم کربوهیدرات‌ها به کاهش قند خون کمک می‌کند. علاوه‌براین، نوشیدن  کامبوجا  به عملکرد کبد و کلیه‌ها هم کمک کرد.  کامبوجا ی چای سبز احتمالا مفیدتر است، چون خود چای سبز هم خاصیت کاهش قند خون دارد. مطالعه‌ای بر روی تعداد زیادی از افراد  نشان داد که افرادی که چای سبز می‌نوشند ۱۸ درصد کمتر در خطر ابتلا به دیابت هستند.

 کامبوجا  و پیشگیری و درمان سرطان :

می دانید که سرطان بر اثر جهش سلول‌ها و رشد بی‌رویه‌ی آنها به‌وجود می‌آید و یکی از مهم‌ترین عوامل مرگ در جهان است‌. در مطالعات انجام‌شده در شرایط آزمایشگاهی،  کامبوجا  به‌علت غلظت بالای آنتی‌اکسیدان‌ها و پلی‌فنول‌‌ها، از پخش شدن سلول‌های سرطانی جلوگیری کرد. نحوه‌ی عملکرد ضد سرطان پلی‌فنول‌های چای، هنوز کاملا مشخص نیست، اما تصور می‌شود آنها جلوی جهش‌های ژنتیکی و سرطانی شدن سلول‌ها را می‌گیرند و هم‌زمان در نابودی سلول‌هایی که سرطانی شده‌اند هم نقش مثبت دارند . بنابراین جای تعجب نیست، افرادی که بیشتر چای می‌نوشند، کمتر در معرض ابتلا به سرطان‌های مختلف هستند.

 کامبوجا  و پروبیوتیک‌ها :

توجه کنید که برای تهیه‌ی این چای انواع خاصی از باکتری، مخمر و شکر را به چای سبز یا سیاه می‌افزایند و یک هفته یا بیشتر فرصت می‌دهند تا تخمیر شود. حین این فرایند، باکتری‌ها و مخمر‌ها یک حباب قارچی‌شکل روی سطح تشکیل می‌دهند. به‌همین‌دلیل به  کامبوجا  چای قارچ هم گفته می‌شود. این حباب درواقع یک کلنی زنده‌ی هم‌زیستی باکتری و مخمراست و می‌توان از آن برای تخمیر  کامبوجا ی تازه باز استفاده کرد. فرایند تخمیر باعث تولید سرکه و بسیاری مواد اسیدی دیگر می‌شود. همچنین مقدار بسیار کمی الکل و گازهایی که به آن حالت گازدار می‌دهد، تولید می‌شود. بسیاری از باکتری‌های پروبیوتیکی هم حین تخمیر تولید می‌شوند. پروبیوتیک، باکتری‌های مفید را در اختیار دستگاه گوارش قرار می‌دهد. این باکتری‌ها از روش‌های مختلف به سلامتی کمک می‌کنند؛ مثلا در هضم غذا، التهاب و حتی لاغری مؤثرند.

 کامبوجا و خواص چای سبز :

همانطور که بارها اشاره کرده ایم چای سبز یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌های دنیاست، چون حاوی ترکیبات زیستی فعال بسیا‌ری از جمله پلی‌فنول‌هاست که به‌عنوان آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی در بدن عمل می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که نوشیدن مرتب چای سبز باعث کاهش کالری مصرفی، کاهش چربی شکمی، کاهش میزان کلسترول، کنترل قند خون و بسیاری موارد دیگر می‌شود. مطالعات همچنین نشان داده‌اند افرادی که چای سبز می‌نوشند کمتر در خطر ابتلا به سرطان پروستات، سرطان سینه و سرطان روده‌ی بزرگ هستند. چه بهتر انکه این نوشیدنی را در سبد غذایی روزانه ی خود قرار دهید .

 کامبوجا  و آنتی‌اکسیدان‌های مفید برای سلامت بدن ولاغری :

راجع به انتی اکسیدان ها می دانید که  ترکیباتی هستند که با رادیکال‌های آزاد که سلول‌ها را تخریب می‌کنند، مقابله می‌کنند. آنتی اکسیدان موجود در غذاها و نوشیدنی‌ها بسیار مفیدتر از مکمل‌های آنتی‌اکسیدان هستند  کامبوجا ، به‌ویژه اگر از چای سبز تهیه شده باشد، تأثیرات آنتی‌اکسیدانی قوی بر کبد دارد. تحقیقات بر روی موش‌ها نشان می‌دهد که نوشیدن مرتب چای سبز، سمیت کبد را که حاصل از تجزیه‌ی مواد شیمیایی سمی است تا ۷۰ درصد در بعضی موارد کاهش می‌دهد. متأسفانه در این مورد، تحقیقات کافی بر روی انسان انجام نشده است، اما به‌نظر می‌رسد، این موضوع برای درمان بیماری‌های کبدی ارزش تحقیق را داشته باشد.

 کامبوجا وخاصیت میکروب‌کشی :

باید بدانید که یکی از مواد اصلی که حین تخمیر  کامبوجا  تولید می‌شود، استیک اسید است که در سرکه هم وجود دارد. استیک اسید هم مثل پلی فنول در چای می‌تواند میکروارگانیسم‌های مضر بسیاری را از بین ببرد.  کامبوجا  چه از چای سبز و چه از چای سیاه تهیه شده باشد، خاصیت آنتی‌باکتریال قوی دارد و به‌ویژه با باکتری‌ها و مخمرهای بیماری‌زا مقابله می‌کند. تحقیقی بر روی مرغ‌ها نشان داد که  کامبوجا  مشابه آنتی‌بیوتیک‌ها، خاصیت ضدمیکروبی و تحریک‌کنندگی رشد دارد. دانشمندان حتی پیشنهاد کردند، به‌جای آنتی‌بیوتیک و محرک رشد در غذای مرغ‌ها از  کامبوجا  استفاده شود.همانطور که سرکه خاصیت ضد میکروبی دارد  کامبوجا  هم دارد و می تواند بسیار مفید باشد .

چای کمبوجا وسلامت بدن :

 کامبوجا  چایی غنی از پروبیوتیک و دارای ارزش غذایی بالاست. شما خودتان در خانه هم می توانید ان را تهیه کنید اما به روش درست و صحیح ان باید انجام دهید  کامبوجا ی آلوده یا بیش‌ازحد تخمیرشده می‌تواند باعث خطرات جدی برای سلامتی و حتی مرگ شود.  کامبوجا یی که در خانه ساخته شده باشد، می‌تواند تا سه درصد الکل داشته باشد. بهتر است  کامبوجا  را از فروشگاه‌ها تهیه کنید. این محصولات کیفیت خوبی دارند و چون ملزم هستند کمتر از پنج درصد الکل داشته باشند، معمولا بدون الکل قلمداد می‌شوند. با وجود این، تمام ترکیبات درج‌شده را مطالعه کنید و برندهایی با شکر افزوده‌ی بالا نخرید.قبل از مصرف  کامبوجا  اگر بیماری زمینه ای دارید با پزشکتان مشورت کنید زیرا تنها پزشکتان است که وضعیت جسمی شما را کامل می  داند و می تواند بهترین تصمیم را بگیرید پس سر سلامت خود هرگز ریسک نکنید.

اگر از اضافه وزن رنج می بری و می خواهی زود لاغر بشی ولی بدون روش های جراحی اتاق عمل و بیهوشی، کلیک کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =