رژیم غذایی جنی کریگ در واقع  دریافت کالری از طریق چربی ها و پروتئین ها را محدود می کنید و به این ترتیب به سادگی به کاهش وزن و لاغری خواهید رسید . بسته های غذایی جنی کریگ، بر سه چیز تاکید دارند؛ تغذیه سالم، سبک زندگی فعال و تغییر رفتار شما یاد می گیرید که چگونه و چقدر غذا بخورید و این به سرعت وضعیت سلامتی تان را تغییر خواهد داد. با دنبال کردن این رژیم غذایی به طور منظم، انتظار می رود که هر هفته، کاهش وزن داشته باشید. این رژیم دو برنامه را ارائه می دهد،  برنامه استاندارد و نیز برنامه نوع دو که برای افراد مبتلا به دیابت نوع دو طراحی شده است. در این رژیم از کربوهیدرات کمتر و به طور کلی برنامه های کاهش قند خون و مراقبت میزان مواد قندی دریافتی؛ گنجانده شده است.

رژیم غذایی جنی کریگ
رژیم غذایی جنی کریگ-کلینیک رسپینا

رژیم غذایی جنی کریگ و عملکرد آن در بدن 

باید بدانید که برای شروع رژیم غذایی جنی کریگ، کافی ست در این رژیم وارد شده و برنامه ی فردی خود را آغاز کنید. برای نیمه اول برنامه کاهش وزن خود، باید از سه بسته از پیش آماده غذای جنی و یک اسنک در روز؛ بهره مند شوید. گزینه هایی مانند رول های دارچین و بیف همین طور می توانید 5 وعده میوه تازه و سبزیجات نیز و حداقل دو محصول لبنی بدون چربی نیز میل کنید. به همراه وعده غذایی، برنامه ورزشی نیز اضافه شده و باید آن را طبق دستور العمل دنبال کنید این رژیم غذایی روزانه 1200 تا 2300 کالری در خود جای داده که به وزن فعلی شما بستگی خواهد داشت.

این رژیم تا زمانی که مایل بوده و به کاهش وزن دلخواه خود رسیده باشید، ادامه خواهد داشت؛ اما به طور معمول دوره ی آن از سه ماه تا دو سال می باشد زمانی که به نیمه راه کاهش وزن خود رسیده باشید، اجازه ی دو بار آشپزی به میل خود در هفته را خواهید داشت. اما توصیه می شود که همچنان در آشپزی خود، از دستورالعمل های غذایی جنی کریگ، بهره مند شده و آن ها را رعایت نمایید. پس از رسیدن به هدف خود در کاهش وزن، چهار هفته را به سبک غذایی خود بازگشته و البته مراقب کالری های دریافتی تان باشید.

در مشاوره های ماهیانه، یاد می گیرید که برای جلوگیری از بازگشت وزن دوباره، باید به برچسب های مواد غذایی و کالری های آن ها توجه داشته، تمرینات ورزشی را از قلم نیندازید و استرس های خود را نیز مدیریت کنید باید بدانید که این رژیم غذایی در گروه رژیم های گران قیمت جای دارد. البته این قیمت بستگی به آن دارد که با چه حجمی وارد این رژیم شده و تا چه اندازه به بسته ها و مشاوره های آن، وابستگی پیدا کنید.

کم کردن وزن و لاغری :

طبق مطالعات روی چند تن از بانوان که این بانوان برای 12 هفته رژیم غذایی جنی کریگ و چند رژیم دیگر را دنبال کرده و نتایج نشان داد که کاهش وزن با جنی کریگ، مقداری بیشتر از رژیم های دیگر بود برخی از تحقیقات که به چاپ در یک مجله ی معتبر نشان می داد که این بانوان با دنبال کردن رژیم غذایی جنی کریگ و برخورداری از مشاوره های هفتگی آن، به اندازه ی 10 درصد از وزن اولیه ی خود را ظرف مدت 12 ماه از دست داده اند.

در حالی که 111 زن دیگر که باز دارای اضافه وزن بوده و ظرف مدت مشابه رژیم غذایی و جلسات مشاوره معمولی را داشتند، چیزی کمتر از 7 درصد کاهش وزن را حتی پس از گذشت 24 ماه، تجربه کردند در این مقاله آورده شده بود که زنان دارای اضافه وزن میانسال، پس از دو سال دنبال کردن رژیم غذایی جنی کریگ می توانند به کاهش وزن و کاهش سایز کمر خود دست یابند پس نشان می دهد که این رژیم در کاهش وزن حتی در میان سالی مفید و موثر بوده است . تحقیقات بیشتری ثابت کرد افرادی که این رژیم را برای مدت یک سال دنبال کرده اند، به کاهش وزن 12 درصدی دریافته و آن هایی که ظرف مدت یک ماه از آن خارج شده اند، کمتر از 1 درصد کاهش وزن داشته اند توجه داشته باشید که کلید موفقیت در این رژیم؛ وفاداری به بسته های غذایی جنی و ارتباط مستمر با مشاوران آن است. اما باید در نظر داشته که وابستگی و وفاداری به این طرح ها نیز هزینه بردار خواهد بود.

در این رژیم نزدیک به صد غذا، دسر و اسنک های مختلف جای دارند و هر سلیقه ای طعم مورد علاقه و پسند خود را در آن خواهد یافت. اگر چه مقادیر غذا در هر وعده کوچک در نظر گرفته شده اند، اما شما هر روز سه وعده غذایی و دو اسنک و دسر خواهید داشت. به علاوه هیچ یک از گروه های غذایی به طور کامل حذف نخواهند شد. دستورالعمل های جنی با حذف چربی ها همراه بوده و کربوهیدرات های پیچیده نیز کنار گذاشته می شوند از آن جایی که بسته های غذایی جنی کریگ، از پیش آماده هستند؛ در زمان آماده سازی غذا نیز صرفه جویی خواهید داشت. همچنین در این رژیم غذایی، احساس گرسنگی نخواهید داشت و وعده های غذایی در عین کم کالری بودن، احساس سیری را در شما تامین خواهند ساخت غذاهای کم چربی، غنی از آب و فیبر؛ به راحتی سیری را به شما می بخشند و احساس خوبی با میل کردن آن ها خواهید داشت. به علاوه می توانید سبزیجات را به وعده های غذایی خود افزوده و به تکمیل حس سیر شدن کامل، کمک کنید.

راجع به ورزش هم باید گفت با وارد شدن به این رژیم غذایی، باید ورزش های منظم را نیز طبق دستورالعمل آغاز کنید. البته نکته اینجاست که به جای ورزش های برنامه ریزی شده، می توانید سطح فعالیت های روزمره ی خود را بالا ببرید مثلا برای خرید پیاده بروید یا تا ایستگاه اتوبوس پیاده بروید  یا به جای تماشای تلویزیون، بیرون رفته و با گشت و گذار به قدم زدن بپردازید. رقصیدن و سایر فعالیت های بدنی خانگی نیز در کاهش وزن شما تاثیرگذار خواهند بود. در کل باید گفت که هدف آن است که به اندازه ی سی دقیقه فعالیت، 5 روز در هفته داشته باشید .فراموش نکنید که برای شروع هر رژیم لاغری باید با پزشک مشورت کنید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *