کاهش وزن با ماست یونانی – خواص ماست یونانی برای کاهش وزنReviewed by Mehdi kh on May 11Rating: 5.0

همیشه برای کاهش وزن و لاغری در رژیم های غذایی توصیه می شود که ماست یونانی مصرف شود زیرا سبب لاغری و کاهش وزن می شود .  اما چرا ماست یونانی ؟ 

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .  

عملکرد ماست یونانی چگونه است ؟

خوب است بدانید که ماست یونانی می تواند گرسنگی شما را برطرفکند ، حس سیری به شما بدهد و باعث شود که نسبت به غذاهایپروتئین دار دیگر، بعد از خوردن آن کم تر احساس گرسنگی کنید . همچنین ماست یونانی حاوی میزان زیادی پروتئین می باشد وپروتئین آن با لبنیات و گوشت گاو برابری می کند . همچنین موادشیمیایی را مثل لینولئیک اسید تولید می کند . ماست یونانی دارایاسید چرب است که به کاهش چربی بدن می پردازد و وزن و سلامتشما کنترل خواهد کرد .  این ماست نه تنها سبب لاغری می شود کلسترول بالا و فشار خون را هم کنترل می کند و به سلامت قلب هم کمک می کند . این ماست پروتئین بسیار بالایی دارد و برای میان وعده بسیار مناسب است . پروتئین در بدن تنها از طریق مواد غذاییدریافت می شود.

پروتئين می تواند عملکردهای موجود در بدن را مثلتوده عضلانی تا مبارزه با بیماری ها و آنزیم ها را کنترل کند . می دانیدکه پروتئین یک ماده مغذی است که برای متابولیسم کافی ، رشدو دیگر عملکردهای بدن ضروری است . پروتئین همچنین شما را سیرنگه می دارد و از زیاد غذا خوردن شما جلوگیری می کند . مصرفصبحانه با پروتئین بالا نسبت به کربوهیدرات می تواند گرسنگی شمارا تا حد زیادی کاهش دهد . از خواص ماست یونانی داشتن کربوهیدرات کم است . بهتر است مصرف کربوهیدرات کم شود زیرا کربوهیدرات ها قندها و نشاسته ها هستند که اغلب از غذاهایفرآوری شده به بدن می رسند و بدن آن ها را به عنوان منبع انرژیمورد استفاده قرار می دهد . ماست یونانی حاوی کربوهیدرات کمیمی باشد و مصرف آن به شما احساس سلامتی بیشتر خواهد داد .

ماست به حرکات سالم روده بسیار کمک می کند

 اگر روده شماحرکات سالم و به جایی نداشته باشد ، با مشکلاتی از جمله اسهال ،نفخ ، دل پیچه و کمبود باکتری سالم در بدن مواجه می شوید . ماستیونانی می تواند حرکات سالم روده را افزایش دهد و هضم غذا رابهبود ببخشد و همچنین مصرف آن شما را از شر عوارض جانبیبسیاری از داروها رها می کند.

ماست یونانی کلسیم بالایی دارد

این ماست یکی از مواد غذاییاست که بالاترین غلظت کلسیم قابل جذب را داراست . کلسیم یک مادهضروری برای کل زندگی و رشد سالم افراد است که اغلب آن را بهاندازه کافی در بدن نداریم . کلسیم علاوه بر سلامت استخوان هاباعث حرکت سالم ماهیچه ها ، انتقال خون به کل بدن و تواناییارتباط برقرار کردن عصب ها و آزاد کردن هورمون ها را برای عملکردمناسب بدن می شود .

پروبیوتیک این ماست می تواند در بهبود سیستم ایمنی بدن بسیار مفید باشد . باکتری مفید پروبیوتیک با عفونت ها مبارزه می کند وکاهش وزن را سهولت می بخشد . ماست یونانی به دلیل وجودپروبیوتیک می تواند با بیماری هایی که جذب مواد مغذی را مختل میکنند ، مبارزه کند و بدن شما را به طور کل قدرت ببخشند که علت آنقوی تر شدن سیستم ایمنی است .

بهتر است ماست های یونانی که دارای نگهدارنده هستند یا طعم دار می شوند را نخرید . به عنوان میان وعده ماست یونانی می توان بسیار مناسب باشد برای تنوع ماست را هر بار می توانید با میوه یا موادی مانند عسل مخلوط کرده و مصرف کنید و تا مدت زمان زیادی احساس گرسنگی نکنید . باید بدانیدکه ماست یونانی التهاب را بهبود می دهد و به گوارش خوب هم کمک می کند این خواص هم به دلیل پروبیوتیک زیاد آن است . ماست یونانی کربوهیدرات کمی دارد و این با کمبود لاکتوز در ان مرتبط است . افرادی که بدن شان به لاکتوز مقاوم است یا به ان حساسیت دارند می توانند با خیال راحت از این ماست مصرف کنند و خود را از خواص این ماست محروم نکنند .

با ماست یونانی می توانید زخم معده را بهبود دهید

این ماست باتمام عوارض جانبی منفی و دردناک بدن به دلیل زخم معده و بیماریهای گوارشی مبارزه می کند . باکتری اچ.پیلوری یک پاتوژن موفقاست که می دانیم مسئول نود درصد از زخم های معده می باشد . تاثیر ماست یونانی در بهبود زخم معده می تواند با داروهای سرکوبکننده اسیدی و یا آنتی بیوتیک ها برابری کند . 

برای کاهش وزن به میزان کالری دریافتی باید دقت کنید .  ماستیونانی بدون چربی ارزش غذایی یکسانی با ماست پر چرب دارد وتنها مقدار کالری کمتری دارد .اگر شما مقدار کالری دریافتی تان راحساب می کنید، بهتر است از ماست یونانی کم چرب استفاده کنید.  این نکته را هم توجه داشته باشیدکه اگر تمام کالری های مصرفیشما از منابع سالمی مثل ماست یونانی باشند ، باز هم با مصرفبیش از حد آن ها با افزایش وزن مواجه می شوید ، نه کاهش وزن ،پس در مصرف آن زیاده روی نکنید .در مورد ماست معمولی به علتوجود لاکتوز و مخمر در روند تولید آن رقیق تر و سبک تر است و سدیمو قند و کربوهیدرات بسیار بیشتری دارند. هر 100 گرم ماستمعمولی 95 کالری دارد اما در هر 100 گرم ماست یونانی 60 کالریوجود دارد پس می بینید که ماست یونانی بسیار مفیدتر و برای کاهش وزن عالی است .

پس نوع کم چرب ماست یونانی یک غذای خوشمزه و سالم برایافرادی است که از خوردن ماست های چرب و چاق کننده دوری میکنند و نگران چاقی خود هستند . ماست یونانی جایگزین بسیارمناسبی برای چربی ها و وعده های غذایی خاص مانند کره و پنیرپرچرب است .

برای رسیدن به تناسب اندام از برنامه های اصولی ما استفاده کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + سیزده =