شیر باعث تغذیه و ترمی پوست شما میشود. ۲۵۰ گرم پودر شیر و نصف قاشق غذاخوری روغن بادام را در آب گرم وان بریزید. سپس در وان دراز کشیده تا شیر روی پوست شما اثر کند. حمام روغن اسطوخودوس ۵ قطره روغن اسطوخودوس را به آب وان اضافه نمایید. حمام جوی دوسر قطره عصاره جوی دو سر را به آب وان اضافه کنید. حمام جو ۱۰۰ گرم دانه جو را در تنظیف بپیچید و در آب وان حمام به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید، سپس در داخل وان بروید. پس از حمام کردن، بدن را با آب ولرم آبکشی نمایید. حمام کاج تأثير استحمام با جوانه کاج برای برطرف ساختن حالت های خستگی جسمی و عصبی شناخته شده است.

برای حفظ زیبایی و نرمی پوست

۵ تا ۶ مشت جوانه کاج را که خشک کرده اید، به مدت ۳۰ دقیقه در ۵ تا ۶ لیتر آب بجوشانید. این محلول را در آب ولرم وان بریزید حمام زیبا کننده و نرم کننده مواد لازم شیر جوش شیرین ۴ قاشق سوپ خوری عسل روان ۶ قاشق غذاخوری ۲ لیوان نمک ۱۶ قاشق سوپ خوری روغن بچه ۳ قاشق غذاخوری برای داشتن این حمام لطیف کننده و آرام بخش، در ظرفی بزرگ جوش شیرین، عسل، شیر و نمک را مخلوط کرده و به خوبی هم بزنید. مخلوط را در وان آب گرم بریزید و سپس روغن بچه را اضافه نمایید. برای هم زدن مخلوط در آب وان از دست هایتان کمک بگیرید و بعد قدم در این حمام تسکین دهنده و آرام بخش بگذارید.

حمام چای سبز

مشت چای سبز را داخل ۳ ليتر آب ریخته و بجوشانید. سپس این دم کرده را داخل وان آب گرم (۳۸ درجه سانتی گراد) بریزید و هفته ای ۱ بار به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بدن را در این اکسیر نرم کننده، رها کنید. خواهید دید که بدنی نرم و لطیف خواهید داشت. ساخت ماسک های گیاهی ماسک عسل، شیر و آرد مواد لازم: عسل ۱۰ گرم ۵۰ گرم شير آرد ۴ قاشق غذاخوری عسل را در شیر ریخته و ضمن گرم کردن به هم بزنید، سپس آرد مرغوب را به آن بیفزایید. این مخلوط را روی پوست صورت بمالید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیقه بماند.

ماسک نعنا، تخم مرغ و خیار

مواد لازم: برگ نعنا ۵ عدد خیار ا عدد سفیده تخم مرغ ۱ عدد برگ نعنا را خرد نمایید. خیار را پوست کنده و تخم های آن را خارج نموده و برگهای نعنا را به خیار بیفزایید. سفیده تخم مرغ را جداگانه هم زده و بعد به مخلوط خیار و نعنا اضافه کنید. این ترکیب را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت خود بگذارید، سپس با آب بشویید و با دستمال خشک نمایید. ماسک لیمو ترش، تخم مرغ و بادام مواد لازم: لیموترش ا عدد زرده تخم مرغ ۱ عدد روغن بادام ۵ قطره آب لیموترش تازه را بگیرید و با زرده تخم مرغ و چند قطره روغن مخلوط کنید و روی پوست بمالید و ماساژ دهید و ۱۵ دقیقه بعد آن را بشویید. این ماسک برای پوست های خشک مفید است. ماسک خرمالو خرمالو را له نموده و برای ۲۰ دقیقه به صورت ماسک روی پوست خود بگذارید.

ماسک ماست

ماسک ماست به سلول های پوست جان تازه ای بخشیده و باعث لطافت، سفت شدن و روشن شدن پوست می شود. ماسک خیار و عسل ضماد تخم خیار توأم با عسل ورم های پوستی را برطرف ساخته و لطافت خاصی به پوست میدهد. ماسک گیلاس از دسته های گیلاسی که هسته آن را گرفته اید، می توانید ماسک درست کرده و بر روی پوست بگذارید. این ماسک به پوست شما نرمی داده و باعث می شود تا رنگ رخساره تان باز شود. ماسک بادام زمینی مواد لازم: زرده تخم مرغ ١ عدد روغن بادام زمینی ۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی ا قاشق مرباخوری آب لیموترش تازه ۵ قطره همه را با هم در ظرفی مخلوط کرده، به طوری که به صورت خمیر درآید این ماسک را روی پوست صورت و گردن مالیده و حداقل ۳۰ دقیقه به حالت خود رها کنید. سپس پاک کرده و با آب فراوان بشویید. هفته ای ۲ بار و حداقل ۲ ماه از این ماسک استفاده نمایید.

