داشتن غبغب برای اکثریت خیلی خوشایند نیست لذا همه به دنبال رفع غبغب خود هستند و ما یک راه حل برای شما داریم.غبغب به برآمدگی ناحیه زیر چانه اطلاق می شود که بسیار در زیبایی و جوانی فرد تاثیر دارد، زیرا غبغب باعث می شود سن فرد بیشتر دیده شود و از جذابیت صورت فرد کاسته می شود و علاوه بر این، منجر به کوتاه به نظر رسیدن گردن می شود.به همین منظور افراد زیادی در دنیا به دنبال رهایی از این ناحیه هستند.

مزوتراپی غبغب

در این مقاله اطلاعات سودمندی در مورد غبغب و روش های درمان غبغب در اختیار شما قرار می گیرد.

-علل ایجاد غبغب:

-رژیم غذایی نامناسب

-ژنتیک

-افزایش سن

-شلی پوست به علت از دست رفتن ساختار استحکامی پوست

-بعضی از بیماری ها

-روش های از بین بردن غبغب:

1.مزوتراپی لاغری:

در مزوتراپی لاغری، پزشک از یک سری داروهای ویژه جهت ناحیه غبغب استفاده می کند که بخشی از این داروها جریان خون ناحیه غبغب را افزایش می دهد ئ بخشی دیگر منجر به شکسته شدن و حل شدن بافت چربی ناحیه غبغب می شود و بخشی دیگر نقش مهم در سفت شدن پوست ناحیه غبغب دارد.

2.نخ های کلاژن:

استفاده از نخ های کلاژن نقش مهمی در سفت شدن پوست شل ناحیه غبغب دارد، زیرا پوست به دنبال کارگذاری نخ های کلاژن شروع به جوان سازی و تولید کلاژن و الاستین می کند.

ولی نخ های کلاژن جایگاهی در از بین بردن بافت چربی ناحیه غبغب ندارند و در صورتی که مزوتراپی لاغری و تزریق نخ های کلاژن با هم با فواصلی که پزشک شما تعیین می کند انجام شود، نتیجه کار بیشتر می شود.

3.رژیم غذایی مناسب با وضعیت بدنی شما:

رژیم غذایی نامناسب با کالری زیاد و غذاهای فرآوری شده و چربی های ناسالم ممکن است علاوه بر افزایش وزن شما بر تجمع چربی در ناحیه غبغب تاثیر می گذارد.

و اگر شما فردی هستید که هم اضافه وزن دارید و هم غبغب بزرگی دارید، حتما باید همراه با تکنیک های درمانی دیگر رژیم غذایی مناسب دریافت کنید.

4.جراحی:

جراحی هایی همچون لیپوساکشن جز تکنیک های لاغری جهت غبغب است اما طبیعتا به دلیل اینکه جراحی عوارض خاص خود را دارد و امکان شلی پوست به دنبال جراحی زیاد است، در جهان خیلی کم برای کوچک کردن ناحیه غبغب استقبال می شود.

5.اصلاح پوسچر بدن:

پوسچرهای بدن همچون بد نشستن و طولانی در وضعیت بدی قرار گرفتن و یا حتی در پوزیشن نامناسب خوابیدن به مرور زمان منجر به آسیب کشش عضلانی ناحیه گردن و به دنبال آن باعث شلی پوست ناحیه گردن و غبغب می شود.

6.تمرینات ورزشی برای از بین بردن غبغب:

تمرینات ورزشی خاصی جهت از بین بردن غبغب طراحی شده است که این تمرینات در کنار تکنیک های موثری همچون مزوتراپی لاغری بسیار کمک کننده جهت از بین بردن غبغب و سفت شدن عضلات ناحیه گردن و صورت و بهتر شدن ساختار پوست دارد.

هدف از این تمرینات، فعال شدن عضلات ناحیه گردن و صورت است و این تمرینات نه تنها به فعال شدن عضلات ناحیه گردن و صورت کمک می کند، به افزایش جریان خون و کاهش چربی آن ناحیه هم کمک می کند.

7.کرایولیپولیز:

کرایولیپولیز یا انجماد سلول های چربی هم جایگاهی ویژه در از بین بردن چربی های ناحیه غبغب دارد.

در این تکنیک ناحیه غبغب توسط یک وکیوم کشیده می شود و آن ناحیه توسط صفحات ویژه ای تا دمای منفی 10 درجه سرد می شود و بعد از گذشت 2 هفته سلول های چربی یخ زده و دچار مرگ سلولی می شوند و به راحتی از طریق ادرار دفع می شوند.

 

-مراحل انجام تمرینات از بین بردن غبغب:

-گرم کردن(Warm up):

همانطور که می دانید برای شروع هر برنامه ورزشی باید ماهیچه های آن ناحیه گرم شوند تا از آسیب دیدن جلوگیری شود.

برای گرم کردن ناحیه گردن، حرکات چرخشی سر و گردن از 2 جهت به آرامی و حرکات جلو و عقب سر و گردن چند مرتبه مناسب است.

-سوت در سقف(Whistle at the ceiling):

این ورزش جز تمرینات بسیار سودمند در جهت لاغری غبغب است.در حین این تمرین در وضعیت کاملا راحت نشسته یا ایستاده انجام دهید.

سر را به عقب ببرید به گونه ایی که بخواهید به سقف نگاه کنید در این وضعیت، لب ها را در موقعیتی که در حالت سوت زدن است، ببندید.

این وضعیت را برای 10 تا 20 ثانیه نگه دارید که میزان حفظ این وضعیت به راحتی خود فرد حین تمرین بستگی دارد.

-بوسه آسمان(Kiss the sky):

این تمرین مشابه تمرین قبلی است، سر را به عقب ببرید و به آسمان نگاه کنید و ناحیه چانه خود را کاملا به بالا بکشید، به گونه ای سر را به عقب ببرید که گردن شما در وضعیت راحتی باشد و همانطور که به آسمان نگاه می کنید لب های خود را شبیه بوسه زدن جمع کنید.

این وضعیت را حداقل 10 مرتبه در روز انجام دهید و هر مرتبه 10 تا 15 ثانیه این وضعیت را حفظ کنید.

اگر در ناحیه گردن دردی احساس کردید، زمان نگه داری این وضعیت را کاهش دهید.

 

لاغری غبغب

-خمیازه کشیدن شیر(The lion`s yawn):

در این تمرین تا جایی که می توانید دهان خود را باز کنید و زبان خود را تا نهایت بیرون آورید و این وضعیت را 10 ثانیه نگه دارید و حداقل 10 مرتبه تکرار کنید.

این تمرین نقش مهمی در تقویت عضلات چانه، گردن و سفت شدن ناحیه فک دارد.

 

 

لاغری غبغب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *