فوائد و تاثیرات رژیم کم کربوهیدرات در بدن افراد مختلفReviewed by Mehdi kh on Nov 24Rating: 5.0

دکتر نوکس می گوید: «در طی دو سال رژیم کم کربوهیدرات، وزنش بسیار کم شد و ۴۰ دقیقه از نیم ماراتن و ۲۰ دقیقه از ۱۰ کیلومتر دوی هفتگی اش کمتر شده و سریع تر و راحت تر میدود.» در جایی دیگر می گوید: «خوردن کربوهیدرات ها برای ورزش نه تنها ضروری نیست، بلکه ورزشکار را از نشان دادن توانایی واقعی اش بازمیدارد.» دکتر نوکس به شدت مخالف نظریه ارتباط مصرف چربی با بیماری های قلبی است و می گوید: «چربی بخورید و چربی بسوزانید.» در جایی دیگر می گوید:

رژیم با کربوهیدرات بالا را فراموش کنید، پاستا را فراموش کنید، غلات و گندم و جو را فراموش کنید، میوه را فراموش کنید، پر کردن معده خود با کربوهیدرات ها را فراموش کنید. گوشت بخورید، ماهی بخورید و بالاتر از همه چربی بخورید.»

برای داشتن رژیمی اصولی با متخصصان ما تماس بگیرید.

چرا در رژیم کیوجنیک نمی توان از میوه ها مصرف کرد؟

میوه مقدار زیادی فروکتوز، که همان قند میوه است، دارد. فرقی ندارد که انگور باشد یا توت فرنگی. ممکن است چرخه طبیعت چنین سرنوشتی را برای میوه تعیین کرده باشد، چراکه خاصیت شیرین بودن میوه است که برای حیوانات کشش ایجاد کرده و به پخش شدن هسته و دانه آنها کمک می کند.

می دانیم که خورشید در تولید قند در میوه جات نقش مهمی دارد. در بهار برگ درخت ها رشد می کند. در تابستان درختها انرژی خورشید را ذخیره می کنند تا میوه هایشان رشد کند. اواسط تابستان تا اوایل پاییز زمانی است که حیوانات از میوه ها مصرف می کنند، به خصوص که می دانند زمستان و سرما در راه است و باید تاجایی که می توانند انرژی ذخیره کنند.

پس هر چه میوه بیشتر شیرین باشد، در حیات حیوانات، برای گذر از زمستان، نقش بیشتری دارد. اما بدن انسان با گلوکز آموخته تر است تا فروکتوز. بدن می داند چگونه گلوکز را در عضلات ذخیره کند؛ به همین علت است که به ورزشکاران توصیه می شد که مقدار زیادی کربوهیدرات مصرف می کنند تا عضلاتشان قبل از ورزش پر از ذخیره انرژی باشد.

 فروکتوز عملکردش در بدن متفاوت است

 هیچ راهی وجود ندارد که فروکتوز خودش را به عضلات برساند و تنها جایی که می تواند برود کبد است. درست است که کبد می تواند فروکتوز را به گلوکز تبدیل کند و به عضلات بفرستد، ولی این اتفاق فقط زمانی می افتد که کبد، کمبود گلوکز داشته باشد. اتفاقی که می افتد این است که کبد، فروکتوز را به دو قسمت می کند؛ شش کربن آن به سه کربن قسمت می شود، به نوعی این دو قسمت باز به هم متصل می شوند و گلوکز از فروکتوز درست می شود.

 در یک مطالعه با رادیواکتیو نشان داده شده است که اگر به کبد فقط فروکتوز داده شود، آن را به گلوکز سه کربنی تبدیل می کند و می سوزاند ولی اگر به آن هم فروکتوز و هم گلوکز داده شود به هیچ وجه فروکتوز به گلوکز نمی شکند، بلکه مستقیما به صورت چربی در کبد ذخیره می شود.

پس وقتی ما فروکتوز و گلوکز را باهم می خوریم، تمام فروکتوز به چربی تبدیل و در کبد ذخیره می شود. در سال ۲۰۰۸ تیمی از محققین با رهبری دکتر لئورا اچ. تتری بر روی بیماری های کبد تحقيقات دقیق و کنترل شده ای را انجام دادند.

 در این تحقیقات موش های آزمایشگاهی را به مدت چهار ماه با مخلوطی از فروکتوز و گلوکز تغذیه کردند و از کبد آنها عکس برداری کردند. معمولا کبد تیره و سفت است، ولی از همان هفته های اول کبد موش ها شروع به جمع آوری چربی کرد و نقاط سفید چربی در کبد بزرگتر و بیشتر شد. بعد از چند ماه، کبد موشها سفید و دچار بیماری کبد چرب شدند. نتیجه این آزمایش این است که اگر به مدت چند ماه همراه غذا میوه مصرف کنید حتما کبد چرب خواهید داشت.

کلسترول و و تری گلیسیرید

تحقیقات دکتر کن سیکاریس، پاتولوژیست استرالیایی از دانشگاه ملبورن،در زمینه کلسترول و تأثیر میوه بر روی کبد نشان میدهد کلسترول و تری گلیسیرید در خون با خوردن مستقیم چربی بالا نمی رود، بلکه زمانی که بدن به خاطر خوردن میوه مقدار زیادی چربی در کبد ذخیره کرده است، تری گلیسیرید در خون بالا می رود. او که خود سال هاست رژیم کیوجنیک دارد، نقش میوه بر روی بالا رفتن کلسترول را بیشتر از نقش چربی می داند.

مطالعات او نشان میدهد که اگر بدن به مدت چند ماه میوه مصرف کند، حتما دارای کبد چرب می شود. دکتر کن سیکاریس می گوید: «کبد فروکتوز را به چربی تبدیل و در خود ذخیره می کند، ولی این ذخیره کردن محدودیت دارد؛ وقتی ظرفیت کبد پر شد، مجبور می شود که چربی های اضافه را به جایی دیگر بفرستد.» او توضیح میدهد: «وقتی با خوردن غذا گلوکز ساخته می شود، بدن مدام در حال ترشح انسولین است تا میزان این گلوکز یا قند را در خون کنترل کند. در بیماری دیابت نوع اول این سیستم دفاعی بدن است که سلول های انسولین ساز را خود از بین می برد.

 در بیماری دیابت نوع دوم، که نوع دیابتی است که افراد چاق می گیرند

 سلول های انسولین ساز از بین نمی روند، بلکه چنان کهنه و فرسوده شده اند که به صورت زباله در می آیند و ناقص کار می کنند.» و ادامه می دهد: «پس شرایط چنین است که کبد مملو از چربی است، انسولین به اندازه کافی وجود ندارد، و چربی نیز باید جایی برود. در چنین شرایطی یکی از اتفاقاتی که می افتد این است که چربی به بافت های غیرچرب هم فرستاده می شود. پس همه جای بدن شروع به جمع آوری چربی می کند؛ دست و پاها، گردن، صورت و به خصوص بافت های نزدیک کبد و قسمت میانی بدن شروع به جمع آوری چربی می کنند.

اتفاق دیگری که می افتد این است که کبد چربی را به داخل خون نیز می فرستد و خون پر از چربی و تری گلیسیرید می شود. و چربی در خون مسئول گرفتن رگ قلب است، البته اگر ساده توضیح داده شود.» در سال ۲۰۰۹ نتیجه آزمایش هایی که بر روی انسان انجام شده است در جی کلین اینوست» چاپ شد که مطالب ذکر شده را تأیید می کند. در این آزمایش ها به گروهی از افراد به مدت دو ماه گلوکز خالص داده شد، ولی تست های خون آنها نشانی از بالا رفتن مقدار تری گلیسیرید نداشت و تغییری نکرد.

و به گروه دوم مخلوطی از فروکتوز و گلوکز داده شد؛ چربی خون آنها در طی دو ماه بالاتر رفته و تقریبا دو برابر شد. وقتی فروکتوز از تغذیه افراد گروه دوم حذف شد، چربی خون آنها به حالت اول برگشته و کم شد.

 دکتر کن سیکاریس می گوید: «در گذشته به ما گفته شده است که خوردن غذاهای چرب و حاوی کلسترول است که چربی را در خون بالا می برد، ولی امروز می دانیم که این اشتباه است. در حقیقت فروکتوز، یعنی قند میوه، در کبد تبدیل به چربی می شود، کبد مجبور به فرستادن چربی به بیرون از خود می شود، و آن را به شکل ذراتی که آن را کلسترول وی ال دی ال می نامیم، به داخل خون می فرستد که همان تری گلیسیرید در خون است.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 6 =