افرادی که اضافه وزن داند و کم کردن این اضافه وزن و لاغر شدن برایشان بسیار سخت است و معمولا از رژیم های غذایی استفاده می کنند یا به سراغ سایر روش های لاغری می روند این مشکل چاقی و کم کردن وزن و لاغر شدن یک مشکل جهانی است و مردم در همه جای دنیا با ان دست و پنجه نرم می کنند اما خوب است که انواع رژیم های جهانی و بین المللی را بیشتر بشناسید و بدانیم که مردم دنیا چگونه مشکل چاقی و اضافه وزن خود را حل کرده اند شایدما هم بتوانیم از تجربیات خوب و موثر ان ها استفاده کنیم .

مردم آفریقا و استفاده از انواع چای و دم نوش برای لاغری :

در آفریقا مخصوصا آفریقای جنوبی مردم معمولا از دم نوش و چای برای لاغری استفاده می کنند . مردم آفریقای جنوبی علاقه فراوانی به نوشیدن چای، چای سبز، دم‌ كرده انواع گیاهان و نوعی چای به نام روی ‌باس دارند. آنها این نوشیدنی ‌ها را معمولا بدون شیرین ‌كننده ‌های مصنوعی می ‌نوشند و با این كار كمترین كالری را نسبت به نوشیدن قهوه شیرین یا چای همراه با قند و شكر دریافت می ‌كنند. آفریقایی ‌ها به خوبی می ‌دانند كه در مواجهه با استرس باید یك دم‌ كرده گیاهی بخورند، نه مقدار زیادی خوراكی پُركالری و چاق کننده . آن ها همچنین همیشه به پیام گرسنگی مغزشان توجه نمی ‌كنند و اعتقاد دارند كه اكثر اوقات پیام گرسنگی در اثر كمبود آب بدن از سوی مغز صادر می ‌شود؛ بنابراین به جای غذا خوردن، یك لیوان چای یا دم ‌كرده گیاهان را می‌ نوشند و همین باعث می شود کالری اضافه دریافت نکرده و لاغرشوند .

مردم فرانسه و وعده ی شام طولانی :

خوب است بدانیدکه فرانسوی ‌ها به دور هم بودن اعضای خانواده برای صرف شام، اهمیت زیادی می ‌دهند. بیشتر خانواده ‌های فرانسوی در كنار هم شام می‌ خورند  یک متخصص تغذیه می ‌گوید:  دور هم غذا خوردن یكی از مهم‌ ترین اتفاق ‌های روزانه در فرانسه است كه سبب می‌ شود افراد هنگام صرف غذا حوادثی را كه طی روز برای ‌شان رخ داده تعریف كنند و منحرف شدن ذهن از غذا خوردن باعث ایجاد وقفه در صرف غذا شده و آهسته ‌تر غذا خوردن سبب كاهش حجم غذا و زودتر سیر شدن می ‌شود .

مردم مکزیک و وعده ی شام سبک :

Mexican food mix colorful background Mexico and sombrero

می دانیم که مردم در همه جا سه وعده اصلی غذا شامل صبحانه، ناهار و شام است اما مكزیكی ‌ها به جای شام، یك عصرانه مفصل حدود ساعت 4 بعدازظهر می‌ خورند. آنها اعتقاد دارند كه خوردن عصرانه كامل باعث اجتناب آنها از صرف وعده شام می‌ شود یا شام آنها را بسیار سبك می ‌كند و در نتیجه، گرسنگی هنگام صبح به سراغ ‌شان می ‌آید و آنها را مجبور به خوردن یك صبحانه كامل و مغذی می‌ كند. مكزیكی ‌ها می‌ گویند كالری روزانه كسب شده از طریق صبحانه، ناهار و عصرانه تا شب هنگام و وقت خواب می ‌سوزد و این طوری آنها دیگر با مشكلات چاقی و اضافه وزن روبه ‌رو نمی ‌شوند .

سوئیسی ها و یک غذای رژیمی و جادویی :

سوئیسی ها به تناسب اندام بسیار اهمیت می دهند  . خوب است بدانید که میوزلی تركیبی از جوی دوسر بوداده و یك نوع میوه مانند سیب  است، به علاوه كمی از انواع مغزها و كشمش. سوئیسی ‌ها یك ظرف از این معجون را هر روز به عنوان صبحانه صرف می ‌كنند تا به سالم ‌تر ماندن و كنترل وزن ‌شان كمك كنند. فیبر موجود در میوزلی باعث می ‌شود كه این غذا به آهستگی در بدن هضم شود و در نتیجه فرد برای مدت طولانی ‌تری سیر بماند. اگر قصد دارید كه شما هم این صبحانه مغذی و خوشمزه را در منزل تهیه و صرف كنیدسعی کنید شکر به مقدار بسیار کم به ان اضافه کنید .

مردم برزیل و مصرف نان در همه ی وعده ها :

خوب است بدانید که یكی از عادات مردم برزیل این است كه به همراه تمام وعده‌ های غذایی ‌شان مقداری نان میل كنند. نان جزو منابع غذایی كربوهیدرات ‌ها بوده و به علت دیر هضم شدن سبب می ‌شود كه فرد به مدت طولانی‌ تری سیر بماند. همچنین مصرف مقدار كمی از این ماده غذایی سبب زودتر سیر شدن افراد هم می ‌شود و تحقیقات جدید هم ثابت كرده ‌اند كه افرادی كه همراه غذای‌ شان مقداری نان یا حبوبات می ‌خورند در مقایسه با سایرین كمتر به چاقی و اضافه وزن مبتلا می ‌شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =