بهبود کبد | کبد و سلامتی بدن | مکمل هاReviewed by Mehdi kh on May 31Rating: 5.0

مکمل های توصیه شده مواد غذایی خانواده کلم – ۱۵ بار در روز. دوز این مقدار مصرف می تواند به سه برابر در روز یا به بخش های کوچکتر در دفعات بیشتر تقسیم شود. از این دوز ها تعجب نکنید، چون شما مواد غذایی کنسانتره را می خورید. هدف این مواد غذایی این است که هر چه سریع تر مایعات بدن شما را به تعادل برساند و عملکرد کبد را بهبود ببخشد. سبزیجات خانواده کلم پتاسیم بسیار بالا و سدیم بسیار کمی داشته، به تعادل مایعات کمک کرده و واکنش هورمون چربی ساز انسولین را کند می کنند.

برای مشاوره رایگان مزوتراپی لاغری کلیک کنید.

مزیت دیگر این مکمل ها

داشتن آب یونجه است که حاوی که ید می باشد. بعد از گذشت فرایند بهبود کبد (که ممکن است دو هفته یا به طور چشمگیری بیشتر هم طول بکشد، به ویژه اگر بدن مواد مغذی بیشتری نیاز داشته باشد)، مصرف مولتی ویتامین مینرال دکتر برگ نیز توصیه می شود. این مکمل ترکیبی از ۲۰ ماده مغذی گیاهی است که استرس را به شدت کاهش میدهد. نوشیدنی زغال اخته شما باید مخلوطی حاوی آب زغال اخته شیرین نشده، لیمو و سرکه سیب بنوشید. این مخلوط را سه بار در روز مصرف کنید (سه لیوان ۸ اونسی) ١. قبل از صبحانه (اولین چیز پس از بیدار شدن) قبل از ناهار ٣. قبل از شام مواد تشکیل دهنده: * آب معدنی (۶ اونس)

آب زغال اخته شیرین نشده (۲ اونس)؛ اگر چه آب زغال اخته خالص تلخ است، با این حال حدود ۸ گرم در ازای هر ۶ اونس، قند دارد. که البته این مقدار مطلوبی است. چیزی که هرگز نباید استفاده کنید، مخلوط آب زغال اخته با آب سیب یا سایر آبمیوه ها است؛ چراکه سطح قند خون را به ۲۸ گرم در هر ۶ اونس می رساند. از آنجا که تهیه آب زغال اخته ارگانیک بسیار مشکل است، اگر آب زغال اخته شما هم ارگانیک نیست، نگران نباشید. اما برای کسانی که فقط برای کم کردن یک مقدار خاصی وزن تلاش می کنند، توصیه می کنم آب زغال اخته را از این مخلوط حذف کنند، چون حتی وجود اندکی قند هم میتواند جلوی فرایند چربی سوزی را بگیرد. آب لیمو: ۱ / ۳ از لیموی تازه یا یک قاشق چای خوری پودر لیمو. اگر سابقه سنگ کلیه دارید، از لیموی کامل یا ۳ قاشق چای خوری پودر لیمو استفاده کنید. هم خوردن آب زغال اخته و هم یک گریپ فروت در روز، از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری می کند.

سرکه سیب ( 42 تا یک قاشق چایخوری): مقدار سرکه سیب را باید به تناسب سلیقه خودتان تنظیم نمایید؛ چون ممکن است مقادیر مختلف برای بعضی افراد خیلی قوی و برای بعضی دیگر، خیلی ضعیف باشد.آب سیب: فقط طعم دار نباشد (حداکثر مقدار 1 پیمانه). از آنجاییکه آب سیب محتوی قند فشرده شده می باشد، اگر می توانید آن را از ترکیبات نوشیدنی تان حذف کنید.

تجربه شخصی

تعدادی از بیماران من به این نوشیدنی، مقداری فیبر هم اضافه کنند. با این کار، کمتر احساس گرسنگی می کنند. منبع این فیبر می تواند هر نوع دانه یا سبوس یا بقیه پودر فیبرها باشد. اما دو قاشق غذا خوری کافی است. توصیه می شود تمام این مواد را از شب قبل با هم مخلوط کرده و در یخچال یا سرد کن بگذارید. توجه داشته باشید که اگر نمی توانید این نوشیدنی را تحمل کنید، هرگز خودتان را مجبور نکنید. من بسیاری افراد را دیده ام که عاشق این نوشیدنی بودند؛ در عین حال بعضی دیگر هم بودند که از آن متنفر بودند. از آنجاکه تحمل سرکه برای بعضی بدن ها سخت است، می توان در حذف سرکه از این نوشیدنی، کمی انعطاف به خرج داد.

هدف از ترکیب این مواد اولیه آب زغال اخته از آنجا که کبد و کلیه ها با هم کار می کنند، هر دو باید تقویت شوند. این آبمیوه از عملکرد طبیعی کلیه، مثانه و مجاری ادرار حمایت می کند-سیستم تصفیه بدن پتاسیم بالا و سدیم بسیار کمی دارد. این آبمیوه در تمام فروشگاه های مواد غذایی سالم پیدا می شود. آب لیمو لیموها عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن را پشتیبانی می کنند. آب لیمو هم به منقبض (قابض شدن کبد کمک می کند. شما می توانید برای تهیه نوشیدنی تان از یک سوم لیمو استفاده کنید.سرکه سیب افزایش تعادل PH بدن، از بین بردن اسیدهای بیهوده، افزایش پتاسیم، تقویت باکتری های مفید روده، کاهش احتباس آب از طریق متعادل سازی سطح اسیدی و قلیایی بدن از جمله فواید سرکه سیب است. هر مارکی از این محصول کارایی لازم را خواهد داشت، فقط کافی است محصول طبیعی بخرید .

چند دستورالعمل

۱. از خوردن هر چیزی که در لیست برنامه بهبود کبد نیامده به ویژه قند و قندهای پنهان – آبمیوه ها، نوشیدنی های ورزشی، بارهای پروتئین، ماست میوه ای و غیره، اجتناب کنید. گردو را به عنوان یک ماده مغذی برتر مصرف کنید.

۲. هر اندازهای که بخواهید می توانید آب و چای گیاهی بنوشید؛ تنها نکتهی مد نظر این است که فقط تا حدی که تشنگی تان رفع شود آب بخورید. هرگز خود را مجبور نکنید بیش از اندازه آب بنوشید. چای سبز (بدون کافئین طبیعی) گزینه بعدی است.

3. آب چشمه بهترین گزینه است. آب تصفیه شده هم خوب است.

۴. در این مرحله از نوشیدن قهوه خودداری کنید. اگر توانایی ترک آن را ندارید، به تدریج میزان قهوهی مصرفی را کم کنید؛ برای یکی دو هفته، قهوه تان را با قهوه بدون کافئین مخلوط کنید تا بدنتان عادت کند. به هر حال، ترک مصرف قهوه، تجربه یک یا دو روز بی حالی را به دنبال خواهد داشت. اگر برایتان ممکن است قهوه ارگانیک استفاده کنید.

۵. برنامه بهبود کبد می تواند ماه های بعد هم برای تقویت کبد تکرار شود. بعضی افراد برای ماهها و تا زمانی که تمایل به مصرف پروتئین در آنها بوجود بیاید، برنامه بهبود کبد را ادامه میدهند؛ پس از آن، شروع به مصرف مقدار کافی پروتئین می کنند تا ولع شان از بین برود.

برای مشاوره رایگان مزوتراپی لاغری کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =