اطلاعات جامع گروه خونی و اطلاعاتی که درباره مصرف مواد ضد اکسیداسیون وجود دارد، اغلب متناقض است و باعث سردرگمی می شود. بنابراین انتخاب مقدار و انواع آن چندان آسان نیست. مصرف ویتامینهای ضد اکسیداسیونی که برای سرطان سینه پیشنهاد شده در عمل چندان مؤثر نبوده اند، اما به نظر می رسد مواد ضد اکسیداسیون گیاهی در صورتی که با مکمل های ویتامین C مخلوط شوند به مراتب مؤثرتر هستند. پیاز زرد یکی از مواد ضد اکسیداسیون بسیار قوی گیاهی است. پیاز حاوی کورکتین فراوان و فاقد فعالیتهای استروژن ویتامین E است و صدها بار از ویتامینهای ضد اکسیداسیون مؤثرتر است.

به زنانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند و نیاز به درمان با استروژن دارند توصیه می شود بجای استفاده از مکمل های شیمیایی حاوی استروژن از انواع طبیعی آن استفاده کنند. به عنوان مثال مصرف استریول باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان می شود، اما انواع ترکیبات شیمیایی آن باعث افزایش خطر خواهد شد. تاموکسیفن یکی از داروهایی که برای بیماران مبتلا به سرطان سینه تجویز می شود، نوع ضعیفی از استروژن است. در لکتین لوبیای سویا نوعی از استروژن وجود دارد که قادر است رشد تومورهای سرطانی در سینه را کاهش دهد.

اطلاعات جامع گروه خونی

اطلاعات جامع گروه خونی

تمرینات ورزشی را به طور منظم انجام دهید و به اندازه کافی استراحت نمایید. از آلودگیهای محیطی و مواد آلاينده همچون حشره کشها اجتناب کنید. تا حد ممکن از مصرف انواع آنتی بیوتیک پرهیز کنید و اگر دارای گروه خون A و یا AB هستید از غذاهای گیاهی استفاده نمایید. اگر بیمار شدید به سیستم ایمنی بدن خویش اجازه دهید تا به تنهایی و بدون کمک داروهای شیمیایی به مقابله بپردازد.

به خاطر داشته باشید اگر سیستم ایمنی بدن خویش را با گیاهان دارویی طبیعی تقویت کنید، قدرت بیشتری در برابر دفاع از انواع بیماریها خواهید یافت. اگرچه درمان سرطان و اطلاعات موجود درباره علل ایجاد آن هنوز کامل نیست، اما اگر شما از این بیماری رنج می برید و یا در خانواده خود سابقه ابتلا به آن را دارید، پیشنهاد می کنیم رژیم غذایی خویش را تغییر دهید و از مکملهای ضد اکسیداسیون استفاده کنید و مطمئن باشید با پیروی از عادات جدید غذایی، تمرینات ورزشی و انواع مکملهای طبیعی ضد اکسیداسیون واکنش مثبت و مؤثری در جلوگیری از خطرات این بیماری مهلک نشان می دهید.

 پرسشهای معمول

براساس اطلاعات جامع گروه خونی اکثر مردم هنگامی که از رابطه گروه خون و سلامتی آگاه می شوند با علاقه و پشتکار فراوان رژیم غذایی خاص گروه خون خود را مراعات می کنند، اما قدرت انطباق با برنامه فوق برای همه یکسان نیست و شرایط سازگاری افراد متفاوت است. اغلب با سؤالاتی روبه رو می شوم که کم و بیش یکسان است. در این بخش نمونه ای از پرسشهای معمول را گردآوری کرده و آن را در اختیارتان می گذارم. شاید این قبیل سؤالات در پایان مباحث برنامه غذایی گروه خون در ذهن شما نیز مطرح شده باشد.

گروه خون من چگونه ایجاد شده است؟

گروه خونی

اگرچه خون در تمام انسانها وجود دارد و عامل بقای آنان است، اما وجود آن پدیده ای منحصر به فرد است. گروه خون مثل رنگ چشم یامو توارثی ژنیتیک از والدینتان محسوب می شود. از دوژن پدر و مادر گروه خون شما تشکیل می شود. گروه خون مانند برخی ژنها حالت غالب دارند. در تشکیل سلولی انسان، گروههای خونی A و B بر گروه خون O برتری دارند. اگر در آغاز جنین ژن A را از مادر و ژن O را از پدر بگیرد دارای گروه خون A خواهد شد. اگرچه ممکن است در هنگام فعالیتهای سلولی (DNA) ژن O پدر را به صورت تهان با خود داشته باشد.

وقتی که نوزاد رشد می کند و مراحل اولیه تأثیر ژن را پشت سر می گذرد در واقع نیمی از ژنهای موجود در او گروه خون A و نیمی گروه خون O است. چون ژنهای گروه خونی A و B به یک اندازه قوی هستند، اگر شما از یکی از والدین خود ژن A و از دیگری ژن B را به ارث برده اید، دارای گروه خون AB خواهید شد و بالاخره چون ژن O به نسبت سایر ژنها نهانتر است، فقط اگر یکی از والدین شما دارای گروه خون Oباشند، ممکن است شما نیز گروه خون را به ارث ببرید.

همچنین احتمال دارد که از والدین دارای گروه خون A نوزادی با گروه خون Oبه وجود آید. درصورتی که هر دوی والدین دارای ژن و پنهان در خود باشند. چنین پدیده ای همانند بدنیا آمدن نوزادی با چشمان آبی از پدر و مادری است که هر دو چشمان قهوه ای رنگ دارند. ژن گروه خون گاه در شناسایی والدین کودک کمک می کند. اگرچه در این نوع آزمایش فقط می توان مشخص کرد که مرد پدر کودک نیست و در اثبات پدر نوزاد بودن نقشی ندارد. گرچه با روشهای جدید DNA این امکان نیز فراهم آمده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *