کاهش وزن با جامپینگ یا پروانه و فواید این حرکت ورزشی مفیدReviewed by Mehdi kh on Jan 23Rating: 5.0

این ورزش که در دوران کودکی بسیار آن را انجام می دادیم یک ورزش فول بادی دوست داشتنی اغلب برای گرم کردن به کار می رود . و به سرعت باعث درگیری عضات و بهبود خلق و خو می شود . سرعت مقاومت بدن شما به سرعت بالا برده و سیستم قلبی و عروقی شما را بهبود می بخشد . استرس را هم از بین می برد . با مقاله ی ما همراه باشید تا به فواید این حرکت و لاغری با انجام این حرکت آشنا شوید .

برای گرفتن مشاوره ی رایگان فقط با ما تماس بگیرید . 

فواید جامپینگ یا پروانه :

کاهش وزن : 

این حرکت به سوزاندن کالری های اضافی کمک می کند در نتیجه موجب تعادل انرژی منفی در بدن می شود این بدان معناست که شما انرژی بیشتری از میزان کالری که مصرف کرده اید می سوزانید و اینگونه موجب کاهش وزن می شود .

بهتر است در سه ست 50 مرتبه ای از این حرکت را انجام دهید تا قلب شما شروع به تپش کند . برای کاهش وزن با پروانه شما می توانید 5 ست 50 مرتبه ای از حرکت پروانه را انجام دهید تا وزن شما کاهش پیدا کند . به علاوه باید مراقب رژیم غذایی خود باشید . از مصرف فست فود ها و غذاهای سنگین و چرب بپرهیزید و سبزیجات و پروتئین و چربی ها ی سالم و فیبر های غذایی مصرف کنید . در مدت کوتاهی وزن قابل توجهی کم می کنید . 

سلامت قلب :

این حرکت یک حرکت ایروبیک و هوازی است که موجب می شود تا بدن شما با استفاده از اکسیژن نیازهای انرژی شمارا برطرف کند و ماهیچه های قلبتان را تحریک کند . قلب شما باید به سختی کار کند تا خون اکسیژن دار را به سمت سلول ها بفرستید . این کار به نوبه ی خود موجب ورزش ماهیچه ی قلب و دیگر اندام ها مثل ریه می شود . 

کاهش استرس :

این حرکت در کم کردن استرس بسیار موثر است . شاید بپرسید چگونه ؟ وقتی که می پرید و دست ها را بالا و پایین می برید مغز شما برای آزاد سازی سروتونین تحریک می شود . سروتونین همان  هورمون مربوط به احساسات خوب است . آزاد سازی آدرنالین موجب افزایش هیجان در شما نیز می شود .

این هورمون ها با یکدیگر مسئول شاد کردن و کاهش سطح استرس شما می باشند . این حرکت به هماهنگ سازی اندام ها کمک می کند . این موضوع به نوبه ی خود باعث هماهنگی بین اندام ها و مغز می شود . با این کار شما تعادل و ریتم را به خوبی احساس می کنید . 

وارم آپ بسیار مناسب و مفیدی است :

همیشه باید پیش از ورزش بدن خود را گرم کنید به غیر از حرکات کششی انجام حرکت پروانه موجب ریلکس شده ماهیچه های میان تنه و  باسن و کمر و صورت می شوند . بهتر است یک ست 30 مرتبه ای را تمام کنید . اینگونه برای وارم آپ بعدی آماده خواهید بود .

وقتی بالا می پرید پاها را باز می کنید و دست ها را بالای سر می برید و سپس به آرامی روی زمین فرود می ایید پاها را جمع می کنید و دست ها را به دو طرف می برید . به ترتیب کل بدن از جمله عضلات سه سر عضلات دو سر سرین ها همسترینگ ساق پا ماهیچه های سینه و شکم را به حرکت در می اورید . برای افزایش شدن این حرکت می توانید سرعت تعداد دفعات و تعداد ست ها را افزایش دهید . 

عضلانی شدن ماهیچه ها :

عضلاتی که تحلیل می روند باعث شل شدن ماهیچه ها می شوند اما حرکت پروانه ای به صورت منظم از این مشکل جلوگیری می کند .  اگر به طور مرتب این ورزش را انجام دهید موجب بهبودی ماهیچه های ران و باسن و ساق پا و شانه ها و بازو ها می شود .

پریدن و فرود امدن بر روی زمین به افزایش تعادل و قدرت بدن کمک می کند . به علاوه با افزایش تعداد ست ها و یا تعداد حرکات می توانید استقامت بدن خود را نیز افزایش دهید . می دانیم که ورزش منظم باعث تقویت قوای جسمانی و ذهنی می باشد . ورزش پروانه نیز به افزایش تراکم استخوان ها کمک می کند و موجب می شود تا سالم تر و قوی تر باشید .

با این ورزش خواهید دید که چگونه به پاتوژن ها و استرس ها پاسخ می دهد . با توجه به وزن فعلی شدت و زمان ورزش بین 100 تا 200 کالری می سوزانید. حرکت پروانه ورزش کم شدت محسوب می شود که فشار زیادی به زانوها وارد نمی کند اما اگر زانوها ی شما آسیب دیده باشد بهتر است ان را انجام ندهید .

و با کفش های مناسب حتما ورزش کنید و این حرکت را انجام دهید . در هنگام فرود امدن با زانوهای خم این کار را انجام دهید . در دوران بارداری این حرکت را هرگز انجام ندهید . 

انعطاف پذیری بدن :

در زندگی ماشینی امروزه معمولا بی تحرک هستیم و در بیشتر اوقات نشسته و تحرکی نداریم این باعث می شود بدن انعطاف پذیری خود را از دست بدهد . و ممکن است طوری شود که وقتی دوباره می خواید ورزش را شروع کنید حتی 20 بار هم نتوانید این حرکت را انجام دهید . بهتر است ابتدا با حرکات اهسته و ست ها کم شروع کنید و به مرور که پیشرفت کردید تعداد دفعات را افزایش دهید . خواهید دید که این حرکت چقدر برایتان اسان می شود . 

به طور کلی حرکات ورزش چامپینگ بر اساس حرکات و تمرینات سنگین پایه گذاری نشده است . و ورزشی مناسب همه ی سنین است . این ورزش بیش از 400 عضله ی بدن را درگیر می کند . در صورتی که بسیاری از ورزش ها ی سنگین قدرتی و استقامتی فاقد این قابلیت هستند . این ورزش حتی از پیاده وری و دویدن در جهت کالری سوزی مناب تر و مفید تر است . 

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید . 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =