بهبود کبد | کبد و سلامتی بدن | نتیجه گیریReviewed by Mehdi kh on May 31Rating: 5.0

وقتی در حال اجرای برنامه بهبود کبد هستید و فقط در صورتی که احساس می کنید انرژی تان بالاست، می توانید ورزش را هم به برنامه روزانه تان اضافه کنید؛ فقط باید مطمئن شوید که ضربان قلبتان را پایین نگه میدارید، زیر ۱۳۰. | ۷. از خوردن لبنیات بپرهیزید. مصرف مقدار کمی پنیر کم چرب (cottage) یا ماست ساده کم چرب قابل قبول است. همچنین مقدار کمی کره) ٨- از هر خوراکی که MSG (مونو سدیم گلوتامات) دارد، جدا بپرهیزید.

برای مشاوره رایگان مزوتراپی لاغری کلیک کنید.

MSG افزودنی است که نه تنها طعم غذا را بهتر از آن چه واقعا هست می کند، بلکه باعث گرسنگی بیشتری شما هم می شود. به همین دلیل است که خوردن یک بسته چیپس شما را سیر نمی کند؛ و یک ساعت بعد از خوردن غذای چینی دوباره گرسنه می شوید. بسیاری از غذاهای رستوران، به ویژه رستوران های چینی، حاوی این ماده شیمیایی است. این ماده یک عامل بزرگ حبس آب در بدن شما است.

انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

در پایان برنامه دو هفته ای بهبود کبدی، باید ولع شما تا حد زیادی از بین رفته، حركات روده (دفع) شما بهبود پیدا کرده، انرژی شما افزایش یافته و وزن یا سایزتان کم شده باشد. به دو دلیل، حدود ۲۰ درصد از بیماران من در طول این دوره پاکسازی ابتدایی وزن زیادی کم نکردند (فقط پنج کیلوگرم): (۱) بدن آن ها در حال درمان است و به زمان بیشتری برای بازسازی پروتئین عضلات نیاز دارد، یا (۲) آنها بدن نوع آدرنال یا تخمدان داشته و در نتیجه به مصرف پروتئین بیشتری نیاز دارند. با این حال، چون توانایی کبد در استفاده از هورمونها افزایش یافته، همه آنها ارتقاء سطح انرژی، خواب بهتر، ولع كمتر، بهبود وضعیت موها، ناخن، پوست و میل جنسی را تجربه کردند. افرادی که اضافه وزن شان ناشی از احتباس مایعات است نسبت به کسانی که اضافه وزن شان ناشی از تجمع چربی است، سریع تر وزن کم می کنند.

در پایان این دوره فشار خون و کلسترول نیز به دلیل تقویت عملکرد کبد بهبود قابل توجهی می یابند. اگر دارو مصرف می کنید و این تغییرات رخ دادند، به دکتر خود اطلاع دهید تا دوز داروها را تغییر دهد. توجه داشته باشید که وزن ناشی از آب قبل از وزن ناشی از چربی کم می شود؛ این یعنی شما در ابتدا مقدار زیادی وزن کم خواهید کرد و سپس زمانی که نوبت به چربی سوزی می رسد، سرعت کاهش وزن کندتر می شود. به همین دلیل بعضی از مردم با دیدن این اتفاق ناامید شده و فکر می کنند این برنامه هم جواب درستی نمیدهد. لازم است بدانید که حداکثر میزان چربی سوزی ممکن، معادل ۲ کیلوگرم در هفته است. به یاد داشته باشید که عامل تعیین کننده مقدار دقیق چربی سوزی، میزان سلامتی غدد شما است. هر چقدر سوخت و ساز بدن شما ضعیف تر و ناکارآمدتر باشد، به پیروی طولانی مدت تر از رژیم غذایی خود نیاز خواهید داشت.

بعد از دو هفته چه کار باید انجام دهیم؟

در پایان ۱۴ روز ابتدایی باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید همین برنامه را ادامه دهید و مدت طولانی تری برنامه بهبود کبدی را دنبال کنید یا شروع به اضافه کردن پروتئین کنید. اگر کبدتان وضعیت بدی داشته باشد، زمان بیشتری نیاز است تا به شرایط مطلوب خود باز گردد. از کبدتان انتظار نداشته باشید که تنها در دو هفته بازسازی شود بلکه این تنها شروع است. برخی از بیماران من، هر دو ماه یک بار برنامه بهبود کبد را انجام میدهند. اگر در طول دو هفته نتایج خوبی را تجربه و احساس نمودید باید مدت طولانی تری برنامه بهبود کبد را ادامه دهید، توصیه می کنم تا زمانی که می توانید به این کار ادامه دهید.

چرا یک تجربه موفقیت آمیز را فراموش کرده و برنامه مان را تغییر دهیم؟

برخی از مردم این برنامه را برای یک تا سه هفته و بعضی دیگر حتی چند ماه ادامه میدهند؛ در حالی که بعضی دیگر در پایان ۱۴ روز چون هوس خوردن یک استیک می کنند، آماده هستند که برنامه را متوقف کنند. هوشیار باشید تا بدنتان به شما علائمی را نشان دهد که بفهمید چه زمانی به مصرف پروتئین بیشتری نیاز دارید. برای مثال، بیماری با شکم بزرگ به من مراجعه کرد و برنامه بهبود کبد را ۱۴ روز انجام داد، ۱۵ کیلوگرم وزن کم کرد و کلسترول و فشار خون اش هم کاهش یافت. انرژی و خواب او عالی شد. لازم به ذکر نیست که عملکرد روده او هم بهبود یافت. بعد از آن برنامه بهبود کبد را متوقف کرد و شروع به مصرف پروتئین بیشتر نمود. بدین ترتیب علائم او بدتر شدند. به همین دلیل به او گفتم باید به برنامه بهبود کبد برگردد و تا زمانی که می تواند آن را ادامه دهد. او این کار را دوباره انجام داد و به مدت دو ماه به پیروی از برنامه بهبود ادامه داد و در نهایت تقریبا شکم اضافی خود را از دست داد. بعد از آن مقدار کمی پروتئین به برنامه غذایی خود اضافه کرد و باز هم شاهد کاهش وزن اضافی خود بود.برای مشاوره رایگان مزوتراپی لاغری کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =