رژیم کم کربوهیدرات چگونه به بیماران سرطانی کمک می کند؟Reviewed by Mehdi kh on Dec 15Rating: 5.0

قبل از آنکه سندروم متابولیک اتفاق بیفتد، پزشکان آگاه شروع به مداوا و اخطار به بیمار می کنند؛ یعنی قبل از بالا رفتن قند خون و انسولین، قبل از بالا رفتن سرم تری گلیسیرید و پایین آمدن اچ دی ال و قبل از آنکه چربی ذخیره در قسمت میانی بدن بیمار بیشتر شود. مطالعات درمانی بر روی این بیماران نشان داده است که پایین آوردن مصرف کربوهیدرات تا ۲۰ گرم در روز به میزان قابل توجهی در بهبود بیماران تأثیر داشته است و فقط چند هفته ادامه دادن به رژیم کیتوجنیک باعث شده است که بیماران تزریق انسولین و خوردن داروهای قند را بسیار کمتر کنند و حتی کاملا کنار بگذرانند.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید.

رژیم کم کربوهیدرات چگونه به بیماران سرطانی کمک می کند؟

دکتر دامینیک دآگوستینو، از دانشگاه فلوریدا در آمریکا، از پیشگامان درمان سرطان و ام اس با روش تغذیه کیتوجنیک و رژیم روزه است. او در کنفرانسی می گوید:

«رژیم کیتوجنیک سلول سرطانی را، که رشدش وابسته به گلوکز و قند است، گرسنگی می دهد و آن را می کشد.»

او در جای دیگر توضیح می دهد:

«سلول های سرطانی از راه های مختلف و برخلاف جهت سلول های طبیعی و سالم بدن عمل می کنند. یکی از خاص ترین این تفاوت ها به گیرنده های انسولین ارتباط دارد. در حقیقت این سلول ها، ده برابر بیشتر از سلول های سالم در سطح خود گیرنده های انسولینی دارند.

این گیرندگی بالا این امتیاز را به آنها می دهد که خودشان را سر راه گلوکز و مواد مغذی که از جریان خون می گذرد، قرار بدهند و به مقدار زیاد از آن ها تغذیه کنند. وقتی فرد به تغذیه با گلوکز، به عنوان اولین منبع تأمین انرژی، ادامه میدهد، سلول های سرطانی پیوسته رشد می کنند و در بدن پخش می شوند. پس نباید غافلگیر شد اگر دیده می شود که بالاترین میزان مرگ ومیر از سرطان مابین کسانی است که بالاترین میزان قند خون را داشته اند.»

دکتر اوتو واربرگ از محققان برجسته بیولوژیک سلولی در آلمان که در سال ۱۹۳۱ به علت کشف

«مکانیسم آنزیم» برنده جایزه نوبل شد، کشف کرده است که سلول سرطانی با تخمير گلوکز رشد می کند و اگر گلوکز در بدن نباشد، سلول سرطانی تغذیه نمی شود، و درنتیجه می میرد. دکتر اوتو واربرگ اشاره می کند: «سرطان به دلایل بی شماری به وجود می آید، ولی همه آنها در یک دلیل اولیه مشترک هستند و خلاصه آن به سادگی این است که سلول هایی که با قند تخمیر  شده اند، شروع به تنفس با اکسیژن کرده و به شکل سلول های سرطانی رشد می کنند.»

دکتر توماس سیفرید

 از دیگر محققان سرطان نیز بعد از او کشف کرد سلول های سرطانی از تخمیر کردن آمینواسید گلوتمین سوخت می گیرند. کربوهیدرات ها به گلوکز شکسته می شوند و سلول سرطانی را اکسیژن رسانی و تغذیه می کنند. او در کتاب خود می گوید: «سرطان یک بیماری متابولیکی است و با روش متابولیکی نیز از بین می رود. باحذف کردن کربوهیدرات از رژیم غذایی، بدن قادر است سلول سرطانی را گرسنگی داده و با نرسیدن اکسیژن و نداشتن انرژی، سلول سرطانی کشته می شود.» در جای دیگر می گوید:

«رژیم کیتوجنیک با مصرف بسیار پایین کربوهیدرات به شکل قابل توجهی برای بسیاری از سرطان ها مانند دارو عمل می کند. وقتی می توان با رژیم کیوجنیک همان نتیجه ای که از دارو حاصل می شود را گرفت، چرا باید هزینه و عوارض جانبی وخیم داروهای سرطان را تحمل کرد.»

دکتر پیتر آتیا، از بیمارستان جان هاپکینز آمریکا در سخنرانی خود در ای اچ ام سی  می گوید:

«سلول های سرطانی دارای میتوکندریال تخریب شده اند و قادر نیستند از تنفس هوا انرژی به وجود بیاورند. همچنین نمی توانند برای تولید انرژی اسیدهای چرب را متابولیسم کنند. به همین دلیل سلول های سرطانی ای که در محیطهای بی اکسیژن قادر به رشد و تکثیر نیستند، گلوکز و آمینواسیدها را برای انرژی می سوزانند. محدود کردن گلوکز و آمینواسید گلوتمین برای گرسنگی دادن به سلول های سرطانی از ضروریات است.»

در یک تحقیق بر روی دو زن با تومور سرطانی، در دانشگاه بیمارستان کلیولند آمریکا، که به مدت هشت هفته تحت رژیم کیتوجنیک قرار داشتند، گزارش شده است: «در طی هفت روز اول شروع رژیم کیتو جینک، گلوکز خون بیماران پایین آمد تا به کمترین مقدار رسید و کیتون در خون بالا رفت.

با گرفتن اسکن از هر دو بیمار، مقدار گلوکز در اطراف تومورها ۲۱/۸ ٪کمتر نشان داد. در هفته های بعد، یکی از بیماران به شکل قابل توجهی حال عمومی بهتری پیدا کرد. این بیمارتا دوازده ماه به رژیم کیتوجنیک ادامه داد، و پیشرفت سرطان به طور کامل قطع شد »

از دیگر راه کارهای اساسی برای جلوگیری از ایجاد سرطان و یا کم کردن علائم آن همراه کردن رژیم کیوجنیک با رژیم روزه متناوب است. در این رژیم بین دو وعده غذا فاصله زیادی انداخته می شود و جز آب هیچ نوع انرژی ای وارد بدن نمی شود. روزه تولید کیتون توسط کبد را بالاتر می برد و درنتیجه سلول های سرطانی را بیشتر گرسنگی داده و زودتر از بین می برد.

دامینیک داگوستینو در این مورد می گوید:

«در زندگی مدرن امروزی، تنقلات و وعده های غذایی گاه به بیش از پنج بار در روز می رسد. همزمان که انرژی بدن به طور پیوسته با مواد غذایی تأمین می شود، قند خون و انسولین نیز به طور پیوسته بالا می ماند، درنتیجه منبع سوختی موردنیاز برای سلول های سرطانی و رشد آنها یک تغذیه پیوسته و بلاانقطاع می شود.

در روش روزه فرد فقط در مدت زمان بین ۴ تا ۸ ساعت در روز غذا می خورد و ۱۲ تا ۱۶ ساعت هیچ چیز جز آب نمی خورد. روزه ۲۰ ساعته روزهای ست که فقط بین ساعت های سه تا هفت بعدازظهر در روز غذا خورده می شود. منظم اجرا کردن این برنامه غذایی به بدن فرصت می دهد تا کیتون کافی تولید کند و پیوسته از آن به جای گلوکز به تمام سلول های بدن سوخت برساند. روزه ۲۰ ساعته برای فردی که به سرطان مبتلا شده است، بسیار مؤثر است، ولی می توان آن را چند روز در هفته با روزه ۱۶ یا ۱۸ ساعته همراه کرد.»

تغذیه ای که پروتئین بالا دارد نیز قادر است سلول های سرطانی را تغذیه کند. بر روی استفاده به اندازه و کم پروتئین در رژیم کیتوجنیک، برای ضعیف کردن سلول های سرطانی بسیار تأکید می شود. رژیمی که دارای چربی زیاد، یعنی حدود ۷۵۷ از ۱۰۰ غذای روزانه باشد، ٪۲۰ پروتئین و ۷۵ کربوهیدرات باشد، به خوبی تولید کیتون در بدن فرد بیمار را بالا برده و باعث گرسنگی دادن به سلول سرطانی می شود.

دکتر درن اشمیت می گوید:

«باید توجه کرد که شیوه تغذیه روزه روش شناخته شده سه وعده غذا را ندارد، درعین حال باید توجه کرد که از همه مواد مغذی به اندازه کافی دریافت شود. کربوهیدرات ها فقط باید از سبزی های برگ سبز تیره مانند کیل، جعفری و اسفناج باشد. به علاوه لازم است یک قاشق روغن ماهی و یک مولتی ویتامین به وعده غذای فرد افزوده شود. همچنین در خوردن نمک دریای کلتیک یا هیمالیا که دارای مواد معدنی بالا هستند، استفاده کرد و نباید در استفاده از نمک احتیاط کرد.»

برای مشاوره رایگان در زمینه لاغری با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 16 =