درواقع گروه زنان با مصرف مواد نشاسته ای با فیبر بالا، میوه، سبزی ها و مصرف کم چربی از ابتلا به بیماری ها، در مقایسه با گروه زنانی که رژیم غذایی معمولی داشتند، تفاوتی نشان ندادند.

ولی به علت حمایت های سیاسی و اقتصادی پشت صحنه از این تحقیقات، توسط کسانی که مصرف بالای کربوهیدرات ذی نفعشان می کرد، درنتیجه آزمایش ها دست برده شد؛ رژیم غذایی کم چرب بار دیگر تأیید شد، چرا که در اصل این تحقیقات پرهزینه شروع شد تا نظریه از پیش تعیین و حمایت شده رژیم کم چرب را قانونی تر کند.

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام با متخصصان ما تماس بگیرید.

هنوز هم، ده سال بعد از نتیجه سازمان پیشگامان سلامت زنان و تحقیق آنها، کمیته راهنمای تغذیه آمریکا استفاده محدود از کربوهیدرات ها را خطرناک اعلام می کند. این کمیته که اعضاء اصلی سیزده نفره آن را همان فیلیپ هندلر که قبلا به مدت دوازده سال آن را مدیریت می کرده است، اعلام کرده اند که هر نفر در روز می تواند ۱۳۰ گرم کربوهیدرات مصرف کند و کمیته راهنمای تغذیه آمریکا هم این رقم را پذیرفته است.

به عبارت روشن تر ۱۳۰ گرم کربوهیدرات ٪۴۵ کالری روزانه هر فرد می شود که طبق نظریه این دپارتمان مصرف کمتر از این مقدار برای افراد خطرناک است.

در این راهنما آمده است: «کربوهیدرات ها، شکر و نشاسته، انرژی لازم برای سلول های بدن را، به خصوص برای مغز که ارگانیست که حیاتش وابسته به کربوهیدرات هاست، تأمین می کند.» آنچه در این مقوله قابل بحث است، این است که برخلاف فیزیکدان ها و دانشمندانی که این راهنما را نوشته اند، می دانیم که فعالیت و حیات مغز فقط وابسته به کربوهیدرات ها نیست.

زندگی بدون کربوهیدرات

جف ولک در کتاب «هنر و دانش بدون کربوهیدرات زیستن» نیز اشاره می کند، زمانی که فرد کمتر از ۵۰ گرم کربوهیدرات در روز مصرف کند، بدنش وارد مرحله کیتو – سازگاری می شود. بعد از چند هفته که بدن در مرحله کیتو – سازگاری می ماند، سرم کیتون چندین برابر می شود و به یک تا سه میلی مولار در خون می رسد. پس مغز انسان فقط برای سوخت به گلوکز وابسته نیست و درصورتی که کیتون بدن به بالای یک میلی مولار برسد، مغز این مقدار را برای سوخت استفاده می کند و باقی نیازش را از گلوکز می گیرد.

اگر کیتون بیشتری توسط کبد تولید شود و گلوکز در بدن نباشد، مغز به راحتی همه نیازش را از کیتون می گیرد و تا زمانی که مصرف کربوهیدرات روزانه یک فرد زیر ۵۰ گرم باقی بماند، کیتون سوخت مغز باقی می ماند. این حقیقت علمی ثابت شده است و تمام پزشکان آن را می دانند، پس اینکه چرا کمیته های مذبور می گویند مغز برای سوخت به گلوکز وابسته است، مشخص نیست و قطعا عقیدهای اشتباه است.

مصرف کربوهیدرات کم،خطرناک است؟

برای گمراه کردن ذهن مردم از واقعیت. مورد بعدی که راهنمای تغذیه آمریکا اعلام کرده است این است که مصرف کم کربوهیدرات ممکن است خطرناک باشد که این بیانیه به تحقیقی برمی گردد که در دانشگاه هاروارد انجام شده است.

بدین صورت که به مدت ۲۶ سال تغذیه پرستارها و پزشکان تغذیه را تحت نظر گرفتند. این افراد را بسته به میزان مصرف کربوهیدرات به چندین گروه تقسیم کردند. نتیجه را این طور اعلام کردند که مرگ و میر در افرادی که کربوهیدرات کمتری مصرف کردند، بیشتر بوده است.

نکاتی که باید در نتیجه این تحقیقات در نظر گرفت مقدار مصرف کربوهیدرات گروه کم کربوهیدرات ۳۸۶، یعنی حدود ۱۸۰ گرم کربوهیدرات در روز بوده است.

این مقدار همان طور که میدانیم، باعث ایجاد کیتون تغذیه ای نمی شود. برای تولید کیتون فرد باید زیر ۵۰ گرم کربوهیدرات مصرف کند. ۱۸۰ گرم کربوهیدرات بالای دو هزار کالری ست که بسیار بالاتر از مقداری است که بتوان گفت این عده در گروه رژیم کم کربوهیدرات بوده اند.

نکته دوم آن است که در شرایطی که هیچ گروهی در این تحقیق در مرحله کیتو – سازگاری نبوده، که کلید رژیم کیوجنیک است، و درحالی که تفاوت تعداد مرگ و میر بین دو گروه بسیار کم و فقط ۲۰٪ بوده است، با این حال نتیجه تحقیق را چنین اعلام کردند که رژیم کم کربوهیدرات، همراه با چربی حیوانی، احتمالا خطرناک است.

مهمتر از دو نکته ای که در نتیجه تحقیقات دانشگاه هاروارد خدشه ایجاد می کند، این است که در میان گروه کم کربوهیدرات، همزمان، تعدادی از پرستارها تحت نظر هورمون تراپی که در سال های ۱۹۹۰ گفته می شد باعث جلوگیری از حملات قلبی می شود، نیز بودند.

هورمونتراپی

در اصل آنالیزهای کمیته پیشگامان سلامت زنان بود که کشف و ثابت کرد که هورمون تراپی باعث سکته قلبی و باعث ایجاد بعضی از سرطان ها در زنان می شود، و همان محققینی که در دبلیواچ ای این آنالیزها را انجام دادند، در این گروه نیز تحقیق می کردند.

چطور است که آن را در تحقیقاتشان در تعداد مرگ و میر در گروه کم کربوهیدرات که هورمون تراپی نیز می شدند، بیان نکردند.

نکته دیگر این است که معمولا کمیته تحقیقاتی باید از میان صدها دانشمند و پزشک با سیستم انتخاب تصادفی» انتخاب شوند، ولی متأسفانه در تحقیقات بالا این سیستم رعایت نشده است و کمیته مذبور از قبل انتخاب شده بودند به گونه ای که با عملکرد کمیته همخوان باشند. مهم تر آنکه تمام اعضای اصلی و رهبران این تحقیق را افرادی تشکیل میدادند که نفوذ زیادی در میان کسانی که هزینه ها و کمک های مالی را اعطا می کردند، داشتند: افرادی که به پزشکان و محققینی که کمی کمتر شناخته شده بودند، حتی اجازه رد شدن از کنارشان را نمی دادند.

دلایل اقتصادی رژیم کم کربوهیدرات

با یک مقایسه ساده دیده میشود که تغذیه انسان های شکارچی و دامدار اولیه برای هزارها سال تغذیه کم کربوهیدرات و سلامتی بوده است، ولی با تغذیه ای که از سال ۱۹۷۰ تبلیغ شده است، آغاز آمار بالای بیماری های قند، چاقی مفرط و بیماری های ناشی از آن ها را می بینیم.

به خوبی دیده می شود پشت رژیم کم چرب دلایل اقتصادی قوی ای وجود دارد که قادر است علم و آزمایش ها را دست کاری و عوض کند و به علت های اقتصادی و سود مالی است که دیدگاه آنسل کیز پیشرو شده است.

جف ولک می گوید: «خوشبختانه تمام تلاشی که علیه دکتر رابرت اتکینز، مایک و مری دن ایدس و یا ریچارد کی. برنستاین تابه حال اعمال کرده اند، بی تأثیر بوده و کم کم طرفداران رژیم کم کربوهیدرات در حال پا گرفتن و رشد هستند و بر تعداد آنها افزوده می شود. چه این تغییرات در طی دو سال آینده انجام شود و یا در طی ده سال آینده، به هرحال جای امید است که رژیم کیوجنیک یکی از راه ها و شیوه های پذیرفته شده درمانی برای علاج بسیاری از بیماری ها و از جمله دیابت و چاقی مفرط در دنیا شود.»

برای دریافت رژیم با متخصصان ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 2 =