هورمونهای جایگزین زمان یائسگی و قرص های ضد بارداری، هر دو حاوی استروژن هستند، که هورمونی چاق کننده است. پردنیزون، یک استروئید ضد التهاب (هورمون آدرنال) است، که آن هم چاق کننده می باشد. انسولین هم که بدون تردید یک هورمون چربی ساز است. داروهای ضد کلسترول و فشار خون نیز عوارض جانبی جدی بر کبد می گذارند.

برای مشاوره جهت لاغری موضعی با مشاورین ما تماس بگیرید .

دیوریتیکها، مواد معدنی را خالی می کنند

آنتی بیوتیک ها، باکتری های مفید و سازنده شما را از بین برده و به دلیل فشار بر کبد جهت انجام فرایند هضم، استرس شدیدی به این غده وارد می کنند. این مواد شیمیایی و دیگر مواد از این قبیل، می توانند بزرگترین موانع بر سر راه کاهش وزن باشند. با این حال، من پیشنهاد نمی کنم بدون مشورت و توصیه پزشکتان، مصرف داروهایتان را قطع کنید. سم زدایی کبد اصلی ترین عضو بدن در فرایند سم زدایی است که باید در دو مرحله مواد شیمیایی را از بدن دفع کند. در مرحله اول، کبد موظف است سموم را خنثی نماید؛ سپس در مرحله دوم، کبد تلاش می کند تا این مواد شیمیایی یا سمی خنثی شده را به مواد کم ضررتری تبدیل کند تا بتوانند از طریق ادرار و مدفوع دفع شوند.

موادی که در فاز اول و دوم توسط کبد سم زدایی می شوند

داروها، استروئید ها، فلزات سنگین، حلالها، استروژن های زیست محیطی، مواد افزودنی و طعم دهنده ها، رنگها، سولفیت اضافه شده به سالادهای آماده ای که از فروشگاه ها می خرید، سولفیت آب گوجه، نیترات موجود در گوشت مصرفی، عطر مصنوعی، لوازم آرایشی جذب شده از طریق پوست، الكل، آنتی بیوتیک ها، دود سیگار، پروتئین، ضایعات رژیم غذایی پرپروتئین، آفت کش ها، دود اگزوزها، زغال چوب کبابی، بخار رنگ، ویروسها، باکتری ها، مخمر، قارچ، کاندیدا و کپکها. علاوه بر همه این موارد، هورمون های خودتان هم باید توسط کبد غیر فعال و بازیافت شوند.

غذاهای خاصی وجود دارند که کبد برای انجام فرآیند سم زدایی به آنها نیاز دارد؛ این غذاها عبارتند از سبزیجات خانواده کلم: کلم، کلم بروکلی، کلم بروکسل، کلم پیچ، تربچه و برگ کلم سبز. علاوه بر این، مصرف چغندر، به ویژه در مرحله دوم حائز اهمیت بوده و به غیر فعال سازی استروژن کمک می کند. من دریافته ام، بیمارانی که هر روز نصف چغندر (خام، رنده شده در سالاد، بخارپز، کنسرو شده) را در رژیم غذایی خود دارند، به تدریج افزایش قابل توجهی در میل جنسی و بهبود توده عضلانی مشاهده خواهند کرد. من بر این باورم که این اتفاقات، به دلیل کاهش استروژن و فراهم شدن فضای کافی برای رسیدن تستوسترون به سطح نرمال رخ می دهد. همچنین چغندر این امکان را می دهد تا هورمون استرس، کورتیزول و آدرنالین پاکسازی شوند؛ که در این صورت، افرادی که مشکلات يبوست، اضطراب و بدخوابی دارند، اثرات فوق العاده مثبتی را مشاهده خواهند کرد.

هورمون رشد حیواناتی که ما محصولات آنها را مصرف می کنیم (گوشتها، شیر، پنیر)، همچنین ماهی های پرورشی، با هورمون ها تغذیه می شوند. بعضی از این هورمونها استروژن و برخی دیگر، نوعی هورمون رشد هستند. به نظر شخصی من، این هورمون ها تا حد زیادی به غدد درون ریز ما آسیب وارد می کنند. برای اطلاعات بیشتر، به بخش « چه عواملی باعث ایجاد مشکلات غدد و کبد می شوند؟» این مواد شیمیایی در زمینهای گلف، مدارس، رستوران ها، باغچه خانه شما و حتی در سبزیجات مصرفی شما وجود دارند؛ مگر اینکه مواد غذایی ارگانیک بخورید. اگر در دوران کودکی در معرض DDT قرار گرفته باشید، یا میوه ای که با DDT اسپری شده بخورید، یا در کشورهای عقب مانده با دولتهای بی مسئولیت زندگی کنید، DDT می تواند اثرات مخرب و مضری برای شما داشته باشد. همچنین واکسن ها نیز محتوی فلزات سنگین و فرمالدئید هستند. آمالگام (ترکیبی که برای پر کردن دندان استفاده می شود) استفاده شده برای ترمیم دندان ها که مقادیری از آن در تن ماهی هم یافت می شود، می تواند بر هورمون های ما تاثیر گذار باشد. اکیدا به شما توصیه می کنم تا حد ممکن غذاهای ارگانیک و بدون هورمون بخورید حداقل تا ۵۰ درصد).

مواد شیمیایی، مواد غذایی و محصولات آرایشی نگهدارنده های غذا، رنگ های خوراکی، قند مصنوعی (دکستروز)، روغنهای هیدراته و حتی چیزهایی مثل وانیل مصنوعی طعم دهنده، اثرات مخربی بر غدد ما می گذارند. آیا می دانستید اگر سیر یا پیاز را به نوک انگشت پای خود بمالید تا ۱۰ دقیقه بعد می توانید مزه و بوی آن را احساس کنید؟! کرم های پوست، مواد آرایشی، لوسیون ها، شامپو و عطر می توانند به راحتی از طریق پوست جذب شده و در نهایت خود را از طریق جریان خون به کبدتان برساند. به همین دلیل، سلامت پوست شما شاخصی برای سنجش سلامت کبدتان محسوب می گردد.

نکته تاسف بار این است که مردم تلاش می کنند از طریق لوازم آرایشی، پوست خود را بهتر نشان دهند، در صورتی که همین محصولات، وضعیت حقیقی پوست شما را وخیم تر می کنند. مواد غذایی بدون آنزیم مصرف کنید! آنزیمها، عبارتند از پروتئینهایی که تمام فعالیتهای بدن را انجام میدهند. بدون آنزیمها، سال ها طول می کشد تا واکنش های بدن اتفاق بیافتند. آنزیم ها نه تنها فرایند هضم شما را بهبود می بخشند، بلکه کمک می کنند کبد شما از مواد شیمیایی سمی خلاص شود، التهاب ها را متوقف می کنند، فشار خون و کلسترول را کاهش می دهند، درجه حرارت بدن را تنظیم می کنند، هورمون ها را تولید می کنند و بافتهای بدن مانند موها، ناخن ها و پوست را می سازند.

شما با مصرف غذاهای بدون آنزیم عملا ذخیره آنزیم خود را از بین می برید. اگر به بدن به عنوان یک بانک یا منبع ذخیره آنزیم نگاه کنید، شما مقداری غذای بدون آنزیم می خورید تا چربی را تجزیه کنید (به نام لیپاز)؛ سپس بدن شما ذخیره لیپاز خود را آزاد می کند. با گذشت زمان، این ذخیره تمام می شود، و در نتیجه بر غدد و اندام ها فشار مضاعفی وارد می شود. برای مثال، از آنجا که پانکراس ارگان حیاتی بدن برای تولید و انتشار آنزیمهاست، مصرف فراورده های حیواناتی که با دانه های برشته شده تغذیه می گردند، باعث بزرگ شدن پانکراس می شود. در حقیقت، مصرف غذاهای پخته شده، بخارپز، پاستوریزه، بوداده، پردازش شده یا تصفیه شده، بدن شما را مجبور می کند تا ذخیره آنزیم ها را تخلیه نموده و در طی زمان شما دچار بیماری و مشکلات مربوطه می شوید.

برای مشاوره جهت لاغری موضعی با مشاورین ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + چهارده =