محافظت از پوست

ماسک موز

بادام و تخم مرغ برای صاف و براق کردن پوست صورت و رفع خشکی آن، از ماسک موز استفاده کنید. استفاده از این ماسک پوست شما را نرم و مرطوب می کند. مواد لازم: موز رسیده ١ عدد روغن بادام ۲ قاشق غذاخوری زرده تخم مرغ ۱ عدد موزها را با استفاده از چنگال درون کاسه ای، پوره نمایید. زرده تخم مرغ و روغن بادام را با هم خوب مخلوط کرده و به پوره موز بیفزایید. صورت را شسته و با حوله خشک کرده و مخلوط فوق را روی پوست مالیده و ۲۰ دقیقه صبر کرده و سپس صورت خود را با آب سرد شسته و با حوله خشک کنید. ماسک زرده تخم مرغ، سرکه سیب و بادام مواد لازم: زرده تخم مرغ ١ عدد سرکه سیب چند قطره روغن بادام یا زیتون چند قطره به کسانی که پوست خشک دارند، توصیه میشود که از این ماسک استفاده کنند تا پوستشان نرم و لطیف شود. زرده تخم مرغ مملو از چربی و کلسترول بوده و چربی پوست را تأمین می کند.

برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ را با سرکه سیب و روغن بادام یا زیتون یا آفتابگردان مخلوط کرده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار داده و سپس آن را به وسیله آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک نمایید. ماسک سیب زمینی سیب زمینی خام را رنده کرده، مقداری شیر و گلاب را به آن افزوده و جهت نرمی و لطافت پوست صورت مصرف کنید. ماسک جو و عسل ماسکی فوق العاده برای مرطوب و نرم کردن پوست است که حتی برای پوستهای حساس نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، مخلوطی از آرد جو و عسل (۳ قاشق چای خوری از هر یک) را به پوست مالیده و پس از ۲۰ دقیقه بشویید.

ماسک شکلات

این ماسک مرطوب کننده ای عالی به شمار رفته و پوست صورت شما را مانند پوست کودکان نرم و لطیف می کند. مواد لازم: پودر کاکائو ۱ / ۳ قاشق غذاخوری خامه پرچرب ۳ قاشق سوپخوری پنیر محلی ۲ قاشق چای خوری ۱ / ۴ فنجان عسل آرد جو ۳ قاشق چای خوری مواد را با هم مخلوط نموده و بر روی صورت خود مالیده و برای ۱۰ دقیقه دراز بکشید. سپس با آب گرم بشویید. به طور باورنکردنی پوست تازه و شاداب می شود.

ماسک ماست و میوه

محافظت و شادابی پوست

مواد لازم: ماست تازه ۲ قاشق غذاخوری پالپ میوه ۱ قاشق غذاخوری مواد را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید. ماسک آب مرکبات مواد لازم: ماست ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو یا پرتقال ۲ قاشق مرباخوری مواد را مخلوط نموده و بگذارید ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب ولرم بشویید. این ماسک برای پوست معمولی و نرمال مناسب بوده و باعث نرم شدن پوست می شود. ماسک عسل عسل یکی از بهترین مرطوب کننده های طبیعی برای پوست است و برای داشتن پوستی نرم، شاداب و خوش رنگ می توان از ماسک عسل استفاده کرد ماسک عسل و زرده تخم مرغ مواد لازم: عسل ا قاشق سوپ خوری زرده تخم مرغ ١ عدد روغن بادام نصف قاشق چای خوری ماست ۱ قاشق سوپ خوری تمامی مواد را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و بعد با آب ولرم بشویید.

ماسک ویتامین E

مواد لازم: تخم مرغ تازه ١ عدد زرده جوانه گندم 1 قاشق چای خوری مخمر آب جو ۱ قاشق چای خوری از روغن جوانه گندم ۲ قاشق غذاخوری مواد را روی هم ریخته و به هم زده تا کاملا مخلوط شوند. این ماسک سرشار از ویتامین است. ویتامین E جوان کننده پوست بوده و برای بانوان از ۳۵ سال به بالا توصیه می شود. مصرف مستمر این ماسک، پوست خانم های مسن را صاف، شاداب، نرم و لطیف می کند. حتی المقدور از مصرف قرص یا کپسول ویتامین E اضافی پرهیز کنید. در هفته دو روز از این ماسک استفاده نمایید تا نتایج خوبی به دست آورید

یک نظر برای «انواع ماسک گیاهی | ماسک گیاهی برای محافظت و شادابی پوست 2»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *