آیا در رژیم كيتوجنیک آب و عضلات بدن از بین می رود؟Reviewed by Mehdi kh on Nov 15Rating: 5.0

علت آنکه مردم تصور می کنند در رژیم کم کربوهیدرات این عضله و آب بدن است که از بین می رود و نه چربی، ریشه در تحقیقات سی سال پیش دارد که کامل نبوده اند، هم از جهت نبودن وسایل دقیق و مدرن امروزی، مانند وزنه های آزمایشگاهی دقیق و تخصصی و هم از جهت نداشتن وسایل آزمایشگاهی تکنیکی که در سال های اخیر به کار می رود. امروزه تحقیقات بر روی رژیم کیوجنیک که توسط دانشمندان تغذیه در سطح دانشگاههای معتبر انجام می شود، ثابت کرده است که نظریه مذکور صحیح نبوده است.

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام با متخصصان ما تماس بگیرید.

 در حقیقت تحقیقات روی کسانی که رژیم کی توجنیک دارند به دقت و وضوح ثابت کرده است که وقتی بدن وارد مرحله کیتو – سازگاری می شود، به معنای واقعی از چربی های ذخیره بدن برای ایجاد انرژی استفاده می کند و آنها را می سوزاند.

افسانه از دست دادن آب و عضلات بدن نتیجه تحقیقات بسیار ساده و کوتاه مدت در سال ۱۹۷۶ بوده است که روی کسانی انجام شده است که هنوز وارد مرحله کیتو – سازگاری نشده بودند. دکتر تئودور ونيتلای، از دانشگاه کلمبيا، این تحقیق را انجام داد که قبلا با دکتر اتکینز و فرضیه او مخالفت خود را نشان داده بود.

در این تحقیق که محدود به ده روز بوده است، دکتر ونيتلای به دو گروه بیمار بسیار چاق’ رژیم کم چرب و کم کربوهیدرات با ۱ / ۵ گرم نمک میدهد که احتمالا باعث می شده افراد بی حال، گیج و بی انرژی شوند. هر دو گروه با کمی تفاوت’ وزنشان کم می شود و آزمایش ها با وسایل محدودی که داشتند، نشان می دهند که در از دست رفتن آب بدن و عضلات هر دو گروه تفاوت بسیار کم است و گروه کم کربوهیدرات با تفاوت چند درصد آب بیشتری از دست داده بودند.

دکتر تئودور در مجله بسیار معتبر دانشگاه کلمبيا

 در رژیم کم کربوهیدرات آب بیشتری از دست می رود. این تحقیق با توجه به نکاتی که بالاتر ذکر شد، آشکارا مغرضانه و به غلط نتیجه گیری شده است. در مقالات پزشکی آن دوره، نتیجه گیری دکتر ونيتلای، بدون ذکر کردن تفاوت بسیار کم دو گروه، نزدیک به ۱۲۰ بار آورده شده است. آزمایش های مشابه دیگری انجام شد که ثابت می کرد این نتیجه گیری مغرضانه است.

 دکتر جان هوفر، استاد دانشگاه مک گیل در کانادا

در سال ۱۹۸۴ ثابت می کند در رژیم کم کربوهیدرات، همان قدر که آب بدن از دست می رود، چربی نیز از بدن کم می شود. با وجود روشن شدن حقیقت، هنوز این افسانه که در رژیم کم کربوهیدرات آب بدن است که از بین می رود و نه چربی، در اذهان عموم باقی مانده است. . تحقیقات جف ولک و استفن فینی نیز نشان میدهد که در مرحله قبل از کیتو – سازگاری درست است که مقدار زیادی آب از دست می رود، ولی، هم زمان، همان مقدار هم بدن چربی می سوزاند. این است که اگر در دو هفته اول ۵ کیلو از وزن کم می شود، ۲/ ۵ کیلوی آن آب، و ۲/ ۵ کیلوی آن چربی است. این تحقیقات نشان میدهد که اگر رژیم کیتوجنیک تا ۲۰  هفته حفظ شود، فرد قادر خواهد بود که هفته ای ۵/ ۲ پوند در هفته از وزن خود را کم کند، بدون از دست دادن عضلات، و با مصرف کافی نمک احساس سرگیجه و بی حالی هم نخواهد داشت.

این فرد بعد از ۲۰ هفته حدود ۲۰ کیلو وزن کم می کند که مستقیم از وزن چربی های ذخیره شده بدن اوست. علت آنکه چطور چنین نتیجه ای از ۲۰ هفته رژیم به دست می آید، به یک سری فاکتورهایی که اصطلاحا به آن «فرمول صحیح رژیم کی توجنیک» گفته می شود، برمی گردد که در طی این کتاب این فاکتورها توضیح داده می شود.

 آیا آنفولانزای کیتوجنیک نگران کننده است؟

در ابتدای شروع رژیم کیوجنیک ممکن است بعضی افراد هنگام صبح دچار سردرد و کمی سرگیجه شوند. بعضی گزارش کرده اند که در دو هفته اول توانایی تمرکز همیشگی را ندارند، بعضی کم خواب و بعضی دچار به هم ریختگی معده می شوند.

 اصطلاحا به داشتن این علائم آنفولانزای کیتوجنیک می گویند که خوشبختانه جای نگرانی نیست و با مقدار کمی تنظیمات در رژیم، و کیتو – سازگاری تمام علائم آن از بین می رود و به خصوص تمرکز فکری از قبل نیز بیشتر می شود.

در بیشتر مواقع با مصرف نمک بیشتر علائم بالا از بین می رود. البته اشاره به نمک خوب است و نه نمک آشپزخانه. بنابر نظر دکتر تغذیه باربارا اونیل، از مرکز سلامتی میستی مانتن در استرالیا، از جمله نمک هایی که دارای املاح و مواد معدنی غنی هستند، یکی نمک خاکستری و نمناک دریای کلتیک و دیگری نمک صورتی رنگ هیمالیا است.

و اضافه می کند: «نمک کلتیک دارای بیش از ۷۰ نوع مواد معدنی ست که نقش حیاتی در جذب ویتامین ها و هضم آنها دارند. این ممکن است به نظر احمقانه برسد، درحالی که بسیاری از متخصصین همیشه گفته اند که نمک کمتری مصرف کنید که البته در مورد نمک آشپزخانه تا حدی این سفارش صحیح است.» در حقیقت این متخصصین همان ها هستند که می گویند کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید، سلامت تر زندگی کنید.

چیزی که باید بدانید این است که بدن از زمانی که کیتو – سازگار می شود، عملکرد متفاوتی نسبت به نمک دارد. در دو هفته اول شروع رژیم کیتوجنیک کلیه ها به جای نگه داشتن نمک آن را به سرعت همراه ادرار از بدن بیرون می فرستند.

این مقدار زیاد از دست دادن املاح و نمک بدن توضیح خوبی است که چرا افراد در دو هفته اول رژیم کیتوجنیک به سرعت وزن کم می کنند که بیشتر آن از چربی های ذخیره است. نمک برای حیات انسان بسیار ضروری است. انسان های اولیه نیاز نداشتند که شیمی بدانند تا از اهمیت نمک برای سلامتی آگاه شوند. شکارچیان، شکارها و دام ها در اطراف جاهایی که نمک وجود داشته، رابطه شان شکل گرفته است. اینها همه نشانه اهمیت نمک برای سلامتی است. اگر نمک بدن کم شود سرگیجه، کوفتگی، سردرد، و حواس پرتی ایجاد می شود. آن ها میدانستند که اگر از این چشمه بنوشند، به مرور احساس سرگیجه می کنند و اگر از آن یکی آب بنوشند، احساس می کردند حالشان خوب است.

اسکیموهای شمال کانادا می دانستند که کدام برف را برای نوشیدن آب کنند و کدام برف را برای پختن گوشت، میدانستند آب دریا نمکش را در طی زمان از دست میدهد و یخ تازه نمک دارد، ولی برف تازه هیچ نمک ندارد و می دانستند یخ قدیمتر آب دریا بهترین اندازه نمک را دارد.

شکارچیان خشکی شکار خود را دنبال می کردند که جای چشمه های املاح و نمکدار را یاد بگیرند. این آبها ستایش می شدند. برای غذا درست کردن از آنها استفاده می کردند و بعضی یاد گرفتند که آن را خشک کنند. ولی خون منبع نمک برای بسیاری از ملت ها بوده است. خون را از حیوان تازه کشته شده می گرفتند و از معده خالی شده برای ذخیره آن استفاده می کردند تا برای نوشیدن از آن استفاده کنند.

 احتمالا نمیدانستند که یک لیتر خون ۲ گرم نمک دارد و ۵۰۰ میلی لیتر آن عوارض کمبود نمک را از بین می برد، ولی می دانستند که وقتی از آن مصرف می کنند، سرحال تر و هوشیارتر هستند. در میان مردم ماسایی، در وسط سرزمین گرم کنیا و تانزانیا، مصرف خون همراه با گوشت یا شیر با فرهنگشان آمیخته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =