رژیم لاغری انگور می تواند به لاغری و کاهش وزن شما کمک کند این رژیم را طب سنتی هم توصیه می کند خوب است بدانید که از رژیم انگور بیشتر برای رژیم لاغری و رژیم پاکسازی کبد و بدن استفاده می شود از نظر پزشکان هم رژیم انگور از بهترین رژیم ها برای لاغری می باشد .انگور از نظر طبع گرم و تر می باشد و  به تنهایی منضج اخلاط است . انگور انتخاب شده برای رژیم لاغری باید طعم شیرین داشته باشد، زیرا هر چقدر که انگور شیرین تر و رسیده تر باشد ، درجه گرمی آن هم بیشتر می شود ، یعنی انگور زمانی که به درجه رسیدگی کامل می رسد و شیرین تر می شود گرمی آن هم افزایش می یابد به همین جهت رژیم انگور برای هر مزاجی مناسب است. در این مقاله از رژیم لاغری انگور بیشتر صحبت خواهیم کرد .

برای کاهش سایز و رهایی از چربی های مقاوم ناحیه شکم و پهلو کلیک کنید.

مراحل رژیم 

رژیم لاغری انگور

در ابتدا رژیم لاغری انگور سم ها از معده و روده ها زدوده می شوند که به صورت معمول این عمل بین یک هفته تا ده روز زمان صرف می کند .  تصفیه تمام دستگاه های بدن و خالی شدن آن ها از سموم تقریبا دو هفته طول می کشد. در این مرحله بیمار نباید چیزی به جز انگور مصرف نماید.

درقدم بعدی پس از گذشت دو هفته بیمار می تواند آرام آرام از میوه ها نیز استفاده کند  که این میوه ها شامل :  پرتقال، لیمو، زرد آلو ، هلو، گریپ فروت ، آب هویج می شوند ،  نکته حائز اهمیت این می باشد که با این حال هم انگور باید پایه مصرف باشد و بیشتر از سایر موارد مصرف شود به صورتی که در اولین وعده و صبحانه هم از انگور استفاده کرد. مرحله دوم نیز نزدیک به یک هفته طول می کشد.

در مرحله ی بعدی فرد می تواند انواع مختلف سبزیجات خام، سالاد با روغن زیتون و لیمو ترش، گردو، فندق، بادام، پسته، خرما، انجیر، عسل و روغن زیتون را مورد استفاده خود قرار دهد.  این مرحله نیز یک هفته طول می کشد که هنوز فرد خوردن غذای پخته برایش مجاز نمی باشد.درمرحله ی اخر فرد دیگر می تواند از غذای پخته و نپخته استفاده کند. و هر روز سه وعده  مصرف کند به این صورت که: صبحانه یک یا دو نوع میوه . نهار غذای پخته یا گیاهی و شام سالاد مصرف کنید.

عملکرد این رژیم لاغری :

رژیم لاغری انگور

باید بدانید که این رژیم لاغری انگوررا برای دو هفته باید ادامه دهید . برای تمامی مزاج ها قابل صورت گیری است. در بعضی افراد ممکن است رژیم انگور تا سه هفته در زیر نظر پزشک طب سنتی انجام شود . مناسب ترین زمان برای عمل کردن به این رژیم ماه های شهریور و مهر است که هوا کمی خنک می باشد . در زمان داشتن این رژیم توصیه می شود که به جای وعده ها و میان وعده های غذایی تا جایی که ممکن است فرد از انگور استفاده کند ، یعنی دو تا سه خوشه انگور هم در هر وعده قابل مصرف است و توصیه می شود، اما نباید  به همراه آن هیچ گونه کربوهیدراتی مثل : نان و برنج و هیچ خوراکی دیگری استفاده شود و تنها انگور شیرین و رسیده مجاز می باشد.

نوع انگور خیلی مهم نیست در رژیم انگور پر خوری بسیار مضر است و تاثیر رژیم را متفاوت می‌ کند همچنین باید به مقدار سیر شدن انگور مصرف شود و در صورت تشنگی هم فقط آب و چای کمرنگ میل شود. البته همزمان با خوردن انگور نباید آب هم نوشید .در مواقعی که ضعف به سراغ فرد می آید باید یک تکه یا به اندازه یک قاشق مربا خوری عسل موم دار زیر زبان خود قرار دهد و آرام آرام نزدیک به ده دقیقه آن را جذب کرد ، البته پس از گذشتن این بازه زمانی می شود عسل را جوید یا بیرون انداخت.

مزایای رژیم انگور:

در رژیم لاغری انگور می دانید که انگور یک میوه ی خاص و سرشار از مواد مغذی مختلف و مورد نیاز بدن است خواص موجود در انگور عبارتند از: از بین بردن ضعف و تقویت کننده پر قدرت سیستم ایمنی ، تقویت معده، کبد، اعصاب، مغز، کلیه ، تقویت حافظه ، تامین کننده کلسیم بدن ، تقویت کننده نطفه جنسی در زنان و مردان ، پیشگیری از سرما خوردگی ، رفع سرد مزاجی ، ضد تب ، قلیایی کننده خون ، تولید کننده خون پاک ، رفع خستگی رفع کننده تب  ، کمک به هضم غذا ، ضد صفرا و دم و سودا ، چاق کننده و لاغر کننده ، درمان درد شدید معده ،  درمان درد معده دائمی و  مزمن ، درمان سوء هاضمه ،رفع گرفتگی های کبد ، بهبود نارسایی کبد ، درمان ورم یا کولیت روده ، درمان کننده مسمومیت های مزمن ،  درمان ضعف اعصاب و افسردگی ، درمان سردرد و میگرن های مزمن و بسیاری خواصی دیگر که شگفت انگیز است .

معایب این رژیم لاغری 

رژیم لاغری انگور

رژیم لاغری انگور ممکن است باعث حالت تهوع ،ضعف ، بی میلی به انگور به علت وجود سموم در بدن از عوارض این رژیم می باشد . در این صورت نیاز است تا فرد یک روزه کوتاه مدت بگیرد تا سموم در بدن او بر طرف شوند ، در این روزه کوتاه مدت برای فرد مجاز است تا تنها آب خنک مصرف کند ‌. فردی که در دوران رژیم می باشد هر زمانی که میلش به انگور کاهش یابد لازم است تا از ادامه مصرف این میوه جلوگیری کند تا اشتهای آن مجددا باز گردد باید به همراه رژیم انگور درمان با یخ هم انجام شود .

درمان یخ این گونه می باشد که فرد باید حوله ای نرم و مرطوب به طول یک متر و عرض نیم متر تهیه کند و در اواسط حوله چند قالب یخ کوچک قرار دهد و پس از بستن گوشه های حوله  آن را بر روی ناحیه شکم قرار دهد ، و حوله دو الی سه ساعت به این صورت ساکن بماند تا یخ ها آب بشوند . اگر شکم فرد خالی باشد درمان تاثیر بیشتری خواهد داشت . بهتر است زیر بدن بیمار نیز پلاستیکی پهن شود تا از نفوذ رطوبت جلوگیری کند.  همچنین لازم است در بازه زمانی رژیم انگور فرد هر روز استحمام کند و با کیسه حمام بدن خود را ماساژ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *