انواع ماسک گیاهی | ماسک گیاهی برای محافظت و شادابی پوستReviewed by Mehdi kh on Aug 14Rating: 5.0

یک مشت گل و ساقه همیشه بهار را به مدت ۱۵ دقیقه در آب بسیار گرم که در حال جوشیدن نباشد، بریزید و به صورت کمپرس ولرم روی پوست گردن و صورت بمالید بنفشه و شیر مواد لازم: امشت برگ خشک گل بنفشه ا لیتر شیرجوش برگ خشک گل بنفشه را در شیرجوش به مدت ۲ تا ۳ دقیقه قرار دهید تا دم بکشند و سپس آن را صاف نموده و از آن برای سفیدی و نرمی پوست استفاده نمایید.

ماسک گیاهی خامه و زردآلو

خامه تازه و زردآلو را مخلوط کرده و به صورت دایره ای به صورت مالیده و ماساژ دهید. سرکه فنجان سرکه سیب را به آب وان بیفزایید و در آن حمام کنید. آلوئه ورا صبر زرد یا آلوئه ورا بهترین کرم مرطوب کننده است. برگ تا را بشکنید و ژل آن را به پوست بمالید. پرتقال زینتی آب میوه آن را به پوست بمالید. رازک مقداری از مخروط تازه رازک را در ۰ / ۵ لیتر آب جوش در حدود ۱۵ دقیقه دم نمایید. سپس آن را صاف نموده و وقتی سرد شد به پوست صورت خود بمالید شیر خاصیت آبرسانی و نرم کنندگی بافت پوست را دارد. بارهنگ و شیر برگ بارهنگ را در شیر به مدت ۵ دقیقه جوشانده و پس از صاف کردن و سرد شدن به پوست بمالید.

ماسک گیاهی ژربرا

عصاره گیاهی ژربرا در حمام به عنوان نرم کننده پوست استفاده میشود. زردآلو آبی که از خیس کردن زردآلوی خشک در آب حاصل می شود را به پوست خود بمالید. سنفيتون (آن الحمار یا گوش خر) خاصیت مرطوب کنندگی و نرم کنندگی سنفيتون مخصوص پوستهای خشک و حساس است. با دم کردن ۲۵ گرم ریشه سننیتون در ۱ لیتر آب جوش به مدت ۱۵ دقیقه می توان لوسیونی برای پوست فراهم کرد. این دم کرده را از صافی بگذرانید و پس از سرد شدن روی پوست صورت بمالید.

ماسک گیاهی گل پامچال

بعد از حمام کردن، روغن رقیق شده گل پامچال را به پوست خود بمالید. چای سبز چای سبز آنتی اکسیدان بوده و نرمی پوست را موجب می شود. دم کرده غلیظ چای سبز و یا عصاره آن را به پوست خود بمالید پر لی زد بادرنجبویه پوستهای خشک و پوستهایی که آب طبیعی خود را از دست داده اند. به کمک لوسیونی که با دم کردن ۱۲ گرم برگ و جوانه بادرنجبویه در ۱ لیتر آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه فراهم آمده باشد، درمان می شود. این دم کرده را صاف و سرد کنید. این لوسیون که به صورت کمپرس روی صورت به کار می رود و با خشکی پوست مبارزه می کند.

ماسک گیاهی گل گاوزبان

گل گاوزبان یک ليتر آب را داغ کرده و روی ۳ قاشق سوپ خوری گل گاوزبان بریزید. در ظرف را پوشانده و اجازه دهید چند دقیقه دم بکشد، محلول را از صافی رد کرده و بگذارید تا خنک شود. لوسیونی را که تهیه کرده اید، داخل ظرف شیشه ای دردار بریزید و صبح و شب به بدن و صورت بزنید. مدت زمان نگهداری این لوسیون ۱ هفته و در داخل یخچال است. این محلول را می توان مستقیما به صورت لوسیون روی پوست به کار برد یا ترجیحا به صورت کمپرس ولرم به مدت ۱۰ دقیقه نگه داشت.

برای محافظت و شادابی پوست

ماسک گیاهی خیار

آب خیار برای رطوبت رساندن به پوست به کار می رود. برگ تمشک برای درمان پوست خشک، برگهای تمشک را کوبیده و به صورت پماد روی پوست خود بگذارید آب هویج و انگور مخلوط آب هویج و دانه انگور به عنوان لوسیون به کار می رود. گل گندم دم کرده ۲۵ گرم گلبرگ در ۰ / ۵ لیتر آب جوش به صورت کمپرس ولرم روی پوست صورت، تأثیر آرام بخش و نرم کننده داشته و از پیدایش چین و چروک نیز جلوگیری می کند، | گیاه پای خر پوست های ظریف با استفاده از لوسیون نرم کننده پای خر شاداب می شوند. حدود ۱۵ گرم گل پای خر در ۱ لیتر آب جوش دم کنید. این لوسیون را به صورت کمپرس روی پوست گردن و صورت قرار دهید. گیلاس گیلاس را له نموده و بر روی پوست گذاشته تا پوستی لطیف و زیبا داشته باشید.

ماسک گیاهی بامیه

بامیه را جوشانده و آب حاصل را به پوست خود بمالید. زیره شست و شوی پوست با جوشانده زیره، خشکی پوست را برطرف می نماید. گل ماهور و شیر چند برگ تازه گل ماهور را در شیر بپزید و به صورت مرهم روی پوست قرار دهید. بسیاری از ناراحتیهای خاص پوستهای خشک و شکننده با این مرهم برطرف می شوند. همچنین می توانید 1 مشت گلهای گل آذین تازه گل ماهور را در ۱ لیتر آب جوش ریخته و به مدت ۲۰ دقیقه به حال خود رها کنید تا دم بکشد.

ماسک گیاهی شیر خیار

مواد لازم: خیار ۲ عدد 1 لیتر روغن بادام شیرین ۲ قاشق غذاخوری از خیار می توان به آسانی شیری را فراهم کنید که برای رفع خشکی پوست مفید باشد. خیارها را شسته و پوست کنده و به مدت ۱۵ دقیقه در آب بپزید و در آب حاصل از پخته شدنش له نمایید. به این شیر روغن بادام شیرین بیفزایید. توت فرنگی توت فرنگی مقوی و شاداب کننده است و به بازیافتن درخشندگی و نرمی پوست کمک می کند. می توان با له کردن ۵ تا ۶ عدد میوه رسيدة آن ماسکی را فراهم کرده و مستقیما روی صورت گذاشته و حدود ۲۰ دقیقه نگه داشت. پس از آن با آب معدنی یا آب باران تمیز که اندکی ولرم شده باشد، آب بکشید. هویج فرنگی برای تهیه ماسک هویج قرمز، پوست هویج را جدا و حاصل را رنده نموده و به شکل تودهای نرم در آورید و روی صورت و گردن بگسترانید. ۲۰ دقیقه در محل آرامی استراحت کرده، سپس پوست را آب ولرم بشویید و با کرم مناسب چرب کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =