خوب است که همواره به زبان بدن تان توجه کنید و برخی از نشانه هایی که دریافت می کنید را جدی بگیرید چرا که عواقب عدم برقراری ارتباط و پاسخ به این سیگنال ها می تواند شدید باشد مخصوصا که اگر ان عضوی مانند کلیه باشد پس علائم را جدی بگیرید و مقاله ی مارا کامل بخوانید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

کلیه و آپنه خواب :

وقتی کلیه های شما به درستی کار نمی کنند، بدان معنی است که سموم نمی توانند از طریق ادرار خارج شوند و در خون باقی می مانند. افزایش سطح سموم باعث بی خوابی می شود. به همین دلیل است که وقتی بیخواب هستید، احتمال کاهش عملکرد کلیه را افزایش می دهید .توجه کنید که افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی بیشتر از آپنه خواب رنج می برند . آپنه خواب یک اختلال است که در هنگام خواب باعث ایجاد یک یا چند مکث در نفس می شود. این مکث ها می توانند از چند ثانیه تا یک دقیقه طول بکشد. پس از هر مکث، تنفس طبیعی با یک انفجار بلند شروع می شود.  اگر خروپف شدید دارید باید به پزشک مراجعه کنید .در نظر داشته باشید که افرادی که بیماری مزمن کلیوی دارند، کم خونی وجود دارد. هنگامی که یک فرد 20 تا 50 درصد از عملکرد کلیه را دارد، کم خونی ممکن است شروع به افزایش کند. اگر بطور کافی استراحت می کنید، اما همچنان احساس خستگی، انرژی کم و ضعف عمومی را تجربه می کنید، باید با یک  پزشک مشورت کنید .

کلیه و مشکلات تنفسی و تنگی نفس :

بیماری کلیوی با تنگی نفس در ارتباط است . ابتدا، مایع اضافی در بدن هنگامی که کلیه ها به درستی عمل نمی کنند، در ریه ها حرکت می کنند. دوم اینکه کم خونی بدن شما را از اکسیژن محروم می کند و این موجب تنگی نفس می شود . توجه کنید که دلایل مختلفی برای تنگی نفس از نارسایی کلیه تا آسم و سرطان ریه یا نارسایی قلبی وجود دارد.

کلیه و ایجاد تورم در مچ دست و پا :

اگر کلیه ها خوب کار نکنند ، هیچ مایع اضافی را از بدن حذف نمی کنند. این منجر به احتباس سدیم می شود که باعث ایجاد تورم در مچ پا، پا و دست می شود . تورم قسمت های پایین بدن شما همچنین می تواند علائم بیماری قلبی و کبدی یا مشکلات رحمی را نشان دهد . نارسایی کلیه می تواند باعث ایجاد درد پشتی شود که معمولا عمیق و واقع در زیر قفسه سینه است. این می تواند در جلوی ناحیه کشاله ران یا ران احساس شود. درد پشت و پا می تواند توسط کیست های کلیه ایجاد شود که کیسه های پر شده با مایع پر شده روی کیانسیس هستند و در نتیجه بیماری کلیوی پلی کیستیک هستند .

پف کردن چشمان :

وجود پروتئین در ادرار علامت اولیه این است که  سیستم فیلتر کلیه شما آسیب دیده است  که می تواند باعث پف در اطراف ناحیه چشم شود.  پف در اطراف چشم شما می تواند به این دلیل باشد که کلیه های شما مقدار زیادی از پروتئین را به ادرار منتقل می کنند تا اینکه آن را نگه دارید و آن را در سراسر بدن پخش کنید .

فشار خون بالا :

باید بدانید که سیستم گردش خون و کلیه ها به یکدیگر متکی هستند . کلیه ها دارای نفرون های کوچک هستند که سموم و مایعات اضافی را از خون فیلتر می کنند. اگر رگ های خونی آسیب ببینند، نفرون هایی که خون شما را فیلتر می کنند اکسیژن و مواد مغذی کافی دریافت نمی کنند. به همین دلیل است که فشار خون بالا دومین علت نارسایی کلیه است . یادگیری برای مدیریت فشار خون بالا برای جلوگیری از نارسایی کلیه . اضافه کردن غذاهای حاوی اسید فولیک در تولید گلبول قرمز کمک می کند و می تواند کمک به جلوگیری از کم خونی کند .

مشکلاتی در ادرار :

می دانید که کلیه شما مسئول تولید ادرار و از بین بردن سموم از طریق آن است. تغییرات تکرار، بو ، رنگ و ظاهر ادرار نباید نادیده گرفته شود . انواع مختلفی از تغییرات عبارتند از نیاز به ادرار کردن، به خصوص در طول شب.  بین چهار تا ده بار در روز عادی است . دیدن خون در ادرار کلیه های سالم دفع ادرار از خون را تولید می کنند، اما اگر فیلتر آسیب ببیند، سلول های خونی ممکن است شروع به ادرار کنند . داشتن ادرار کف آلود به خصوص آنهایی که در روز تعداد دفعات زیادی نیاز به ادرار کردن دارند، نشان می دهند که پروتئین ناخواسته در ادرار است .

خشک شدن پوست و خارش مدام

کلیه های سالم با حذف مواد زائد و مایع اضافی از خون کار می کنند و باعث تولید گلبول های قرمز و حفظ مقدار مناسب مواد معدنی بدن می شوند. پوست خارش دار و خشک نشانه شکست کلیه ها برای حفظ تعادل مناسب مواد معدنی و مواد مغذی است که می تواند منجر به بیماری های استخوانی و کلیه شود .همیشه توجه داشته باشید که اگر پوست خشک دارید که مدام می خارد، سعی کنید هیدراتاسیون بیشتری داشته باشید. به یاد داشته باشید قبل از مصرف هر دارویی برای خارش، با دکتر خود مشورت کنید. بعضی از داروها مواد تشکیل دهنده ای دارند که به طور بالقوه می توانند به عملکرد کلیه شما حتی بیشتر آسیب برساند .

بد بو شدن تنفس و طعم بد دهان :

باید آگاه باشید که هنگامی که سموم در خون ایجاد می شود، طعم غذا را تغییر می دهد و طعم فلزی را در دهان شما می گذارد. داشتن تنفس بد علامت دیگری از داشتن بیش از حد بسیاری از سموم و آلودگی در جریان خون است. علاوه بر این، ممکناست شما از خوردن گوشت خودداری کنید و اشتهای خود را به طور کلی از دست بدهید، که می تواند به کاهش وزن ناخوشایند منجر شود . البته دلایل مختلفی وجود دارد که چرا غذا می تواند یک طعم فلزی داشته باشد  به طور معمول، طعم و مزه فلزی در دهان شما باید اگر علت درمان شد از بین برود. اگر طعم فلزی همچنان وجو داشت ، وقت ان شده که با دکترتان تماس بگیرید

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *