میان وعده هایی که در رژیم کتوژنیک می توانید مصرف کنیدReviewed by Mehdi kh on Jul 4Rating: 5.0

تقریبا همه ی ما فقط به خوردن وعده ها ی اصلی اکتفا نمی کنیم و در طول روز میان وعده هم مصرف می کنیم و همین مصرف این میان وعده ها خود می تواند عامل چاقی باشد اگر رژیم کتوژنیک را رعایت می کنید باید میان وعده های مشخصی مصرف کنید. در این مقاله چند میان وعده که مناسب مصرف در رژیم کتوژنیک است را به شما معرفی می کنیم .

برای رسیدن به تناسب اندام با ماتماس بگیرید.

میان وعده های مخصوص رژیم کتوژنیک :

از مغزها استفاده کنید .مصرف مغزها راهی آسان برای جذب مقدار کافی پروتئین است. اگر می خواهید کمی شیرینی هم به مخلوط خود اضافه کنید می توانید از میوه های خشک استفاده کنید. خوب است بدانیدکه بادام و پسته، هر دو از دیگر مغزهایی هستند که  پروتئین بیشتری دارند. تخم کدو هم از مغزهایی است که می تواند بسیار مفید باشد همانطور که خود کدو بسیار مفید است  دانه های کدو وقتی شسته، خشک و خوب بو داده شوند، یک میان وعده ی سالم را می سازند. می دانید که تخم کدو حاوی پروتئین است که آن را به یک میان وعده ی قبل از ورزش کامل تبدیل کرده است. پس مصرف این مغزه ها را فراموش نکنید .

برای میان وعده می توانید از میوه ی مورد علاقه اتان  به همراه پنیر استفاده کنید نصف فنجان پنیر را روی یک دوم فنجان از میوه ی مورد نظرتان را  بریزید از هر میوه ای می توانید استفاده کنید اگر موز یا سیب و انگور باشد که چه بهتر ولی خوردن این میوه ها با پنیر می تواند شما رابرای مدتی سیر نگه دارد و برای کسانی که رژیم کتوژنیک را رعایت می کنند عالی است .  پنیر بسیار مناسب میان وعده های رژیم کتوژنیک است  چند قطعه از پنیر مورد علاقه خود را در بشقاب بگذارید و به همراه دو قطعه نان سبوس دار میل کنید. با این کار پروتئین و فیبر را با هم دریافت می کنید که هم خوب سیرتان می کند و هم برای مدت زمان زیادی انرژی خواهید داشت. 

خوب است بدانید که تخم مرغ یکی از غذاهایی است که به عنوان میان وعده در رژیم کتوژنیک بسیار عالی است .البتهکه  تخم مرغ ها بهترین منبع برای جذب پروتئین سالم هستند. می توانید اول هفته برای خود چندین تخم مرغ را آب پز کنید و پوستشان را بکنید و در یخچال نگه دارید، سپس هر زمان که خواستید یک میان وعده ی سریع و آماده استفاده کنید می توانید سری به یخچال بزنید. می توانید تخم مرغ را از وسط نصف کنید و با مقداری نان ترجیحا سبوس دار میل کنید  سعی کنید یک عدد تخم مرغ مصرف کنید می توانید با تخم مرغ پنکیک درست کنید اینگونه کهنصف فنجان بلغور جو، یک دوم فنجان پنیر محلی کم چرب، یک هشتم قاشق چای خوری پودر خمیر مایه و یک دوم قاشق چای خوری پودر وانیل را با هم مخلوط کنید. و در ماهی تابه ای که از قبل گرم کردید بپزید ( روی حرارت متوسط رو به پایین ) تا زمانی که در مخلوط حباب ببینید، سپس باز هم اجازه دهید بپزد. حالا پن کیک آماده است می توانید آن را با رویه ی موز یا توت نیز میل کنید. 

می توانید کرفس بخورید برای خوش طعم کردن ان می توانید ان را با کره ی بادام زمینی مصرف کنید .چند قطعه کرفس را با یک قاشق کره بادام زمینی پوشش دهید، و روی آن بادام یا کشمش بگذارید. اگر کرفس دوست ندارید می توانید یک سیب را به چهار قسمت تقسیم کنید و روی آن این کار را انجام دهید. 

یک شیرینی با بیس بلغور که خود می توانید تهیه کنید . ابتدا  در یک ظرف مخصوص مایکروفر یا لیوان، یک چهارم بلغور جو، یک قاشق چای خوری شکر قهوه ای، یک قاشق غذا خوری آرد ( به انتخاب خودتان )، یک عدد سفیده تخم مرغ، یک چهارم قاشق چای خوری پودر وانیل، یک چهارم فنجان پودر خمیرمایه یک قاشق چای خوری دارچین، و یک قاشق غذا خوری کشمش بریزید و مخلوط کنید. مخلوط را کف کاسه بریزید و داخل مایکروفر روی بالاترین درجه بپزید. سپس اجازه دهید خنک شود از کاسه جدایش کنید و نوش جان کنید و یادتان باشد هرگز زیاده روی نکنید

یک لیوان شیر به همراه کاکا ئو یا شکلات می تواندیک میان وعده ی خوب برای شما که رژیم کتوژنیک دارید باشد .همانطور که می دانید  شیر به همراه شکلات یک وعده غنی از پروتئین با کیفیت است می توانید به راحتی یک بطری حاوی شیر شکلات را در ساک ورزشی خود قرار دهید و پس از تمرین از آن لذت ببرید. فقط سعی کنید نوع کم شکر آن را پیدا کنید. 

عدسی  یک میان وعده ی عالی است . عدس سرشار از پروتئین است و برای میان وعده بسیار مناسب است . یک ظرف عدس خالی پیشنهاد ما نیست . عدس یک وعده سرشار از پروتئین است. یک فنجان عدس بیست ودو گرم پروتئین دارد. می توانید مقداری عدس را روی سالاد بریزید و از آن لذت ببرید. سبزیجات حجم میان وعده را بالا می برد و خوب سیرتان می کند. عدس برای کسانی که رژیم کتوژینک را رعایت می کنند عالی است .

ماست یخ زده با میوه می تواند یک میان وعده ی فرش باشد . نصف  فنجان ماست چکیده یک دوم فنجان توت یا میوه ی دلخواه خود به همراه یک قاشق غذا خوری بادام بو داده ی خرد شده بگذارید یخ ببند و به جای بستنی از ان استفاده کنید  و از طعم آن لذت ببرید. یک میان وعده ی ساده و حاوی مقادیر بالایی مواد مغذی. 

محققان بر این عقیده هستند که پروتئین دریافتی در طول روز نباید فقط از یک یا دو منبع باشد و باید با استفاده از غذاهای متنوع آن را تامین کرد. چه گیاه خوار باشید یا هر چیز دیگر می توانید از میان غذاهای متعددی پروتئین دریافت کنید تا به عضله سازی خود کمک کرده باشید. در رژیم کتوژنیک می توانید از میان وعده های نام برده مصرف کنید و هم مناسب رژیمی است که دنبال می کنید و هم با سرعت بیشتری می توانید وزن کم کنید و رژیمتان را به نتیجه ی مطلوب برسانید  .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =