قسمت سوم مقاله غلبه بر گرسنگی به روش ها و مفاهیم کاربردی تکیه می کند تا آخر مقاله با متخصصان کلینیک رسپینا همراه باشید.

پرس های بدون حساب و دلبخواهی و سال ها تعالیم تربیتی برای «پاک کردن بشقاب خود» مردم را برای نادیده گرفتن توانایی فطری خود در درک زمانی که به حد کافی خورده آن. شرطی کرده است.طبق الگوی چینی برای پاک کردن بشقاب،آن ها تمام غذا را فقط به این دلیل که در بشقابشان هست تمام می کنند نه به این دلیل که واقعا به آن نیاز دارند.یادگیری مجدد برای تشخیص و توجه به نشانه های گرسنگی و رفع آن به زمان نیاز دارد.

این روش ها به شما کمک می کند

  • آهسته بخورید

مغز شما برای دریافت پیامی مبنی بر اینکه به بدن شما به مقدار کافی غذا رسیده است ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

  • آن قدر صبر نکنید تا از گرسنگی هلاک شوید

برنامه ریزی کنبد.وقتی از شدت گرسنگی از پا می افتید دقیقا مستعد پر خوری می شوید.افرادی که وعده های غذایی را حذف می کند یا غذا های مختصر می خورند اغلب زمانی می خورند که دیگر از پا افتاده اند.خوردن سه وعده غذا و یک یا دو میان وعده کوچک روشی برای این است که هرگز بسیار گرسنه یا بسیار سیر نشوید.بخاطر داشته باشید آنچه به حساب می آید مجموع کالری هایی است که هر روز مصرف می کنید نه غذایی که هر چند وقت یکبار می خورید.

  • به احساس خود توجه کنید و با نگرانی بخورید

باید برای تشخیص علایم مبهم گاه به گاه در مورد خوردن کاملا آهسته بخورید.هدف این است که این احساست ملکه ی ذهن شما بشود.تا زمانی که بتوانید به مکالمات مغز و معده خود توجه کنید و آن را بشنوید لباسی بپوشید که کمربند داشته باشد لباس گشاد البته راحت تر است ولی کمربند که دور شکم شما می چسبد و شما احساس می کنید که تنگ شده به شما یاد آوری می کند که دست از خوردن بکشید.

از غذا هایی که آرزو دارید بخورید فقط به اندازه یک وعده بخرید د رغیر از این صورت حتی زمانی که سیر شده است دست کشیدن از آن ممکن خواهد بود.
در رستوران آن ها به فکر پرس های کوچک تر باشید شاید پرس های بزرگ از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد اما هرچه پرس ها بزرگتر باشد مقدار غذای زیادتری و مقدار کالری بیشتری می خورید.

سیر شدید ولی راضی نشده اید؟شاید بدتنام کی خواهد بگوید غذایی که خورده اید متعادل نیست برخی مححقان معتقدند بدن شما نظامی واکنشی دارد و وقتی کربوهیدرات چربی و پروتئین دکافی به آن می رسد به مغزتام بگویید هنگامی که غذایی از جنس یک ماده مغزی تر و از مواد ضعیف تر باشد زیاد از غذا خوردن خود احساس رضایت نمی کنید.

بدن شما به رضایت حسی نیز توجه می کند ترکیبات خامه دار و طعم های شیرین باید با ترکیب ترد و شور متعادل شود به همین دلیل است رژیم هایی که یک گروه غذایی را به طور کامل حذف می کند بسیار آزاردهنده می شود به علاوه نداشتن تعادل غذایی باعث می تعادلی پر طعم و ترکیب می شود.رژیم اتکینز نمونه ای از چنین رژیمی است.

چرا پیش از قاعدگی بیشتر می خورید

اگر نمی توانید به میل شدید خوردن پیش از قاعدگی خود نه بگویید دلیل خوبی دارید.بدن شما همچنین چیزی را از شما نمی خواهد.هنگامی که تخمک آزاد و بارور نشود بدن برای شروع جریان قاعدگی پروژسترون ترشح می کند در صورتی که تخمکی آزاد نشود پروژسترون هم ترشح نخواهد شد.

 

برای تماس با ما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید

شماره تماس مطب: 02126421677

موبایل مطب: 09015556252

ایمیل: info@respinaclinic.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − ده =