اکثر مردم می خورند نه به این دلیل که گرسنه اند،بلکه به این دلیل که زمان خوردن است.این یعنی روش دیگر نادیده گرفتن پیام های بدن خوردن بر اساس زمان است نه بر اساس گرسنه بودم و این یکی از مشکلات غذای سه وعده در طول روز است.با متخصصان کلینیک رسپینا همراه باشید.

البته منطقی است ولی در نظر داشته باشید بر اساس برنامه ریزی سه چهارمی انتظار می رود که بدن بیین صبحانه و ناهار ۵ساعت و بین ناهار تا شام ۶تا۷ ساعت و تا صبحانه ۱۱الی۱۲ ساعت کار کند.مجسم کنید که صبحانه شما حدود ساعت ۷ ناهار ۱۲ و شام بین ۶الی۷ باشد اگر صبحانه نمی خورید به این امید که حدودا ۱۶ساعت هیچی نمی خورید ولی بدن انسان برای جلوگیری از افت انرژی با کاهش دادن سوخت و ساز بدن،احساس ضعف و میل شدید هر ۳الی۴ ساعت به سوخت رسانی را دارد.

بسیاری از مردم برای سرکوب فشار های بر حق گرسنگی،تمام روز غذا می خورند و این میان وعده های کوچک را بخشی از غذای مصرفی خود حساب نمی کنند یک مشت ذرت بوداده اینجا چند عدد آبنبات آنجا نیمی از کیک تولد در اداره کالری ها افزایش می یابد و مردم را از گرسنگی فیزیکی دور نگه می دارد زیرا تمام صبح مشغول خوردن بودند ولی این کار مانع از آن نمی شود که وقتی ظهر می شود مردم به خوردن ناهاری سیر راغب نباشند.
این بدان معنا نیست که تمام صبح را باید گرسنگی بکشید تا ظهر گرسنه باشید.

بازگشت به نقطه گرسنگی و از گرسنگی مردن سناریو کاملی برای پر خوری تنظیم میکند یعنی پس از رفع گرسنگی همین طور به خوردن ادامه می دهید.برای تشخیص احساس گرسنگی دوباره به خود آموزش دهید و دوباره به آن احترام بگذارید وقتی آن را احساس می کنید بخورید و وقتی از بین می رود دست بکشید و وقتی گرسنه نیستید نخورید این کار را با خوردن صبحانه برنامه ریزی میان وعده یا خوردن تنها بخشی از ناهار و نگه داشتن مابقی آن برای میان وعده بعدی در بعد از ظهر شروع کنید وعده های غذایی منظم بخورید ولی از روی ساعت نخورید.

اگر وعده های گرسنگی را حذف کنید یا بسیار دیر به دیر غذا بخورید تطبیق تشخیص علائم گرسنگی به کمی زمان نیاز دارد.وقتی یکی را تشخیص میدهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید . اگر هنوز احساس گرسنگی میکنید بخورید اگر نه ممکن است علامت گرسنگی را با احساس دیگری اشتباه کرده باشید
بعضی از مردم آن قدر شرطی شده اند که علائم طبیعی گرسنگی را از دست داده اند علائم زیر واکنش های طبیعی به گرسنگی است نه اشتها.لازم نیست تمام آنها را برای اطلاع از زمان خوردن تجربه کنید.ولی احساس آنها به شما در تشخیص علائم بدن نسبت به زنان غذا کمک میکند.

  • اشکال در تمرکز
  • احساس بی حالی
  • سردرد
  • عصبانیت
  • منگی
  • صدای قاقور یا درد آزار دهنده در معده

«حرف زدن » معده

دچار تنش شدید شده اید؟از خودتان بپرسید:آیا به لحاظ بیولوژیکی گرسنه ام؟ اگر دیگر نمی توانید علائم گرسنگی خود را تشخیص دهید باید برای مدتی به نشانه های بیرونی اتکا کنید. از خودتان بپرسید که آیا بیشتر از ۵ ساعت از آخرین وعده غذایی شما گذشته است؟ صبحانه ای که خوردید آیا واقعا کافی بوده؟ اگر فکر میکنید واقعا گرسنه اید بخورید.مطمئن شوید که میان وعده ی شما دارای کربوهیدرات پروتئین و مقداری چربی برای توانایی بیشتر است.
اگر آنچه احساس میکنید گرسنگی جسمانی نیست سعی کنید به آن احساس یا هیجان عنوانی بدهید و با عملی مناسب به آن احترام بگذارید . برای مثال اگر عصبانی هستید فهرستی از دلایل عصبانیت خود تهیه کنید و کارهای مناسبی برای رفع عصبانیت خود انجام دهید فصل۶ به طور کل در مورد عنوان دادن به احساسات شماست نه استفاده از غذا ها برای کرخت کردن احساسات .

شما میگویید رژیم بدنتان میگوید گرسنگی

وقتی رژیمی جدی با کالری محدود را شروع میکنید بدنتان نمی داند که هدف شما حا گرفتن در یک شلوار جین تنگ است یا مراقبت از خود تا از گرسنگی نمیرید. بنابر این با آنها روشی که میتواند واکنش نشان میدهد: کالری هایی را که به بدن میدهید ذخیره میکند . نتایج مفرط رژیم و گرسنگی کشیدن همین است افرادی که همیشه رژیم دارند رفتار های متشابهی با افراد های گرسنه در اردوگاه های زندان دارند.

بررسی تاریخی که در طول جنگ جهانی دوم صورت گرفته ( به نشریه ی روان شناسی بالینی ۱۹۴۸/۴ رجوع کنید) به وضوح تشابه عوارض رژیم و گرسنگی را نشان میدهد از مردانی که وزن طبیعی داشتند و مخالف حدی جنگ بودند خواسته شد ۶ ماه غذای خود را محدود کنند که حدود ۲۵ درصد از وزن بدنشان کاسته شود تا بدین طریق عوارض گرسنکی را بررسی کنند .

مردان از غذای مصرفی شان حدود ۲۵ درصد کم کردند. اگر کاهش وزن متوقف میشود از آنجا که در این رژیم غذایی گرسنگی میکشیدند تمام هوش و حواسشان به غذا بود سپس دستور های غذایی را جمع آوری پو عکس زنان عریان را جایگزین عکس غذا کردند.انها تندخو مضطرب جنجالی بی احساس بی حوصله شده بودند . زمانی که به آنها احازع اضافه وزن مجدد را دادند در حد افراط نیخوردند و کنترلی روی خوردن خود نداشتند آنها آنقدر پر خوری کردند تا به چاقی مبتلا شدند .

برای تماس با ما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید

شماره تماس مطب: 02126421677

موبایل مطب: 09015556252

ایمیل: info@respinaclinic.com

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، پلاک 17 ساختمان امیر واحد 44 طبقه, 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =